ulqin

Raporti i punës së Qendrës ditore për fëmijë “SIRENA” në Ulqin
Informatë e  punës së Qendrës ditore për fëmijë dhe të rinj me pengesa dhe vështirësi në zhvillim “SIRENA” në Ulqin, në tremujorshin e parë për vitin 2013. Fëmijët dhe të rinjtë me pengesa dhe vështirësi në zhvillim duhet të bëjnë një jetë normale dhe kualitative në kushte ku u sigurohet dinjiteti, personaliteti, ngrohtësia dhe dashuria duke krijuar tek ata  bindjen për jetë të lumtur dhe pjesëmarrje aktive në shoqëri. IP. Qendra ditore  për fëmijë dhe të rinj me pengesa dhe vështirësi... Vazhdo

May 4, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Reportazh / Reportaža :: Comments Off on Raporti i punës së Qendrës ditore për fëmijë “SIRENA” në Ulqin
Tags: , ,

Ulqini po angazhohet për tërheqjen e investitorëve në hotelieri
Komuna e Ulqinit përveç që është duke u angazhuar për tërheqjen e turistëve, po angazhohet edhe për tërheqjen e investitorëve në hotelieri, duke zbritur taksat për investitorë deri në 70%. Njëherit, zyrtarët e këtij qyteti bregdetar, ftojnë qytetarët nga Kosova që ti legalizojnë objektet e tyre në këtë komunë. Në drejtim të zhvillimit të turizmit dhe tërheqjes së investitorëve, Komuna e Ulqinit ka ndërmarrë një hap stimulues për investitorë potencialë. Kryetari I Ulqinit, Nazif Cungu për transmetuesin... Vazhdo

April 25, 2013  :: Ekonomia / Ekonomija, Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Ulqini po angazhohet për tërheqjen e investitorëve në hotelieri
Tags: ,

Vandalistët dëmtojnë rrugët e qytetit të Ulqinit
Pas denoncimeve të shumta nga qytetarë të cilët ia donë të mirën qytetit dhe pas ndjekjes së situatës sidomos në dy javët e fundit, Komuna e Ulqinit vendosi të bëjë publike tentativat e vandalistëve të cilët nuk dihen motivet që dëmtojnë rrugët e qytetit. Bëjmë apel deri te të gjithë qytetarët që nëse vërejnë se dikush shkakton çfarëdo dëmi në rrugët publike apo të mirat tjera materiale, menjëherë të lajmërojë organet e rendit dhe personat kompetent në Komunën e Ulqinit që sa më shpejtë të... Vazhdo

April 24, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Reportazh / Reportaža :: Comments Off on Vandalistët dëmtojnë rrugët e qytetit të Ulqinit
Tags:

Top modeli Adnan Gjinaj ben fejesën zyrtare me Arbeniten + Foto + Video
Adnan Gjinaj shpërngulet prej Parisit për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku ai punon prej një kohe të gjatë si model i agjensioneve të ndryshme të modës me renome nderkombëtare. Duke mos i mjaftuar vetëm kaq, pasi kontratat e tija të punës e detyrojnë të udhëtojë nëpër vende të ndryshme të botës erdhi koha të dashurohet në një vajzë nga Ulqini Arbenita Nikeziqi që jeton në Chikago. Në lidhje me Top Modelin Adnan Gjinaj i mirënjohur me Arbenita Nikeziqin së shpejti u be  zyrtarizimi me fejesën dhe... Vazhdo

April 21, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Top modeli Adnan Gjinaj ben fejesën zyrtare me Arbeniten + Foto + Video
Tags: , , ,

Kryetari Cungu takon përfaqësuesit e hoteleve dhe agjensive turistike
Takimet me perfaqesuesit e hoteleve dhe agjensive turistike Ne kabinetin e kryetarit te Komunes u mbajten dy takime ne bashkpunim me Organizaten Turistike ku prezent ishin edhe perfaqesuesit e hoteleve, agjensioneve turistike dhe akomodimit privat. Qellimi i mbajtjes se ketij takimi ishte realizimi i nje promovimi sa me te mire te qytetit te Ulqinit por edhe bashkepunimi lidhur me panairin e Prishtines dhe aktiviteteve qe do te organizohen ditet ne vijim te cilet njeherit paraqesin fillimin e sezonit turistik. Drejtori i Organizates Turistike... Vazhdo

