ulqini

After Beach Party 2012 në plazhin e Kite Surf Club D’olcinium
Diskot dhe klubet e natës vijnë e shtohen çdo vit në qytetin e bukur bregdetar të Ulqinit. Duket se shumë prej turistëve zgjedhin këtë qytet vetëm për argëtimin dhe relaksin e pafund që të jep jeta e natës. Por nëse dikur të rinjtë prisnin natën për të kërcyer tashmë provohen tradita dhe eksperienca të reja, siç eshtë After Beach Party 2012 e organizuar nga ministria e turizmit që bëjnë klube të ndryshme buzë detit të Malit të Zi. Kështu,pa mbërri ende dita e shtune me 11 gusht dëgjohet muzika dance... Vazhdo

August 10, 2012  :: Lajmet / Vijesti :: Comments Off on After Beach Party 2012 në plazhin e Kite Surf Club D’olcinium
Tags: , , , , , , ,

Adrenalina e Kite Surfit në Plazhin e madhë të Ulqinit – Video
Kite Surfing në Plazhin e madhë të Ulqinit eshtë be realitet, sepse ky është një lloj sporti që praktikohet në erë shumë të forte deri në 12 kite(shpejtësia e erës), dhe në momentin që nuk mund ta menaxhosh mirë velën, era ka fuqi të jashtëzakonshme që mund të tërheqë me shpejtësi e nuk të jep kohë të lirohesh dhe, nëse nuk shtyp butonin e sigurisë, rreziku është evident. Cili eshtë niveli i rrezikut, përveç përvojës së re, çfarë tjetër përfiton kush praktikon kësi sportesh ekstreme? Njerzit... Vazhdo

August 9, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Sporti / Sport :: Comments Off on Adrenalina e Kite Surfit në Plazhin e madhë të Ulqinit – Video
Tags: , , , , ,

“Skena verore” e Ulqinit Live – Hotel Mediteran – Rrokum Tv
Ne hotelin Mediteran ne Ulqin ekipi I RrokumTV po realizon per shikuesit kosovar emisione te pregaditura gjate diteve te sezonit turistik Ulqini 2012…. Hoteli Mediteran eshte nikoqire e ekipit te RrokumTV dhe ndihmon ne promovimin e turizimit nepermjet realizimit te studios se emisionit te mengjesit “Mengjesi ne Mediteran” me autore Enkela Bisha,nga ora 08-09,00…gjithashtu emisioni I mbremjes “SONTE” me autor Irhan Jubicen percjell tek shikuesit e RrokumTV Festivalin Skena Verore 2012,nga ora 21-22,30…. Sponzor Hotel Mediteran... Vazhdo

August 8, 2012  :: Kulturë / Kultura, Lajmet / Vijesti :: Comments Off on “Skena verore” e Ulqinit Live – Hotel Mediteran – Rrokum Tv
Tags: , , , ,

Artana Bytyqi “Miss Vera 2012” ne Ulqin
Si duket puna në modelim po i ecën mjaft mirë dhe bukuroshja Artana Bytyqi sapo është kurorëzuar edhe me një çmim. Ajo është shpallur “Miss vera 2012” në manifestimin e mbajtur para disa dite në Ulqin. Artana ndihet e kënaqur me këtë pjesëmarrje, dhe thotë se ka qenë e bindur se do ta rrëmbejë një çmim. Për më shumë rreth kësaj pjesëmarrje flet ajo për “Zëri”. – Këtë vit në Ulqin u mbajt spektakli “Miss vera 2012&Miss hollegro 2012” dhe ju fituat një çmim, si ndjeheni? – Jam... Vazhdo

August 8, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Artana Bytyqi “Miss Vera 2012” ne Ulqin
Tags: , , ,

Perpunimi i projektit kryesor për rregullimin e Moles së madhe – Marina në Ulqin
Më datën 01.08.2012, është mbajtur takimi ndërmjet përfaqsuesve të Sekretariati për planifikim hapsinor dhe zhvillim të qëndrueshëm i Komunës së Ulqinit dhe përfaqsuesve të Nërmarrjes publike Të Mirat Detare në Mal të Zi. Tema e këtij takimi ishte: ” Perpunimi i projektit kryesor për rregullimin e Moles së madhe – Marina në Ulqin” Projekti përfshin rekonstruimin e Moles së madhe, ndërtimin e Marinës me lidhëse për anije si dhe përmbajtjes që përfshinë: qendrën si hapësir publike për organizimin... Vazhdo

