ulqini

Hotel Otranti në Ulqin plazhi ku behet qejf
Muzikë, ritme të çmendura dhe shumë sensualitet. Këta janë përbërësit e pamungueshëm të “beach party” në Hotel Otrant në Ulqin këto ditë të nxehta të muajit maj, festat popullore në plazh që i bëjnë çdo vit e më të nxehta pushimet e të rinjve nga Ulqini dhe rajoni. Edhe këtë vit vuebsajti unë do jetë online për klasifikimin e festave më të mira të organizuara në Ulqin gjatë periudhës së verës dhe plazhit. Në krahasim me vitin e shkuar, eshte duke rikonfirmuar dhe hotel Otranti me Festat në plazh.... Vazhdo
Hana Cakuli – Beqaresha e Ulqinit
Nga Ardian Jasiqi Këngëtarja, tani edhe prezantuesja Hana Cakuli, në një bisedë për Express ka thënë se pos emisionit të saj “Kubi Kuzinë”, është duke u përgatitur edhe për këngë të reja. Ajo po ashtu ka treguar se vazhdon të jetë “beqare” dhe nuk do të marrë pjesë nëpër festivale. E njohur për disa hite në Kosovë dhe në Shqipëri, këngëtarja dhe prezantuesja Hana Cakuli në një bisedë për Express ka paralajmëruar se gjatë këtij viti, pos prezantimit të emisionit “Kubi Kuzinë”, do të... Vazhdo
Ulqini në një ditë pranvere, në prag të sezonit turistik – Video
Kozeta Bruçi Më 1961 Ulqini renditej ndër vendet e para të rajonit, përsa i përket të ardhurave të turizmit, kurse sot ndër të fundit. Këtë fakt nuk e ndryshon as e dhëna tjetër, se Ulqini është qyteti me sipërfaqen më të madhe afër detit. Problemet e turizmit në Ulqin nisin që nga mungesa e përvojes në regjistrimin e taksës turistike, mungesa e një plani hapësinor dhe strategjik për Ulqinin, mungesa e koordinimit mes qeverisjes vendore dhe asaj qendrore, mungesa e investimeve të huaja, aftësimi i personelit... Vazhdo

May 3, 2012  :: Reportazh / Reportaža :: Comments Off on Ulqini në një ditë pranvere, në prag të sezonit turistik – Video
Tags: , , , , , ,

Piknik Party në Valdanos – Ulqin më 1 maj – Foto
Dje më 1 maj simbas paralajmërimeve nga organizata joqeveritare MOGUL,  ulqinaket  kaloven momente te bukura në Valdanos. Simbas njoftimimeve nepër media, ato i bënë thirrje të gjithë qytetareve që ditën e marte, me 1 maj, të jenë të gjithë në gjirin e Valdanosit për të bere piknik. Duhet cekur se edhe kësaj here qytetarët e Ulqinit iu  përgjegjegjën ftesës së thirjes të organizatës joqeveritare Mogul. Në këtë manifestim piknik të 1 majit morrën pjesë edhe përfaqsuesit nga Komuna e Ulqinit e njëri ndër... Vazhdo
Sonte muzik Live në Ranë – Plazhin e Vogël – Ulqin
Ne organizmimin e Komunes se Ulqinit dhe organizates turistike ,sonte organizohet tubim festiv ku do të marrin pjesë Dino Zhygjeli,Galle,Kadrok ws.Millok,Rita Lulgjuraj,ZaTa,Tri Band,Dritan Maraj,dhe Cani Lazoja. Ky eshte koncert i cili behet dhe organizohet nga OTG turistike dhe komuna per fillimin e sezonit turistik dhe per hire te turisteve te shumte qe kan ardh ne Ulqin. Spektakli i sotëm veç sa ja ka filluar,duke ju deshiruar gjthëve juve ta kaloni kët natë sa me bukur që mundeni.  Vazhdo