April 12, 2013  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Kryetari Cungu takon përfaqësuesit e hoteleve dhe agjensive turistike
Tags: ,

Karamanaga:  Asgjë e re për Valdanos + Foto
Edhe në tubimin të organizuar nga “Moguli”l në “Qendrën për kulturë”, për kthimin e ullishtës në Valdanos, nuk është degjuar ësgjë e re, asgjë çka nuk e kemi ditur më parë. Por, një risi duhet të përmendet. Pavarësisht se çeshtja e Valdanosit është më së parit, çeshtje politike, kësaj radhe tubimi nuk është bërë konfrontim i partive politike në pushtetin vendor, si ai më parë, i organizuar në sallën e “Madhe të Komunës”. Siç duket organizatorët e kanë kuptuar... Vazhdo

April 12, 2013  :: Opinione :: Comments Off on Karamanaga: Asgjë e re për Valdanos + Foto
Tags: , ,

Qendra per te Rinje me pengesa ne zhvillim Sirena kërkesë për ndihmë
Të nderuar miq, Ju drejtohem me një respekt të veçantë dhe kërkesë për ndihmë materiale apo për ndihmë tjetër, që të ndihmoni këtë institucion, nëse keni mundësi. Në Qendrën tonë të fëmijëve janë të regjistruar fëmijë, që kanë nevoja të veçanta ndërsa në periudhën që vjen (me keqardhje) pritet që të paraqiten për regjistrim edhe ata që ende nuk janë regjistruar në institucionin tonë. Për këtë arsye Qendra, ka ndërmarrë një aksion humanitar, ne mënyrë që të përgatitet sa më mirë për... Vazhdo

April 11, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Shoqëria / Društvo :: Comments Off on Qendra per te Rinje me pengesa ne zhvillim Sirena kërkesë për ndihmë
Tags: ,

Armend Milla vjen me këngën “ I perhumbur”- Video
Armend Milla më në fund na sjell një këngë të re. Armendi edhe kësaj radhe ka menduar të sjellë një projekt të ri pak më ndryshe në skenën muzikore. Videoklipi eshte gjiruar nga shoku im i ngusht Ali Zhygjeli…modele e videoklipit eshte Aleksandra Dedivanoviq, Make up by Mexhida Zati si dhe asistentja e klipit Hana Ismajlaga. Dua te shfrytezoj rastin te falenderoj edhe hkollen e vallezimit Porta di Danza me ne krye Musa Hoxhen per idene e vallezimit ne klip. Gjithashtu dua te Falenderoj Majda Jukovic e cila ishte partnere... Vazhdo

April 8, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Armend Milla vjen me këngën “ I perhumbur”- Video
Tags: , , ,

Ulqini qendër shkencore + Foto
Tani më është bërë traditë që Konferenca shkencore e lëmisë së ekonomisë, të mbahet në prag të festës së Ditës së Komunës së Ulqinit. Traditë sepse sivjetë është viti i pestë rrallazi që konferenca i zhvillon punimet e veta. Është nderë për mbarë opinioni ulqinak që në qytetin e tyre po i prezantojnë punimet e veta hulumtuese, autorët nga Shqipëria, Mali i Zi, Kosova, Serbia, Maqedonia, Bullgaria dhe Rumunia. Larmia e autorëve të ardhur nga shtetet e ndryshme me të folme të ndryshme, i jep konferences... Vazhdo

April 7, 2013  :: Kulturë / Kultura :: Comments Off on Ulqini qendër shkencore + Foto
Tags: ,

Gezuar Festen e Ulqinit nga Zyhni Beqiraj – Video
Te nderuar miq ! E shtuna e pare e muajit Prill sipas tradites, vjen si dita e Festes ne Ulqin, dite ne te cilen, pas nje viti apo dimri te tej zgjatur ulqinaket u riktheheshin puneve te stines, udhetimeve ne det etj. ” Hini Prilli, hovi Ulqini ” ishte shprehja e bukur popullore, qe edhe sot nxit e frymezon per te festuar. Mbi nje dekade ulqinaket e Durresit te organizuar, sipas fteses se bere kane festuar ne Ulqin. Ndaj dhe sot une i jam pergjigjur fteses se Qendres per Kulture. Jam njsur te festoj ndryshe nga vitet e tjera... Vazhdo

April 6, 2013  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Gezuar Festen e Ulqinit nga Zyhni Beqiraj – Video
Tags: , ,

Page 2 of 18112345...102030...Last »