ulqin

Feronikeli në përgatitje në Ulqin
Skuadra e Feronikelit, do t’i vazhdoj përgatitjet në Ulqin. Lajmin e ka konfirmuar për “Korneri.net” trajneri i njohur Ramiz Krasniqi. Përveç përgatitjeve të veçanta dhe të zakonshme kondicionale, në Ulqin priten të zhvillohen edhe disa ndeshje kontrolluese me skuadra nga Mali i Zi, por është konfirmuar edhe miqësorja ndërmjet Feronikelit dhe Prishtinës.  Vazhdo

February 20, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Feronikeli në përgatitje në Ulqin
Tags:

Aksion Bamiresie me rastin e dites nderkombetare „E DREJTA SOCIALE“
Me rastin e dites „E Drejta Sociale“ Forumi Rinor Socialdemokrat Ulqin(SDP) ka organizuar event bamiresie duke mledhur dhe shperndare veshje(gardarobe), artikuj ushqimore etj. Kete event pervec antareve te Forumit Rinor SDP e kane ndihmuar dhe nje pjese e madhe e qytetareve me perkrahjen dhe kontributin e tyre. Eventi i shperndarjes se ndihmave eshte realizuar me 20 Shkurt, ne 10 familje me kushte te veshtira sociale. Ky event,grrumbullimi i ndihmave ka tejkaluar pritshmerine e te rinjve, cfare do te thote qe edhe ne keto kushte te... Vazhdo

February 20, 2013  :: Bota :: Comments Off on Aksion Bamiresie me rastin e dites nderkombetare „E DREJTA SOCIALE“
Tags:

Nazif Cungu takoi delegacionin e Komunës Llukavac
Kryetari i Komunës së Ulqinit Nazif Cungu është takuar me delegacionin e Komunës Llukavac Sot kryetari i Komunës së Ulqinit Nazif Cungu është takuar me delegacionin e Komunës Llukavac. Në përbërje të delegacionit nga Llukavaci përveç Kryetarit të Komunës Xhevdet Mujkiq ka qenë i pranishëm edhe drejtori i panairit të turizmit të Llukavacit Izet Nuhanoviq. Komuna e Llukavacit është komunë në Kantonin e Tuzllës në Federatën e Bosnjes dhe Hercegovinës në të cilën në muajin maj çdo vit organizohet panairi... Vazhdo

February 20, 2013  :: Ekonomia / Ekonomija :: Comments Off on Nazif Cungu takoi delegacionin e Komunës Llukavac
Tags:

Cungu takon përfaqësuesit e OJQ “Shfrytëzuesit e Plazheve të Plazhit të Madh” Ulqin
Kryetari i Komunës së Ulqinit Nazif Cungu u takua me përfaqësuesit e OJQ “Shfrytëzuesit e Plazheve të Plazhit të Madh” Ulqin Si vazhdim i bisedimeve dhe konsultimeve lidhur me problemet me të cilat hasen qiramarrësit i plazheve në Ulqin, sot është mbajtur edhe një takim në mes Kryetarit të Komunës së Ulqinit Nazif Cungu, përfaqësuesve të OJQ “Shfrytëzuesit e Plazheve të Plazhit të Madh” Ulqin dhe NP Komunale. Në takim janë konkretizuar aktivitetet me rastin e përgatitjes së sezonit turistik dhe... Vazhdo

February 19, 2013  :: Shoqëria / Društvo :: Comments Off on Cungu takon përfaqësuesit e OJQ “Shfrytëzuesit e Plazheve të Plazhit të Madh” Ulqin
Tags: , ,

Shqiptarët në zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi – nga Sabri Salaj
Mr. Sabri Salaj Në Republiken e Malit të Zi më 07 prill 2013 , zhvillohen zgjedhjet për president ku gara do zhvillohet ndërmjet dy kandidatëve potencial Filip Vujanoviq nga radhët e partisë më të madhe PDS dhe Miodrag Lekiq lideri i Frontit Demokratik. Në gare do inkuadrohen edhe kandidat tjerë por me mundësi të pakta për një rezultat fitues. Situata në të cilën ndodhej Mali i Zi, nuk jep shpresë se në këto zgjedhje sikurse edhe në zgjedhjet e mëparshme do ketë ndonjë surprizë zgjedhore, gjë e cila nuk... Vazhdo