April 30, 2012  :: Kulturë / Kultura :: Comments Off on Sonte muzik Live në Ranë – Plazhin e Vogël – Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Edi Rama viziton Ulqinin,kërkon Universitet shqip në Mal të Zi
Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama, i shoqëruar nga deputetët e Qarqeve të Shkodrës dhe Lezhës zhvilloi një vizitë në Malin e Zi. Gjatë kësaj vizite, e para në cilësinë e kryetarit të Partisë Socialiste, Edi Rama zhvilloi një numër takimesh me përfaqësues të komunitetit shqiptar. Ndër të tjera ai u takua me kreun e komunës së Ulqini, z. Nazif Cungu, kryetarët e të pesë partive shqiptare në Malin e Zi, si dhe deputetin e zonës Genc Nimanbegun. Në takime Rama propozoi një iniciativë të përbashkët për... Vazhdo
Hotel Mediterani mbushet me turistë – Video
Hotel Mediteran në Ulqin vërshohet nga turistët vendas dhe të huaj. Përmirësimi i kohës ka bërë që sot në këtë pikë turistike të ketë numër të madh të turistëve të cilët kryesisht vijnë nga Polonia dhe viset tjera të rajonit,por nuk mungojnë edhe ata nga Kosova e Shqipëria. Shumë mirë sepse atmosfera eshtë shumë mirë dhe njerëzit janë të mrekullueshëm”tha një turist,duke parë pritjen me një atmospfere shumë të pëlqyar nga musafirët. “Atmosfera më pëlqyeshme dhe koha e mrekullueshme,bëri... Vazhdo
Shes apartamentin 3 pjesë 119 m² në Pinjesh – Ulqin
OFERTA :  Shes Apartament në Pinjesh Ulqin Jemi te lire t’ju ofrojme banesa ne Pinjesh ne afersi te Plazhit e Grave,900 metra. Banesa prej 119 m² ku apartamenti përmbahet prej 1 banjo,1 kuzhinë,3 dhoma fjetëje dhe gjithashtu 2 ballkone. Banesa ashtë posandertuar. Çmimi sipas marreveshjes. Apartamenti  gjindet vetem 10 minuta dhe 900 metra nga deti. Apartamenti posedon 3 dhoma.Te gjitha apartamentet kane pamje nga deti,dhe posedojnë ballkone, salla banje-wc,kuzhin,kondicion.Në dispozicion gjendet parkingu i mbuluar në rezidence... Vazhdo
Rezart Cungu & Genc Selita në Turneun e tenisit “Tirana Open”
Me daten 23.04.2012 ne Tirane, u mbajt turneu I tenisit Europian i kategoris deri ne 14 vjec. Ne ket turne, morren pjese nje numer i madh te lojtarve nga tegjitha shtet e Europes, por edhe nga Mali I Zi. Nga klubi I tenisit ‘’Bellevue’’ nga Ulqini, morren pjese Genc Selita dhe Rrezart Cungu. Rusia Valeria Jushcenko dhe greku Konstandinos Lazaridhis ishit fituesit e pare te turneut ndërkombëtar te tenisit meshkuj femra “Tirana Open” për moshat nen 14 vjeç. Ky turne i cili u zhvillua nga datat 22 deri ne 28 prill... Vazhdo

April 29, 2012  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Rezart Cungu & Genc Selita në Turneun e tenisit “Tirana Open”
Tags: , , , , ,

Mali i Zi tërheq pjesë në rritje të udhëtuesve për pushime
Nga Nedjeljko Rudoviç për Southeast European Times në Podgoricë Parashikimet nga Këshilli Botëror i Udhëtimit dhe Turizmit (WTTC) sugjerojnë se të ardhurat nga turizmi në Malin e Zi do të ngjiten çdo vit për dekadën e ardhshme e do të kontribuojnë për një shumë të madhe prej 17.8% të PKB-së deri më 2022. Ky skenar rozë u korrespondon parashikimeve nga Ministria e Turizmit. Për shkak të përmasave kompakte “mundësia e kombinimit të turizmit detar e malor në një ditë është padyshim avantazhi unik i... Vazhdo

April 28, 2012  :: Bota :: Comments Off on Mali i Zi tërheq pjesë në rritje të udhëtuesve për pushime
Tags: , , , , ,

Page 31 of 153« First...1020...2930313233...405060...Last »