ulqini

Lajme nga Ulqini uron: GĂ«zuar Vitin e Ri 2013!
NjĂ« vit ikĂ«n e sonte nĂ« mbrĂ«mje njĂ« tjetĂ«r do trokasĂ« nĂ« jetĂ«t tona. Duke shpresuar tĂ« jetĂ« mĂ« i mbarĂ« shqiptarĂ«t por edhe e gjithĂ« bota feston nĂ« mĂ«nyra tĂ« ndryshme. Me fishekzjarre, shampanjĂ«, gjel deti, vizita, kĂ«ngĂ«, puthje e pĂ«rqafime, do festohet sot nĂ« mbrĂ«mje ndĂ«rrimi i viteve. Kremtimi i Vitit tĂ« Ri Ă«shtĂ« njĂ« nga festat mĂ« tradicionale qĂ« mbledh bashkĂ« familjarĂ«, miq e shokĂ«. Lajme nga Ulqini, iu uron gjithĂ« shqiptarĂ«ve kudo qĂ« janĂ«: “GĂ«zuar Vitin e ri, 2013!”  Vazhdo

December 31, 2012  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Lajme nga Ulqini uron: GĂ«zuar Vitin e Ri 2013!
Tags: , ,

Canka: 2012 – Vit i humbur pĂ«r Ulqin
2012 pĂ«r qytetarĂ«t e Ulqinit Ă«shtĂ« praktikisht vit i humbur. MĂ« saktĂ«, ishte ky viti i zhgĂ«njimit. Sepse, sa nĂ« tĂ« vĂ«rtet kemi nga ato qĂ« mund tĂ« thonĂ« se nĂ« fund tĂ« kĂ«tij viti jetojnĂ« mĂ« mirĂ« dhe janĂ« mĂ« tĂ« lumtur se njĂ« vit mĂ« herĂ«t. ËshtĂ« e sigurt qĂ« pĂ«r diçka tĂ« tillĂ« ju mjaftojnĂ« gishtat e tĂ« dy duarve, derisa numri i atyre qĂ« janĂ« nĂ« situatĂ« mĂ« tĂ« dobĂ«t ekonomike Ă«shtĂ« me mijĂ«ra. Si mund tĂ« jetĂ« ndryshe kur nĂ« 2012 nuk filloj ndĂ«rtimi i asnjĂ« hoteli tĂ« madh, kur realizimi i buxhetit... Vazhdo

December 30, 2012  :: Opinione :: Komente (6)
Tags:

Konferenca për shtyp e kryetarit të Ulqinit Nazif Cungut
TĂ« nderuar, Tani nĂ« fund tĂ« kĂ«tij viti, Ă«shtĂ« rasti qĂ« sĂ« bashku tĂ« pĂ«rkujtojmĂ« sfidat me tĂ« cilat Komuna e Ulqinit u ballafaqua gjatĂ« kĂ«tij viti, projektet nĂ« vijim, dhe planet pĂ«r vitin e ardhshĂ«m Siç e dini Komuna e Ulqinit ka trashiguar obligime tĂ« mĂ«dha financiare nga pushtetet e kaluara, dhe duhet tĂ« kalojĂ« njĂ« kohĂ« e gjatĂ« qĂ« tĂ« vihet deri te konsolidimi i situatĂ«s financiare. Obligimet e komunĂ«s sĂ« bashku me ndĂ«rmarrjet publike arrijnĂ« shumĂ«n e mbi 21.000.000 euro, ku hyjnĂ« borxhet ndaj puntorĂ«ve,... Vazhdo
In Memoriam Nefail Xhixhi Dragoviqi nga Ulqini
Njoftojme te gjithe lexuesit qe ne Cassel tĂ« Gjermanis, Dje nĂ« moshĂ«n 48 vjeçare u nda nga jeta  dhe vdes nga sulmi nĂ« zemĂ«r, Nafail Dragoviqi – Xhixhi nga Ulqini. Vdekja e parakohshme e Nafail Dragoviqi – Xhixhi  ështĂ« njĂ« humbje e madhe pĂ«r familjen, pĂ«r shokĂ«t e miqtĂ« e tij tĂ« shumtĂ« qĂ« i ka nĂ« Ulqin por edhe nĂ« mbarĂ« botĂ«n. Nafail Dragoviqi – Xhixhi u nda prej nesh, por kujtimi i tij do tĂ« mbetet i gdhendur nĂ« mendjen e tĂ« gjithĂ« atyre qĂ« e kanĂ« njohur, ai do tĂ« mbetet tek mendjet e zemrat e jona. Varrimi... Vazhdo

December 24, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Ngjarjet - Events :: Komente (5)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

1 vjetori – Gjeka: Investimet ndalojnĂ« shpopullimin e zonave shqiptare
! vjetori i themelimit tĂ« PartisĂ« Demokratike nĂ« Ulqin Ulqin,23 dhjetor 2012 – Partia Demokratike,subjekti mĂ« i ri nĂ« skenĂ«n politike shqiptare nĂ« Malin e Zi , solemnisht shĂ«noi 1- vjtorin e themelimit tĂ« saj.PĂ«rveç zyrtarĂ«ve mĂ« tĂ« lartĂ« ,anĂ«tarĂ«ve dhe simpatizuese tĂ« PD, merrnin pjesĂ« pĂ«rfaqĂ«suesit edhe pĂ«rfaqĂ«suesit e partive politike politike nacionale shqiptare dhe tĂ« atyre qytetare lokale dhe parlamentare. Lideri i PD,deputeti i Koalicionit shqiptar dhe krytari i Klubit tĂ« deputetĂ«ve tĂ« pakicave nĂ« Parlamentin... Vazhdo

