ulqin

Luka Gjakonoviq & Valon Mehmedoviq  organizuan muzikë live ne Ulqin – Video
Të ejten mbrëma më 14.03.13 ne lokalin Captain Schook në Ulqin u organizua mbrëmbje me muzikë live unplugged ku performuan Luka Gjakonoviq (vokal) dhe Valon Mehmedoviq (kitarë). Në tingujt e muzikës e cila përfshinte hitet e famshme si: Losing my Religion -R.E.M., Black – Pearl Jam, Light my fire – The Doors e kështu me rradhë, publiku prezent pati mudnësi të shijonte një mbrëmbje të organizuar spontanisht por që la përshtypje të veçanta. Në vijim mund të shihni në pjesë nga mbrëmja:  Vazhdo

March 16, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Luka Gjakonoviq & Valon Mehmedoviq organizuan muzikë live ne Ulqin – Video
Tags: , , ,

Shpifje se Arnita Beqiraj, eshte e dashuruar me modelin nga Ulqini + Foto
Simbas te interesuarit Muho R. Uruçi nga Ulqini këto shkrime jo profesionale nga Gazeta Panorama dhe e percjellun ne mediat tjera të shkruara jan vetëm shpifje dhe asgjë tjetër. Javen qe shkoi mediat shqiptare kane shkruar per, si thuhet, nje sherr qe ndodhi mes Arnita Beqirajt dhe Muho R. Uruçit, kinse te dy jan në dashuri. Por,Muho R. Uruçi  menjehere eshte prononcuar per media dhe i ka quajtur keto shkrime, thjeshte trillime dhe eshte ndjer jo mire per kete gje: “Jam ndier shume keq kur kam kuptuar se ka dale nje lajm i... Vazhdo

March 16, 2013  :: Intervista / Intervju, Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Shpifje se Arnita Beqiraj, eshte e dashuruar me modelin nga Ulqini + Foto
Tags: , , , ,

Hajrullah Koliqi: Portret i intelektualit Simë Dobreci
Portret i intelektualit Simë Dobreci – Pinjolli atdhedashës i Gjon Buzukut Nga Prof. dr. Hajrullah Koliqi Lexoj revistën “Buzuku” dhe menjëherë “fluturoj” në: Shestan, Brisk dhe në fshatra të tjera të Krajës, në Ulqin, Tivar, Shkodër…Udhëtoj në kohë, në shekuj. Kujtoj dhe bashkëjetoj me: zanat e Rumisë, baladat, këngët, vallet, historinë, krajatat, me fate njerëzish të Nënrumisë, me gjuhën arbërishte, me Gjon Buzukun… Atje edhe drurët dhe gurët sikur rrëfejnë diçka. Zërat e tyre gjëmojnë... Vazhdo

March 16, 2013  :: Opinione :: Comments Off on Hajrullah Koliqi: Portret i intelektualit Simë Dobreci
Tags: ,

Rrezart Cungu fitues i turneut ne Kroaci
Federata e tenisit në Kroaci organizoj turneun të kategoris 16 vjeçar në Ogulin. Nga Mali i Zi morrën pjes Rrezart Cungu nga Ulqini dhe Maksim Miqkoviq nga Nikshiqi. Rrezarti në xhiron e parë u takua me Marko Shushanj. Rrezarti fitoj me rezultatin 6:0 6:1. Në çerek-finale u taku me Dominik Horvat. Rrezarti triumfoj përsëri me të njëjtin rezultat (6:0 6:1). Me Filip Shepiq u takua në gjysëm-finale. Djaloshi nga ulqini e befasoj kroatin me rezultatin 6:0 6:0. Kundërshtari i Rrezartit në finale ishte Luka Veseliq. Rrezarit... Vazhdo

March 15, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Rrezart Cungu fitues i turneut ne Kroaci
Tags: ,

“Art Club” boton librin “Këngë popullore të shqiptarëve në Mal të Zi” të autorit Bahri Brisku
Njoftim për media   “Art Club” boton librin “Këngë popullore të shqiptarëve në Mal të Zi” të autorit Bahri Brisku   Në botim të Shoqatës së Artistëve dhe Intelektualëve “Art Club” nga Ulqini, studiuesi Dr. Bahri Brisku ka botuar librin “Këngë popullore të shqiptarëve në Mal të Zi”. Në libër janë përfshirë 475 këngë, të cilat autori i ka mbledhur nga këngëtarë të të gjitha trevave ku jetojnë shqiptarët në Mal të Zi. Këngët janë ndarë sipas tematikës në 14 kapituj: Ninulat, Këngë... Vazhdo

