ulqini

FtesĂ« pĂ«r DitĂ«n e ShkollĂ«s Fillore ‘Bedri Elezaga’ KatĂ«rkollĂ« 15.maj nĂ« ora 9:00
F T E S Ë    Ju ftojmĂ« qĂ« tĂ« merrni pjesĂ« nĂ« manifestimin shkollor, me rastin e ditĂ«s sĂ« shkollĂ«s Fillore “Bedri Elezaga” KatĂ«rkollĂ« . Me 15 maj 2012 nĂ« ora 9:00 tĂ« mĂ«ngjesit do filloj kremtimi i DitĂ«s se ShkollĂ«s Fillore “Bedri Elezaga” nĂ« KatĂ«rkollĂ« .Shkolla ka organizua njĂ« program kulturo-argĂ«tues me kĂ«ngĂ« tĂ« ndryshme, vallĂ«zime moderne dhe popullore, pjese humoristike si dhe recitime. Gjate kĂ«tij programi, do behet shpĂ«rblimi i nxĂ«nĂ«sve mĂ« tĂ« mirĂ« nĂ« shkollĂ«n fillore “Bedri... Vazhdo
Shoqata Shqiptaro Amerikane “Ana e Malit” organizon Piknik me 9 Qeshor
Shoqata Ana e Malit Ju njoftojmĂ« se Shoqata Shqiptaro Amerikane “Ana e Malit” organizon Piknik me datĂ«n 9 Qeshor 2012 prej orĂ«s 9 am – 6 pm   Franklin D. Rosevelt State Park 2957 Crompond Road, Yorktown Heights NY 10598 Parking Lot 5 Harta e parkut   Aktivitetet: Turnir futbolli pĂ«r fĂ«mij dhe tĂ« rritur Volejboll Shah TĂ«rheqje litari Gjuajtje guri Vrapim me thes Turniri i futbollit pĂ«r tĂ« rritur do tĂ« zhvillohet me sistem eliminues, ndeshjet e roundit tĂ« pare do tĂ« zgjasin 30 minuta roundi i dytĂ« 20 minuta... Vazhdo
A do jetĂ« Elvir Resulani,fitues i “Collezione Albania”2012
Sot ka pĂ«rfunduar edicioni i spektaklit, ku ne oren 12:00 do te shpallen fituesit “Collezione Albania”, ku fitues i kĂ«tij edicioni nuk Ă«shtĂ« i shpallur ende askush, ende i panjohur pĂ«r shikuesit e spektaklit “Collezione Albania”,si Elvir Resulani,sa duket ulqinakĂ«t nuk kan votuar ne masĂ« tĂ« madhe. Me kĂ«tĂ« rast, nĂ«qofse Elvir Resulani ka fituar çmimin kryesor, Vendi i pare – 15000 Leke blerje ne collezione, Vendi i Dyte – 10000 Leke blerje ne collezione dhe Vendi i trete – 5000 Leke blerje ne collezione.... Vazhdo
Komuna e Ulqinit organizon mbajtjen e  disa kurseve për Gra
Thirrje pĂ«r shfaqje interesi       NJ O F T I M NĂ« kuadĂ«r tĂ« projektit i finansuar nga Bashkimi Europian “QENDRAT E RESURSËVE GJINORE PËR ORIENTIM DHE KUALIFIKIM PROFESIONAL TË GRAVE TË PERJASHTUARA NGA JETA SOCIALE NË SHQIPËRI DHE MAL TË ZI”, Komuna e Ulqinit organizon mbajtjen e  disa kurseve pĂ«r gra ne fusha te ndryshme. Me kĂ«tĂ« rast lajmĂ«rojme tĂ« gjitha gratĂ« tĂ« cilat janĂ« tĂ« interesuara se kurse do tĂ« mbahen per:   – RrobaqepĂ«si – GjuhĂ« Italiane – GjuhĂ« Angleze – PunĂ«... Vazhdo

May 11, 2012  :: Bota :: Comments Off on Komuna e Ulqinit organizon mbajtjen e disa kurseve pĂ«r Gra
Tags: , , , , ,

IntervistĂ« me Rrezart Cungun – Krenaria e sportit tĂ« Ulqinit
Krenaria e sportit tĂ« Ulqinit, dhe jo  vetĂ«m, tenisti trembĂ«dhjetĂ«vjeçar Rrezart Cungu vazhdon tĂ« jetĂ« i suksesshĂ«m nĂ« garat ndĂ«rkombĂ«tare. Tenisti i ri ulqinak, njĂ«herazi shpresa e tenisit tĂ« Malit tĂ« Zi, nĂ« dubĂ«l me gjermanin Patrich Zahraj ka fituar medaljen e argjendtĂ« nĂ« Turneun Evropian i cili u mbajt nĂ« kryeqytetin grek – AthinĂ«. Nderkaq ne turneun kryesor Cungu nĂ« ndeshjet kualifikuese shkĂ«lqeu ndaj grekut Stamatis Kapiris , tĂ« cilin e mposhti me rezultat 6:4, 6:1 dhe ndaj francezit Maxime de Montefalkon... Vazhdo

May 11, 2012  :: Intervista / Intervju :: Comments Off on IntervistĂ« me Rrezart Cungun – Krenaria e sportit tĂ« Ulqinit
Tags: , , ,

