ulqin

LĂ«shohet sĂ« shpejti nĂ« pĂ«rdorim ura e re e Port MilenĂ«s – Video
Drejtori i  DrejtorisĂ« sĂ« Komunikacionit, Veselin Grboviq ka bĂ« tĂ« ditur pĂ«r “Portalin Analitika”duke premtuar gjatĂ« vizitĂ«s sĂ« tijĂ« nĂ« Ulqin se do tĂ« pĂ«rfundojĂ« ndĂ«rtimi i UrĂ«s sĂ« Port MilenĂ«s deri nĂ« fund tĂ« muajit Mars. NjĂ« pjesĂ« e parave janĂ« siguruar nga Qeveria e Malit tĂ« Zi, kurse pjesa tjetĂ«r pĂ«rmes kredisĂ« nga Banka Evropiane pĂ«r Investime. NĂ« bazĂ« tĂ« projektit, Ura e Port MilenĂ«s parashikohet tĂ« jetĂ« e gjatĂ« 600 metra, nga tĂ« cilat 330 metra Ă«shtĂ« vetĂ«m ura, si dhe 50 metra pjesa e... Vazhdo

February 3, 2013  :: Opinione :: Komente (7)
Tags: , ,

Cungu takon organizatorët e festivalit Southern Soul Festival Montenegro 2013
Kryetari i KomunĂ«s sĂ« Ulqinit priti sot nĂ« takim organizatorĂ«t e festivalit Southern Soul Festival Montenegro 2013 Kryetari i KomunĂ«s sĂ« Ulqinit priti sot nĂ« takim organizatorĂ«t e festivalit tĂ« muzikĂ«s Southern Soul Festival Montenegro 2013 i cili do tĂ« mbahet mĂ« datĂ« 28-30 qeshor 2013 nĂ« plazhin Dolcinium Kite Beach nĂ« Ulqin. Organizatoret e festivalit i prezantuan kryetarit konceptin e kĂ«ti organizimi dhe u shprehen se kanĂ« zhgjedhur Plazhin e Madh tĂ« Ulqinit pasi mbetet njĂ«ri nga vendet mĂ« atraktiv dhe mĂ« i pĂ«rshtatshem... Vazhdo

February 2, 2013  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Cungu takon organizatorĂ«t e festivalit Southern Soul Festival Montenegro 2013
Tags: , , , , ,

Kryetari Cungu u takua me përfaqësuesit e Atlas Grupit
Kryetari i KomunĂ«s sĂ« Ulqinit Nazif Cungu u takua sot me pĂ«rfaqĂ«suesit e Atlas Grupit Kryetari i KomunĂ«s sĂ« Ulqinit Nazif Cungu u takuar sot me pĂ«rfaqĂ«suesit e Atlas Grupit pĂ«r tĂ« diskutuar nĂ« lidhje me procesin gjyqĂ«sor rreth kompensimit tĂ« dĂ«mit pĂ«r objektet e prishura nĂ« vendbanimin K1 nĂ« Shtoj nĂ« fillim tĂ« viteve tĂ« 80 – ta. Kontesti Ă«shtĂ« nĂ« procedurĂ« tash mĂ« shumĂ« se 30 vjet dhe sipas fjalĂ«ve tĂ« pĂ«rfaqĂ«suesve tĂ« Atlas Grupit ky kontest kapĂ«n vlerĂ«n prej mbi 10.000.000 Euro. Bashkarisht u vlerĂ«sua... Vazhdo

February 2, 2013  :: ShoqĂ«ria / DruĆĄtvo :: Comments Off on Kryetari Cungu u takua me pĂ«rfaqĂ«suesit e Atlas Grupit
Tags: , , ,

Kryetari Cungu takon kryetarin të fondit malazez për ndërtimin z.Danillo Popoviq
Kryetari Cungu priti sot nĂ« takim kryetarin e bordit tĂ« drejtorĂ«ve tĂ« fondit malazez pĂ«r ndĂ«rtimin e objekteve solidare z.Danillo Popoviq Kryetari i KomunĂ«s sĂ« Ulqinit Nazif Cungu me bashkĂ«punĂ«toret e tij, priti sot nĂ« takim kryetarin e bordit tĂ« drejtorĂ«ve tĂ« fondit malazez pĂ«r ndĂ«rtimin e objekteve solidare z. Danilo Popoviq. Z. Popoviq i njoftoj tĂ« pranishmit lidhur me punen dhe aktivitetin e fondit malazez pĂ«r ndĂ«rtimin e objekteve solidare duke theksuar sĂ« ky fond ka ndĂ«rtuar njĂ« numĂ«r tĂ« konsideruar tĂ« objekteve... Vazhdo

February 2, 2013  :: Ekonomia / Ekonomija :: Comments Off on Kryetari Cungu takon kryetarin tĂ« fondit malazez pĂ«r ndĂ«rtimin z.Danillo Popoviq
Tags: , ,