February 18, 2013  :: Opinione :: Komente (4)
Tags: , ,

Sinishtaj: Forca nuk do të kushtëzojë mbështetjen për Filip Vujanoviqin
Koalicioni Forca për Bashkim  nuk do ta kushtëzojë mbështetjen e Filip Vujanoviqit në zgjedhjet presidenciale me caktimin e datës të mbajtjes së referendumit në Malësi, mirëpo do të insistojë që ky vendim të sillet deri në zgjedhjet presidenciale dhe të jetë i bazuar në ligj, ka theksuar përfaqësuesi i këtij koalicioni Vasel Sinishtaj. Sinishtaj ka theksuar për agjencinë ,,MINA,, se ai askurrë nuk ka thënë se përkrahjen e kandidatit të PDS do ta kushtëzoj  me caktimin e datës referendumit konsultativ. Sinishtaj... Vazhdo

February 18, 2013  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Sinishtaj: Forca nuk do të kushtëzojë mbështetjen për Filip Vujanoviqin
Tags: , ,

Në Festivalin e VIII të këngës për fëmijë – fituese Hafize Lamoja
Çmimi i Parë për Hafize Lamon Fituese e edicionit të 8-të të Festivalit të Këngës për Fëmijë “Ulqini 2013”, i cili u mbajt të shtunën në pallatin e Qendrës Kulturore të Ulqinit, është këngëtarja e re nga Ulqini, Hafize Lamoja. Kënga e saj “Fluturoj si shqipe”, me tekst të Cani Lazos, ndërsa muzikë dhe orkestrim të Sefer Hajrullahut, u vlerësua me Çmimin e Parë nga juria e Festivalit në përbërje Ali Salaj, publicist dhe kritik arti, Gjylije Pelinku, studente e solokëndimit në Akademinë... Vazhdo

February 18, 2013  :: Kulturë / Kultura, Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Në Festivalin e VIII të këngës për fëmijë – fituese Hafize Lamoja
Tags: , , , , ,

Intelektuali dhe Shoqëria
Nga Dr.Nail  Draga Në jetën e përditshme, po t’iu bëhet pyetja individëve të ndryshëm për të shpjeguar dallimin në mes shprehjes inteligjencë  dhe intelektual, ata ndihen ngusht dhe e kanë të vështirë të japin një përgjigje përfundimtare. Kjo gjë vjen  ngaqë  akoma  sot nuk ka një definicion të saktë për e inteligjencën. Studimet, shumë vite më parë, kanë vënë në dukje se në zhvillimin e inteligjencës ndikon ndjeshëm gjenetika, por, gjithashtu, dhe ambienti në të cilin rritet dhe zhvillohet... Vazhdo

February 18, 2013  :: Reportazh / Reportaža :: Comments Off on Intelektuali dhe Shoqëria
Tags: ,

Forca urime për 5vjetorin e pavarësisë,Jahjages & Thaçit
FORCA E RE DEMOKRATIKE  NOVA DEMOKRATSKA SNAGA Bul. Skenderbeupn/bb 85360 Ulqin/Ulcinj Tel:. +382 030 401 760 Fax:; +382 030 401 761 info@forca.me, www.forca.me Ulqin 16.02.2013 Nr.07 /13     Zonja Atifete Jahjaga Presidente e Republikës së Kosovës   E nderuara presidente Jahjaga,   Në këtë ditë të rëndësishme historike për të gjithë popullin e Kosovës si dhe për shqiptarët kudo që ndodhen, ju dërgojmë urimet më të përzemërta juve personalisht dhe gjithë popullit të Kosovës me rastin e pesë... Vazhdo

February 16, 2013  :: Ngjarjet - Events :: Komente (2)
Tags: ,

5 vjetori i pavarësisë së Kosovës, uron Partia Demokratike
Telegram urimi kryetares së Republikës së Kosovës, znj.Atifete Jahjaga Me rastin e 5- vjetorit të shpalljes së pavarësisë së Republikës së Kosovës,në emër të Partisë Demokratike me seli në Ulqin,Fatmir Gjeka dhe në emrin tim personal, ju dërgoj urimet më të sinqerta dhe vëllazërore. Republika e Kosovës , fal udhëheqjes dhe prezantimit Tuaj dinjitoz, ajo në mbarë botën njihet e respektohet si shtet i pavarur, serioz, partnere e denjë e aleatëve të ardhmërisë dhe integrimeve evropiane dhe evroatlantike. Të... Vazhdo

February 16, 2013  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on 5 vjetori i pavarësisë së Kosovës, uron Partia Demokratike
Tags: ,

Page 7 of 182« First...56789...203040...Last »