Nazif Cungu priti nĂ« takim kryetarin e shoqetes Ana e Malit – New York z. Naser Çabaj
Takimi me Naser Çobaj, kryetari i shoqetes Ana e Malit – New York Kryetari i KomunĂ«s sĂ« Ulqinit z.Nazif Cungu priti nĂ« takim kryetarin e shoqetes Ana e Malit – New York z. Naser Çabaj. GjatĂ« kĂ«tij takimit z. Çobaj fillimisht pĂ«rshendeti kryetarin Cungu pĂ«r detyren dhe obligimin e ri qĂ« ka marr nĂ« drejtimin dhe udhĂ«heqen e komunĂ«s sĂ« Ulqinit dhe njĂ«kohesisht e pĂ«rgezoi ate pĂ«r punĂ«t e ndermarra deri tani qĂ« tĂ« bĂ«jnĂ« optimist pĂ«r njĂ« tĂ« ardhme mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« komunĂ«s sĂ« Ulqinit. Ai bĂ«ri njĂ« ekspoze tĂ«... Vazhdo
Prof.Ismet Kaleziqi: Kualiteti  i kuadrave për  nji  turizem konkurent dhe të suksesëshem
Turizmi Ă«shtĂ« nji ndĂ«r degĂ«t ma pĂ«rspektive tĂ« zhvillimit nĂ« Mal tĂ« Zi respektivisht nĂ« Ulqin , nĂ« pikĂ« pamje globale nji gjenerator i randĂ«sishĂ«m pĂ«r hapjen e vendeve tĂ« reja tĂ« punĂ«s. Simbas te gjitha tĂ« dhanave randĂ«sija e turizmit pĂ«r nji zhvillim tĂ« mirĂ« ekonomik tĂ« Malit tĂ« Zi ne tĂ«rsi Ă«shtĂ« e pa zbuluar edhe pse sektori i turizmit shenon nj i rritje tĂ« dukĂ«shme nĂ« disa vitet e fundit. Qendron fakti se nĂ« kĂ«tĂ« perjudhĂ« nĂ« nivel tĂ« Malit te Zi janĂ« bĂ«r investime tĂ« shumĂ«ta nĂ« ndertimin e kapaciteteve... Vazhdo

May 10, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Turizmi / Turizam :: Comments Off on Prof.Ismet Kaleziqi: Kualiteti i kuadrave pĂ«r nji turizem konkurent dhe tĂ« suksesĂ«shem
Tags: , , , , , , , , ,

Rudi Goga ekspozon nĂ« Gjermani – Foto Piktura
Gjonaj NjĂ« pjesĂ« e  krijimtarisë  artistike tĂ« piktorit tĂ« njohur ulqinak Rudi Goga Ă«shtĂ« shpalosur mĂ« 5 maj  na ambijentet e GalerisĂ« sĂ« Arteve „Karl Braner“   nĂ« komunĂ«n Kasell tĂ« GjermanisĂ«. Goga para artdashĂ«sve gjermanĂ« u prezantua me ekspozitĂ«n e tij tĂ« 60-tĂ« me radhĂ« „ Homazh profesor Jozef Bojs“, tĂ« cilĂ«n e shpalli tĂ« hapur  kryetari i Regjionit  tĂ« Hesenit Bertraum  Hillgen.  Krijimtaria e begatshme e kĂ«tij artisti me famĂ« mbarĂ«kombĂ«tare dhe ndĂ«rkombĂ«tare  nĂ« Gjermani u pasqyrua... Vazhdo

May 10, 2012  :: KulturĂ« / Kultura, Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Rudi Goga ekspozon nĂ« Gjermani – Foto Piktura
Tags: , , , ,

Pritshmëria e pushuesve në Ulqin, më e madhe se vitet e tjera
Duke analizuar masat qĂ« ka marrĂ« dhe ato qĂ« do tĂ« merren e do tĂ« aplikohen, drejtuesit e KomunĂ«s sĂ« Ulqinit janĂ« optimistĂ« se pritshmĂ«ria e pushuesve do tĂ« jetĂ« shumĂ« mĂ« e lartĂ« krahasuar me vitet e tjera. PĂ«rgjatĂ« bregdetit qĂ« administrohet nga kjo njĂ«si e qeverisjes vendore, qĂ« nis nga Kruçi e vazhdon deri nĂ« vijĂ«n kufitare tĂ« lumit Buna,janĂ« nĂ« dispozicion rreth 30000 shtretĂ«r qĂ« ofrohen nga hotelet dhe subjekte tĂ« tjera tĂ« ngjashme private tĂ« cilat janĂ« tĂ« regjistruara nĂ« KomunĂ« dhe paguajnĂ« taksa,kurse... Vazhdo

May 9, 2012  :: Opinione :: Comments Off on PritshmĂ«ria e pushuesve nĂ« Ulqin, mĂ« e madhe se vitet e tjera
Tags: , ,

TryezĂ« e rrumbullakt “Qytetaria vepruese”nĂ« hotel Otrant Ulqin
FTESË pĂ«r TryezĂ« tĂ« rrumbullakĂ«t     “Ask and Demand- qytetaria vepruese”     I/E nderuar,   Ju ftojmĂ« tĂ« merrni pjesĂ« nĂ« tryezĂ«en e rrumbullakĂ«t “Qytetaria vepruese”, qĂ« do tĂ« mbahet tĂ« mĂ«rkuren me 09. maj 2012., me fillim nĂ« 11:00h nĂ« hotelin „Otrant“ nĂ« Ulqin.   Ju lutem tĂ« na komfirmoni pjesĂ«marrjen tuaj deri tĂ« marten me 08. maj 2012. NĂ« e-mail mog-ul@t-com.me ose nĂ« numrat e  telefonit 069/023-256 ose 069/707-079.   MirĂ«sevini!     Me respekt,   Xhemal Peroviq Drejtori ekzekutiv i... Vazhdo

May 7, 2012  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on TryezĂ« e rrumbullakt “Qytetaria vepruese”nĂ« hotel Otrant Ulqin
Tags: , , ,

Page 30 of 153« First...1020...2829303132...405060...Last »