ulqini

Top modeli Adnan Gjinaj ben fejesën zyrtare me Arbeniten + Foto + Video
Adnan Gjinaj shpërngulet prej Parisit për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku ai punon prej një kohe të gjatë si model i agjensioneve të ndryshme të modës me renome nderkombëtare. Duke mos i mjaftuar vetëm kaq, pasi kontratat e tija të punës e detyrojnë të udhëtojë nëpër vende të ndryshme të botës erdhi koha të dashurohet në një vajzë nga Ulqini Arbenita Nikeziqi që jeton në Chikago. Në lidhje me Top Modelin Adnan Gjinaj i mirënjohur me Arbenita Nikeziqin së shpejti u be  zyrtarizimi me fejesën dhe... Vazhdo

April 21, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Top modeli Adnan Gjinaj ben fejesën zyrtare me Arbeniten + Foto + Video
Tags: , , ,

Kryetari Cungu takon përfaqësuesit e hoteleve dhe agjensive turistike
Takimet me perfaqesuesit e hoteleve dhe agjensive turistike Ne kabinetin e kryetarit te Komunes u mbajten dy takime ne bashkpunim me Organizaten Turistike ku prezent ishin edhe perfaqesuesit e hoteleve, agjensioneve turistike dhe akomodimit privat. Qellimi i mbajtjes se ketij takimi ishte realizimi i nje promovimi sa me te mire te qytetit te Ulqinit por edhe bashkepunimi lidhur me panairin e Prishtines dhe aktiviteteve qe do te organizohen ditet ne vijim te cilet njeherit paraqesin fillimin e sezonit turistik. Drejtori i Organizates Turistike... Vazhdo

April 12, 2013  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Kryetari Cungu takon përfaqësuesit e hoteleve dhe agjensive turistike
Tags: ,

Karamanaga:  Asgjë e re për Valdanos + Foto
Edhe në tubimin të organizuar nga “Moguli”l në “Qendrën për kulturë”, për kthimin e ullishtës në Valdanos, nuk është degjuar ësgjë e re, asgjë çka nuk e kemi ditur më parë. Por, një risi duhet të përmendet. Pavarësisht se çeshtja e Valdanosit është më së parit, çeshtje politike, kësaj radhe tubimi nuk është bërë konfrontim i partive politike në pushtetin vendor, si ai më parë, i organizuar në sallën e “Madhe të Komunës”. Siç duket organizatorët e kanë kuptuar... Vazhdo

April 12, 2013  :: Opinione :: Comments Off on Karamanaga: Asgjë e re për Valdanos + Foto
Tags: , ,

Qendra per te Rinje me pengesa ne zhvillim Sirena kërkesë për ndihmë
Të nderuar miq, Ju drejtohem me një respekt të veçantë dhe kërkesë për ndihmë materiale apo për ndihmë tjetër, që të ndihmoni këtë institucion, nëse keni mundësi. Në Qendrën tonë të fëmijëve janë të regjistruar fëmijë, që kanë nevoja të veçanta ndërsa në periudhën që vjen (me keqardhje) pritet që të paraqiten për regjistrim edhe ata që ende nuk janë regjistruar në institucionin tonë. Për këtë arsye Qendra, ka ndërmarrë një aksion humanitar, ne mënyrë që të përgatitet sa më mirë për... Vazhdo

April 11, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Shoqëria / Društvo :: Comments Off on Qendra per te Rinje me pengesa ne zhvillim Sirena kërkesë për ndihmë
Tags: ,

Armend Milla vjen me këngën “ I perhumbur”- Video
Armend Milla më në fund na sjell një këngë të re. Armendi edhe kësaj radhe ka menduar të sjellë një projekt të ri pak më ndryshe në skenën muzikore. Videoklipi eshte gjiruar nga shoku im i ngusht Ali Zhygjeli…modele e videoklipit eshte Aleksandra Dedivanoviq, Make up by Mexhida Zati si dhe asistentja e klipit Hana Ismajlaga. Dua te shfrytezoj rastin te falenderoj edhe hkollen e vallezimit Porta di Danza me ne krye Musa Hoxhen per idene e vallezimit ne klip. Gjithashtu dua te Falenderoj Majda Jukovic e cila ishte partnere... Vazhdo

April 8, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Armend Milla vjen me këngën “ I perhumbur”- Video
Tags: , , ,