August 6, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Shoqëria / Društvo :: Komente (5)
Tags:

Në Kaliman zjarri akoma aktiv, por nën kontroll
Në fshatin Kaliman zjarri eshte akoma aktiv, por nën kontroll. Tetë Zjarrfikës  jan present në vengjarje dhe po punojnë për të shuar flakët që kërcënojnë shtepijat aty pranë fshatit Kaliman. Siç u njohftuam nga kryeshefi i Shërbimit të Mbrojtjes dhe Shpëtimit Flamur Sella,tha se shërbimi qe ai drejton eshte i gatshem qe te ballafaqohet me të gjithë problemet . Ai tha se ne jemi në vendngjarje dhe se ka vështirësi në shuarjen e zjarrit,por për shkak të terrenit te thyer malor zjarri mas disa orëve asht vu... Vazhdo
Cungu organizoi tryezë me temë: Sfidat e Zhvillimit të Ulqinit
Kryetari i Komunës z. Nazif Cungu organizoi tryezë të rrumbullakët me temë: Sfidat e Zhvillimit të Ulqinit Me iniciaivë të Kryetarit të Komunës së Ulqnit sot në Hotelin Albatros u organizua tryezë e rrumbullakët me perfaqesuesit e organizatave joqeveritare, mediave dhe klubeve sportive. Në pjesen e parë të kësaj tryeze Kryetari i Komunes z. Nazif Cungu paraqiti një analizë të gjendjes së deritanishme në komunë duke prekur shumë probleme të trashiguara nga qeverisja e mëparshme si dhe masat e ndërmarra për të... Vazhdo
Mirsad Biboviq,ambasador i Malit të Zi në Hungari
Qeveria e Malit të Zi ka propozuar për ambasador të ri të Malit të Zi  në Budapest të Hungarisë sekretarin e  përgjithshëm të Ministrisë së Jashtme dhe të Integrimeve Evropiane të Malit të Zi,z, Mirsad Biboviqin. Sipas infomacioneve nga e përditshmja malazeze “Pobjeda”, dhe vendimin e Qeverisë malazeze deri në fund të muajit pritet që Mirsad Biboviqi të jetë ambasador I Malit të Zi në Hungari në bazë rezidente. Mirsad Biboviqi është shqiptar dhe jeton në Ulqin. #gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1... Vazhdo

July 27, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Ngjarjet - Events :: Comments Off on Mirsad Biboviq,ambasador i Malit të Zi në Hungari
Tags: , , , , ,

“Kalimera poetike” e Ulqinit në kujtim të Ali Podrimjes
Ali Podrimja kishte dashuri të veçantë për Ulqinin, ndaj e vizitonte shpesh këtë qytet bregdetar. Manifestimi letrar “Kalimera poetike” ishte njërin ndër stacionet e shpeshta të tij. Pikërisht ky manifestim – ideator i të cilit ishte edhe vetë Podrimja – në edicionin jubilar do të bëjë homazhe për poetin e ndjerë, raporton “Koha Ditore”. Edicioni i njëzet i njërës prej ngjarjeve më të rëndësishme kulturore në fushën e letërsisë që mbahet në Mal të Zi do të hapet me një minutë heshtje... Vazhdo

July 27, 2012  :: Kulturë / Kultura :: Comments Off on “Kalimera poetike” e Ulqinit në kujtim të Ali Podrimjes
Tags: , ,

Cungu, priti në takim drejtorin e zyrës për luften ndaj trafikimit njerzor z.Zoran Ulama
Kryetari i komunës së Ulqinit, z. Nazif Cungu, priti sot në zyrën e tij drejtorin e zyrës për luften ndaj trafikimit njerzor z.Zoran Ulama dhe bashkëpunëtorët e tij të ngushtë. Në takim moren pjesë Kryeshefi i Policisë së Ulqinit Rudolf Elezoviq dhe Shefi i Policisë Kufitare të Ulqinit Svetislav Filipoviq. Z. Ulema bëri prezantimin e çështjes së trafikimit të qenieve njerëzore në Mal të Zi, si dhe sistemin për mbrojtjen e viktimave të këtij trafikimi. Shefi i policisë së Ulqinit tha se në të kaluarën kemi... Vazhdo

July 26, 2012  :: Politika :: Comments Off on Cungu, priti në takim drejtorin e zyrës për luften ndaj trafikimit njerzor z.Zoran Ulama
Tags: , ,

Page 21 of 153« First...10...1920212223...304050...Last »