December 23, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Politika :: Komente (20)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Ulqinaku Adrian Lulgjuraj dhe Bledar Seiko e përfaqësojnë Shqipërinë në Eurovizion
KĂ«nga “Identitet” nga Adrian Lulgjuraj dhe Bledar Seiko ka dalĂ« fituese e edicionit tĂ« 51-tĂ« tĂ« Festivalit tĂ« KĂ«ngĂ«s nĂ« RTSH. KĂ«ngĂ«tari ulqinak dhe kitaristi i famshĂ«m shqiptar kanĂ« triumfuar nĂ« natĂ«n finale tĂ« festivalit dhe nĂ« kĂ«tĂ« mĂ«nyrĂ« kanĂ« fituar tĂ« drejtĂ«n ta prezantojnĂ« ShqipĂ«rinĂ« nĂ« Festivalin e ardhshĂ«m Evropian. Ata do ta performojnĂ« kĂ«ngĂ«n e tyre nĂ« “Eurovision 2013” qĂ« do tĂ« mbahet nĂ« Malmo tĂ« SuedisĂ«. Vendin e dytĂ« nĂ« Festivalin e KĂ«ngĂ«s nĂ« RTSH e zuri fituesja e dikurshme,... Vazhdo

December 23, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Komente (6)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Në Katërkollë fillon Panairi i Artizanëve dhe Ekspozita Etnografike e Arkeologjike + Foto
NesĂ«r nĂ« ora 11:00 nĂ« restorantin “Diamant” nĂ« KatĂ«rkollĂ«, ju ftojmĂ« tĂ« merrni pjesĂ« nĂ« Panairin e ArtizanĂ«ve dhe EkspozitĂ«n Etnografike e Arkeologjike.TĂ« ftuar janĂ« artizanĂ« nga ShqipĂ«ria, Kosova si edhe artizanĂ«t vendas.E veçanta e kĂ«ti panairi do tĂ« jetĂ« edhe shpalosja e vlerave etnografike dhe arkeologjike nga Ana e Malit, Ulqini e Kraja, ndĂ«rsa nga MalĂ«sia zotĂ«ri ShtjefĂ«n Ivezaj.PjesĂ«marrja juaj do ta bĂ«jĂ« mĂ« tĂ« begatĂ« kĂ«tĂ« eveniment. Jeni tĂ« mirĂ«seardhur! Foto nga GĂ«zim Ibroçi Facebook #gallery-3... Vazhdo

December 22, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Shtypi / Mediji :: Comments Off on NĂ« KatĂ«rkollĂ« fillon Panairi i ArtizanĂ«ve dhe Ekspozita Etnografike e Arkeologjike + Foto
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Partia Demokratike organizon Koktej 23.12.në Hotel Mediteran
Me rastin e Njevjetorit te themelimit dhe festave te fundvitit, Partia Demokratike organizon Koktej me daten 23 dhjetor ne ambijentet e Hotel “MEDITERAN” ne ora 20.00h Ju mirepresim!  Vazhdo

December 21, 2012  :: AnketĂ« / Anketa :: Comments Off on Partia Demokratike organizon Koktej 23.12.nĂ« Hotel Mediteran
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Xh.Zeneli: BashkĂ«qeverisja nuk Ă«shtĂ« zgjidhje e problemeve tĂ« shqiptarĂ«ve nē Mal tē Zi
NĂ« zgjedhjet e fundit parlamentare nĂ« Mal tĂ« Zi tĂ« datĂ«s 14 Tetor tĂ« kĂ«tij viti, subjektet shqiptare qĂ« fituan nga njĂ« mandat ishin, Koalicioni “PĂ«r Bashkim” (i cili pĂ«rbĂ«het nga Forca e Re Demokratike, Iniciativa Qytetare – Tuz dhe LĂ«vizja Perspektiva) dhe “Koalicioni Shqiptar” (i cili pĂ«rbĂ«het nga Lidhja Demokratike, Partia Demokratike dhe Alternativa Shqiptare). Pak ditĂ« pas zgjedhjeve, me 30 Tetor 2012 dy Kualicionet shqiptare,bashkĂ« me PartinĂ« Boshnjake dhe IniciativĂ«n Kroate ,nĂ« kuadĂ«r tĂ« partive... Vazhdo

December 21, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Opinione :: Komente (3)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

NxĂ«nĂ«sit ngrihen nĂ« shkollen “Marshal Tito” Ulqin
NxĂ«nĂ«sit e ShkollĂ«s fillore “Marshali Tito” nĂ« Ulqin dy ditĂ« kanĂ« mĂ«suar me orar tĂ« shkurtuar pĂ«r arsye se nĂ« shkollĂ« nuk ka patur ngrohje. Drejtori i shkollĂ«s, i cili kĂ«tĂ« funksion e ushtron qĂ« 10 vite, Martin Zadrima, i ka thĂ«nĂ« tĂ« pĂ«rditshmes “Vijesti” qĂ« shkollĂ«s i ka munguar lĂ«nda djegĂ«se pĂ«r aktivizimin e ngrohjes qĂ«ndrore, por qĂ« tani çdo gjĂ« funksionon normalisht. ËshtĂ« Ministria e Arsimit ajo e cila kujdeset pĂ«r furnizimin e shkollave me lĂ«ndĂ« djegĂ«se por e pĂ«rditshmja... Vazhdo

December 19, 2012  :: Reportazh / ReportaĆŸa :: Comments Off on NxĂ«nĂ«sit ngrihen nĂ« shkollen “Marshal Tito” Ulqin
Tags: , , ,

Page 10 of 153« First...89101112...203040...Last »