Largohet Jakup Muratoviq nga posti i kryeadministratorit
Jozyrtarisht mĂ«sohet se kryadministratori i komunĂ«s sĂ« Ulqinit Jakup Muratoviqi nuk Ă«shtĂ« mĂ« administratori i komunĂ«s sĂ« Ulqinit. Sipas tĂ« gjitha gjasave largimi i tij ka tĂ« bĂ«jĂ« me marrĂ«veshtje brendapartiake.Mirpo duke pyetur Jakup Muratoviqin ai nuk shpalosi arsyet e dorĂ«heqjes sĂ« tij nga funksioni i kryeadministratorit tĂ« Ulqinit. Kryetari i komunĂ«s sĂ« Ulqinit z. Nazif Cungu tregon se e tĂ«ra kjo Ă«shtĂ« nĂ« kuadĂ«r tĂ« marrĂ«veshtjes,ndĂ«rmjet meje dhe Jakup Muratoviqit shkruan gazeta e perditeshmja malazeze “Vijesti”. Cungu... Vazhdo
Prof.Dr.Bahri Brisku fiton çmimin Arshi  Pipa nga Akademia e Shkencave Shqiptaro- Amerikane
DitĂ«t e LetĂ«rsisĂ« Shqipe nĂ« Michigan, ngjarje e rĂ«ndĂ«sishme kulturore letraro-artistike “Ajo sallĂ« e thjeshtĂ« me ata njerĂ«z tĂ« mrekullueshĂ«m, dashamirĂ«s tĂ« artit, tĂ« letĂ«rsisĂ«, dashamirĂ«s tĂ« Kuvendit, m’u duk mĂ« e madhĂ«rishme, mĂ« e bukur se vitet e tjera. Atje ishte mbledhur shpirti bashkatdhetar paqĂ«sor, atje ishte humori ynĂ« popullor, folklori ynĂ« i pasur madhĂ«shtor, fjala jonĂ« e artĂ« poetike, gura jonĂ« popullore e pashtershme shqiptare
”  Nga Pierre-Pandeli Simsia-Michigan NĂ« njĂ« ambient tepĂ«r... Vazhdo
Njoftim per opinion nga Shoqata e Ullishtarëve të Ulqinit
Njoftim nga Shoqata e UllishtarĂ«ve tĂ« Ulqinit Ju njoftojmĂ« se me datĂ«n 06.02.2013 , me fillim nĂ« ora 11, nĂ« sallĂ«n e madhe të Kuvendit Komunal tĂ« Ulqinit, do tĂ« mbahet takim shkencor dhe profesional me temĂ«: “CilĂ«sia e vajit tĂ« ullirit dhe krastitja e ullirit”, ku ligjĂ«rues do tĂ« jenĂ« profesionist tĂ« kĂ«saj lĂ«mie nga Kroacia dhe Mali i Zi. NĂ« vijim ju dĂ«rgojmĂ« programin e takimit. PĂ«r detale mĂ« tĂ« hollĂ«sishme mund tĂ« na kontaktoni nĂ« nr. tel.:069/660 – 491 ZMADHO FOTON    Vazhdo

February 1, 2013  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Njoftim per opinion nga Shoqata e UllishtarĂ«ve tĂ« Ulqinit
Tags: ,

Dritan Abazoviq reagon: “Referendumi pa kushtĂ«zime”!
Referendumi pa kushtĂ«zime Thjesht Ă«shtĂ« degutante dhe e pakuptueshme si mĂ« nuk ndalet politika e kushtĂ«zimit lidhur me mbajtjen e referendumit nĂ« tĂ« cilin qytetarĂ«t e MalĂ«sisĂ« do deklaroheshin mbi formimin e KomunĂ«s. ËshtĂ« tejet e pamoralshme politikisht qĂ« pĂ«rkundĂ«r premtimeve tĂ« panumĂ«rta qĂ« qeveria i dha qytetarĂ«ve tĂ« MalĂ«sisĂ«, tani dikush prapĂ« vendos kushte lidhur me pĂ«rkrahjen nĂ« zgjedhjet presidenciale. MirĂ«po, kĂ«saj radhe fajtorĂ«t nuk janĂ« vetĂ«m nĂ« PDS, por pĂ«r kĂ«tĂ« situatĂ« pĂ«rgjegjĂ«si mbajnĂ«... Vazhdo

January 30, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Politika :: Komente (27)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Martesa më e përfolur e vitit 2012 në Ulqin
Viti 2012 ka shĂ«nuar njĂ« sĂ«rĂ« martesash nĂ« komun tĂ« Ulqinit qĂ« u ben tĂ« perfolur dhe tĂ« njohur. Me njĂ« pompozitet tĂ« jashtĂ«zakonshĂ«m mediatike u pĂ«rcoll ceremonia martesore e motoristit tĂ« klubit “Pirates” nga Ulqini me bukuroshen njĂ«soj nga Ulqini. NdĂ«rkohĂ«, nga shumĂ« media  shqiptare dasma e Nadir Sulejmanit Ă«shtĂ« konsideruar si dasma mĂ« madhĂ«shtore e vitit 2012. NĂ« ceremonin martesore perpos grupit te Ulqinit “PIRATES” ishin edhe motoristat nga te gjithe vendet e Malit te Zi,ku u priten... Vazhdo
Vjollca Luka ben humor me Gjovanin: Zanin me ma çu  dreqi t’han
Ne moshen 19 vjeçare Gjovani Gjonaj u be kengtar i ngjohur dhe kenga e pare e tij ishte ” Porosia e At Gjergj Fishtes ” pas nje kohe ai shkoj ne Amerik per fame dhe u lidh me kengetaren e njohur Vjollca Luka dhe ata pas nje kohe u martuan dhe kane 2 vajza njera 9 vjeçare dhe tjetra 6 vjeçare. Keng e fundin e Gjovanit quhet “Lypsari” kenga u pelqye shume nga publiku i gjerĂ«. Edhe pse kohĂ«ve tĂ« fundit nuk janĂ« parĂ« shumĂ« nĂ« skenĂ«, Vjollca Luka & Gjovani  tani rikthehen fuqishĂ«m duke sjellĂ« kĂ«ngĂ«... Vazhdo

January 25, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Vjollca Luka ben humor me Gjovanin: Zanin me ma çu dreqi t’han
Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Page 10 of 181« First...89101112...203040...Last »