ulqini

Kryetari Cungu takon kryetarin të fondit malazez për ndërtimin z.Danillo Popoviq
Kryetari Cungu priti sot nĂ« takim kryetarin e bordit tĂ« drejtorĂ«ve tĂ« fondit malazez pĂ«r ndĂ«rtimin e objekteve solidare z.Danillo Popoviq Kryetari i KomunĂ«s sĂ« Ulqinit Nazif Cungu me bashkĂ«punĂ«toret e tij, priti sot nĂ« takim kryetarin e bordit tĂ« drejtorĂ«ve tĂ« fondit malazez pĂ«r ndĂ«rtimin e objekteve solidare z. Danilo Popoviq. Z. Popoviq i njoftoj tĂ« pranishmit lidhur me punen dhe aktivitetin e fondit malazez pĂ«r ndĂ«rtimin e objekteve solidare duke theksuar sĂ« ky fond ka ndĂ«rtuar njĂ« numĂ«r tĂ« konsideruar tĂ« objekteve... Vazhdo

February 2, 2013  :: Ekonomia / Ekonomija :: Comments Off on Kryetari Cungu takon kryetarin tĂ« fondit malazez pĂ«r ndĂ«rtimin z.Danillo Popoviq
Tags: , ,

Largohet Jakup Muratoviq nga posti i kryeadministratorit
Jozyrtarisht mĂ«sohet se kryadministratori i komunĂ«s sĂ« Ulqinit Jakup Muratoviqi nuk Ă«shtĂ« mĂ« administratori i komunĂ«s sĂ« Ulqinit. Sipas tĂ« gjitha gjasave largimi i tij ka tĂ« bĂ«jĂ« me marrĂ«veshtje brendapartiake.Mirpo duke pyetur Jakup Muratoviqin ai nuk shpalosi arsyet e dorĂ«heqjes sĂ« tij nga funksioni i kryeadministratorit tĂ« Ulqinit. Kryetari i komunĂ«s sĂ« Ulqinit z. Nazif Cungu tregon se e tĂ«ra kjo Ă«shtĂ« nĂ« kuadĂ«r tĂ« marrĂ«veshtjes,ndĂ«rmjet meje dhe Jakup Muratoviqit shkruan gazeta e perditeshmja malazeze “Vijesti”. Cungu... Vazhdo
Prof.Dr.Bahri Brisku fiton çmimin Arshi  Pipa nga Akademia e Shkencave Shqiptaro- Amerikane
DitĂ«t e LetĂ«rsisĂ« Shqipe nĂ« Michigan, ngjarje e rĂ«ndĂ«sishme kulturore letraro-artistike “Ajo sallĂ« e thjeshtĂ« me ata njerĂ«z tĂ« mrekullueshĂ«m, dashamirĂ«s tĂ« artit, tĂ« letĂ«rsisĂ«, dashamirĂ«s tĂ« Kuvendit, m’u duk mĂ« e madhĂ«rishme, mĂ« e bukur se vitet e tjera. Atje ishte mbledhur shpirti bashkatdhetar paqĂ«sor, atje ishte humori ynĂ« popullor, folklori ynĂ« i pasur madhĂ«shtor, fjala jonĂ« e artĂ« poetike, gura jonĂ« popullore e pashtershme shqiptare
”  Nga Pierre-Pandeli Simsia-Michigan NĂ« njĂ« ambient tepĂ«r... Vazhdo
Dritan Abazoviq reagon: “Referendumi pa kushtĂ«zime”!
Referendumi pa kushtĂ«zime Thjesht Ă«shtĂ« degutante dhe e pakuptueshme si mĂ« nuk ndalet politika e kushtĂ«zimit lidhur me mbajtjen e referendumit nĂ« tĂ« cilin qytetarĂ«t e MalĂ«sisĂ« do deklaroheshin mbi formimin e KomunĂ«s. ËshtĂ« tejet e pamoralshme politikisht qĂ« pĂ«rkundĂ«r premtimeve tĂ« panumĂ«rta qĂ« qeveria i dha qytetarĂ«ve tĂ« MalĂ«sisĂ«, tani dikush prapĂ« vendos kushte lidhur me pĂ«rkrahjen nĂ« zgjedhjet presidenciale. MirĂ«po, kĂ«saj radhe fajtorĂ«t nuk janĂ« vetĂ«m nĂ« PDS, por pĂ«r kĂ«tĂ« situatĂ« pĂ«rgjegjĂ«si mbajnĂ«... Vazhdo

January 30, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Politika :: Komente (27)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Martesa më e përfolur e vitit 2012 në Ulqin
Viti 2012 ka shĂ«nuar njĂ« sĂ«rĂ« martesash nĂ« komun tĂ« Ulqinit qĂ« u ben tĂ« perfolur dhe tĂ« njohur. Me njĂ« pompozitet tĂ« jashtĂ«zakonshĂ«m mediatike u pĂ«rcoll ceremonia martesore e motoristit tĂ« klubit “Pirates” nga Ulqini me bukuroshen njĂ«soj nga Ulqini. NdĂ«rkohĂ«, nga shumĂ« media  shqiptare dasma e Nadir Sulejmanit Ă«shtĂ« konsideruar si dasma mĂ« madhĂ«shtore e vitit 2012. NĂ« ceremonin martesore perpos grupit te Ulqinit “PIRATES” ishin edhe motoristat nga te gjithe vendet e Malit te Zi,ku u priten... Vazhdo
Vjollca Luka ben humor me Gjovanin: Zanin me ma çu  dreqi t’han
Ne moshen 19 vjeçare Gjovani Gjonaj u be kengtar i ngjohur dhe kenga e pare e tij ishte ” Porosia e At Gjergj Fishtes ” pas nje kohe ai shkoj ne Amerik per fame dhe u lidh me kengetaren e njohur Vjollca Luka dhe ata pas nje kohe u martuan dhe kane 2 vajza njera 9 vjeçare dhe tjetra 6 vjeçare. Keng e fundin e Gjovanit quhet “Lypsari” kenga u pelqye shume nga publiku i gjerĂ«. Edhe pse kohĂ«ve tĂ« fundit nuk janĂ« parĂ« shumĂ« nĂ« skenĂ«, Vjollca Luka & Gjovani  tani rikthehen fuqishĂ«m duke sjellĂ« kĂ«ngĂ«... Vazhdo