March 15, 2013  :: Kulturë / Kultura :: Comments Off on “Art Club” boton librin “Këngë popullore të shqiptarëve në Mal të Zi” të autorit Bahri Brisku
Tags: ,

UDSH-ja reagon në shkarkimin nga puna të punëtorëve
Breshëri shkarkimesh nga puna, punëtorët qiten në rrugë ndërsa përgjegjësit bëhen si “francez”! Edhe pse UDSH para dhe gjatë fushatës për zgjedhje parlamentare vazhdimisht ka paralajmëruar për fenomenin e çuditshëm të punësimeve brenda natës, askush nga pushtetarët lokal nuk e pa të arsyeshme që të paktën ti mendoj pasojat që vijnë mbas këtyre veprimeve të pamenduara dhe papërgjegjëse. Njerëzit janë punësuar pa asnjë lloj kriteri (i ashtuquajturi punësimi ad hoc), vetëm për një interes, me çdo... Vazhdo

March 15, 2013  :: Politika :: Comments Off on UDSH-ja reagon në shkarkimin nga puna të punëtorëve
Tags: ,

Përmbytjet në Shkodër, 315 shtëpi të izoluara, nis evakuimi – Video
Shkodër – 2000 ha tokë janë nën ujë në Shkodër, 315 shtëpi janë të izoluara. 120 familje janë evakuar, ndërsa Shtabi i Emergjencave bën të ditur se krahasuar me një natë më parë situata është përmirësuar. Reshjet e pandërprera dhe tejfryrja e lumenjve Kir, Buna, Drin dhe Gjadër ka rënduar gjendjen, e cila për banorët që përballen për të disatën herë me këtë situatë, konsiderohet e dalë jashtë kontrollit. Pas bllokimit të një nate më parë rruga Shkodër-Lezhë është e kalueshme. Në bashkinë... Vazhdo

March 15, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Rajoni / Region :: Comments Off on Përmbytjet në Shkodër, 315 shtëpi të izoluara, nis evakuimi – Video
Tags: , ,

Dragina ne Uje + Foto – Video
09.03.2013 – Ky ujë nuk mbahet mend, thonë të moçmit, te Mullini i Haxhi Zenelit, ne Draginë. Dhe kjo, jo si rezultat i të reshjeve të shumta, por si rezultat i punimeve pa plan në aksin rrugor Sukubinë-Katerkollë Ngushtimi i urave, ngritja e trasës së rrugës dhe prurja e ujërave nga përroi kryesor, shkaktoi këto pamje që po shihni. Urgjentisht duhet të ndërmerren masa për riparimin e pjesëve të dëmtuara. Pamje nga Valon Kovaçi Facebook #gallery-2 { margin: auto; } #gallery-2 .gallery-item... Vazhdo

March 9, 2013  :: Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Dragina ne Uje + Foto – Video
Tags: , ,

Reagimi i Dritan Abazit: E njohim
  E njohim Është e pamundur si politikanët gjatë fushatës parazgjedhore harrojnë realitetin dhe e tregojnë atë ashtu siç në fakt nuk është. Kohë më parë dikush tha që më të rrezikshme janë gjysmë të vërtetat, gjysmë idetë dhe gjysmë njerëzit. Kështu dje, për shembull, kishim rastin të dëgjojmë një gjysmë të vërtet kur kandidati për kryetar të Malit të Zi për herë të tretë, z. Fillip Vujanoviq, tha që në Ulqin janë investuar mbi  40 milion euro në pesë vitet e fundit!? Ndoshta i ndikuar... Vazhdo

March 6, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Politika :: Comments Off on Reagimi i Dritan Abazit: E njohim
Tags: ,

Hana Cakulit i vidhet password-i në Facebook
Hana Cakuli nuk dirigjon më faqen e saj të Facebookut. Ajo ndër të tjera kërkon ndihmë nga ju, prandaj edhe Lajme nga Ulqini bashkë me gjithë admiratorët e Hana Cakulit do i mbështesim forcat për ti ndihmuar. Ja pra çka shkruan Hana Cakuli Njerez, m’ndimoni me e ‘REPORT’ KETE FAQE, nuk e kontrolloj une…e po poston dikush non stop gjana qe une nuk i shprehi ashtu… flm… Ja pra edhe disa informata që duhet ta dini: Gjithnjë e në rritje janë rastet e vjedhjeve të password-eve të Facebook-ut... Vazhdo

March 2, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Hana Cakulit i vidhet password-i në Facebook
Tags: , , ,

Page 5 of 181« First...34567...102030...Last »