Ulqini qendër shkencore + Foto
Tani më është bërë traditë që Konferenca shkencore e lëmisë së ekonomisë, të mbahet në prag të festës së Ditës së Komunës së Ulqinit. Traditë sepse sivjetë është viti i pestë rrallazi që konferenca i zhvillon punimet e veta. Është nderë për mbarë opinioni ulqinak që në qytetin e tyre po i prezantojnë punimet e veta hulumtuese, autorët nga Shqipëria, Mali i Zi, Kosova, Serbia, Maqedonia, Bullgaria dhe Rumunia. Larmia e autorëve të ardhur nga shtetet e ndryshme me të folme të ndryshme, i jep konferences... Vazhdo

April 7, 2013  :: Kulturë / Kultura :: Comments Off on Ulqini qendër shkencore + Foto
Tags: ,

Gezuar Festen e Ulqinit nga Zyhni Beqiraj – Video
Te nderuar miq ! E shtuna e pare e muajit Prill sipas tradites, vjen si dita e Festes ne Ulqin, dite ne te cilen, pas nje viti apo dimri te tej zgjatur ulqinaket u riktheheshin puneve te stines, udhetimeve ne det etj. ” Hini Prilli, hovi Ulqini ” ishte shprehja e bukur popullore, qe edhe sot nxit e frymezon per te festuar. Mbi nje dekade ulqinaket e Durresit te organizuar, sipas fteses se bere kane festuar ne Ulqin. Ndaj dhe sot une i jam pergjigjur fteses se Qendres per Kulture. Jam njsur te festoj ndryshe nga vitet e tjera... Vazhdo

April 6, 2013  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Gezuar Festen e Ulqinit nga Zyhni Beqiraj – Video
Tags: , ,

Ardian Lulgjuraj dhe Musa Hoxha nderohet nga Nazif Cungu
Kryetari Cungu ftoi këngëtarin Ardian Lulgjuraj dhe koreografin Musa Hoxhën Kryetari Cungu në shenj mirënjohje për arritjet artistike në skenat internacionale ftoi sot këngëtarin Ardian Lulgjuraj dhe koreografin Musa Hoxhën. Përveç të arriturave në skenat vendore, Ardian Lulgjuraj do të përfaqësoj Shqipërin në Eurovizionin 2013 ndërsa Musa Hoxha mori vendin e parë dhe të dytë në festivalin e vallëzimit të posambajtur në Selanik. Dy artistve u dha nga një duratë simbolike. Opština Ulcinj / Komuna e Ulqinit Tel:... Vazhdo

April 5, 2013  :: Reportazh / Reportaža :: Comments Off on Ardian Lulgjuraj dhe Musa Hoxha nderohet nga Nazif Cungu
Tags: ,

Ndahen bursat e studentëve nga komuna e Ulqinit + Foto
Lista përfundimtare e studenteve të cilët kanë fituar bursën nga komuna e Ulqinit për vitin akademik 2012/13. Të premten më  05.03.2013 në ora 12 u bë ndarja e bursave në mënyre solemne në sallën e  vogel të komunës së Ulqinit. Për nder të  “Ditës së Ulqinit” komuna e Ulqinit shpërblen me bursë studentët më të dalluar. Në ceremoninë e ndarjes së këtyre mjeteve mori  pjesë kryetari i komunës së Ulqinit z.Nazif Cungu, ku ishte i shoqëruar nga  studentët me te mirë te komunes. Në ceremoninë... Vazhdo

April 5, 2013  :: Shoqëria / Društvo :: Comments Off on Ndahen bursat e studentëve nga komuna e Ulqinit + Foto
Tags: ,

Përkujtim dhe homazh për viktimat e Tivarit në Tivar 31.03.2013
Konferenca i zhvilloi punimet në dy seanca, ku morën pjesë shumë studiues të njohur nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia dhe Mali i Zi. U lexuan 16 kumtesa interesante në lidhje me këtë ngjarje të rëndë tragjike për shqiptarët që ndodhi 68 vite më parë. Konferenca do të vazhdojë me punimet e veta edhe sot, më 31 mars 2013. Pas përfundimit të Konferencës Shkencore ,,Masakra e Tivarit 1945″, sot më 31 mars 2012 studiuesit të njohur nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia dhe Mali i Zi shkuan edhe në Tivar, të Monopoli... Vazhdo

April 1, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Shtypi / Mediji :: Comments Off on Përkujtim dhe homazh për viktimat e Tivarit në Tivar 31.03.2013
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Page 2 of 15312345...102030...Last »