January 25, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Vjollca Luka ben humor me Gjovanin: Zanin me ma çu dreqi t’han
Tags: , , , , , , , , , , , , ,

HORIZONTIN e RI e vizitoi Ambasadori i Sllovenisë në Mal të Zi, z.Vladimir Gasparic
Sot, HORIZONTIN e RI e vizitoi Ambasadori i SllovenisĂ« nĂ« Mal tĂ« Zi – ShkĂ«lqesia e tij Vladimir Gaspariç. TemĂ« e takimit ishte: organizimi i aktiviteteve qĂ« rrisin mbĂ«shtetjen e popullatĂ«s pĂ«r anĂ«tarĂ«sim nĂ« NATO. Ambasada e SllovenisĂ« Ă«shtĂ« njĂ«heri edhe ambasada e kontaktit me NATO nĂ« Mal tĂ« Zi. ______________________________________________ Danas je Novi Horizont posjetio Ambasador Slovenije u Crnoj Gori – njegova Ekselencija Vladimir Gasparič. Tema sastanka bila je mogućnost organizacije aktivnosti koje... Vazhdo

January 25, 2013  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on HORIZONTIN e RI e vizitoi Ambasadori i SllovenisĂ« nĂ« Mal tĂ« Zi, z.Vladimir Gasparic
Tags: , , , , , , , ,

Gjorgje Cetkovic i bashkohet VlaznisĂ« nĂ« Ulqin – Video
Nga Gjergj KOLA Sulmuesi malazez, i cili sezonin e kaluar pati njĂ« aventurĂ« tĂ« shkurtĂ«r me Kastriotin, nuk ka ardhur pĂ«r provĂ« dhe sot pritet tĂ« bisedojĂ« pĂ«r detajet e kontratĂ«s Pas 6 lojtarĂ«ve tĂ« parĂ« tĂ« ardhur pĂ«r provĂ« dhe tĂ« larguar brenda dy ditĂ«sh, te Vllaznia ka mbĂ«rritur njĂ« tjetri huaj, i cili nĂ« fakt nuk ka ardhur pĂ«r provĂ«. BĂ«het fjalĂ« pĂ«r sulmuesin malazez, Xhorxhe Cetkoviç. Ai ka mbĂ«rritur dje nĂ« mesditĂ« nĂ« hotel “Olimpik” pĂ«r llogari tĂ« skuadrĂ«s shkodrane dhe pasdite, nĂ« orĂ«n 15:00,... Vazhdo

January 25, 2013  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Gjorgje Cetkovic i bashkohet VlaznisĂ« nĂ« Ulqin – Video
Tags: , , , , , , , ,

Zyhdi Coba dhe Ilirjan Haxhaja shpetuan jeten lojtarit Malazez ne Ulqin
Ankth nĂ« miqĂ«soren e Ulqinit mjekĂ«t shpĂ«tojnĂ« lojtarin e ekipit malazes U desh ndĂ«rhyrja e shpejtĂ« e mjekĂ«ve tĂ« VllaznisĂ«, Zyhdi Çoba dhe Ilirjan Haxhija qĂ« ky dĂ«mtim tĂ« mos pĂ«rfundonte nĂ« tragjedi. NĂ« ndeshjn e djeshme miqĂ«sore midis VllaznisĂ« dhe ekipit malazes Ribnica luajtur nĂ« Ulqin pĂ«r pak sa nuk Ă«shtĂ« ktheyr nĂ« njĂ« tragjedi. Siç raportojnĂ« mediat sportive shqiptare, nĂ« pjesĂ«n e dytĂ« tĂ« lojĂ«s, 2 lojtarĂ«t e ekipi tĂ« Malit tĂ« Zi janĂ« pĂ«rplasur me njĂ«ri-tjetrin nĂ« njĂ« dyluftim ajror nĂ« mesin... Vazhdo
Vllaznia fiton  Ribnicen 7-0 ne Ulqin
Vllaznia bind ne miqesoren e pare ne Ulqin, por jo 6 lojtaret e huaj Vllaznia ka fituar me rezultatin e thelle 7-0 me ekipin e Ribnices ne miqesoren e luajtur pasditen e djeshme ne Ulqin. Por kjo fitore nuk do te thote se mund te jete nje tregues per kthesen e skuadres shkodrane. Megjithate e pergjithshmja eshte pozitive ne kete test te pare te trajnerit te ri, Artan Bushati, ne krye te saj. Ndeshja eshte luajtur pasditen e djeshme ne nje nga fushat e kompleksit “Olimpik” ne Ulqin. Kishin udhetuar per atje edhe presidenti i ardhshem... Vazhdo

Page 7 of 153« First...56789...203040...Last »