Urime Krishtlindjet

Luigj Shkrela: Urime Kshnellat-Krishtlindja
Me rastin e festes se Madhe te lindjes se Jezu Krishtit,mbare Klerit si dhe te gjithe besimtareve te fese katolike ane mbare botes,,motrave dhe vellazerve shqiptare,,urime te perzemerta dhe shpirterore,,duke ju deshiruar shendet te mire,dhe suksese te lakmueshme ne veprimtarine e cdo njarit prej jush,,Deshiroj nga zemra qe ne jeten,sjelljet dhe veprimtarin tuaj te mbisondoj-toleranca,mirekuptimi,afirmimi i vlerave njerezore dhe vellazore,me rrespektin e nevojshem te families dhe shoqi shoqit. Me lindjen e vet Jezu Krishti na dha jeten,sepse... Vazhdo

December 25, 2012  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Luigj Shkrela: Urime Kshnellat-Krishtlindja
Tags:

PPD-ja: Urime Festat e Krishtlindjes
PARTIA E PROSPERITETIT DEMOKRATIK PARTIJA DEMOKRATSKOG PROSPERITETA THE PARTY OF DEMOCRATIC PROSPERITY ULQIN – ULCINJ. Montenegro   Ulqin, më 24.12.2012                                                    URIM   Kërshëndellat në vete simbolizojnë lindjen, jetën, mbarësinë dhe mesazhin për një shoqëri të ndershme e të moralshme, parime humane për të cilat njerëzimi ka nevojë gjithherë.   Partia e Prosperitetit Demokratik ju uron të gjithë besimtarëve... Vazhdo

December 25, 2012  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on PPD-ja: Urime Festat e Krishtlindjes
Tags:

Luigj Shkrela: Për shum mot Kshnellat-Krishtlindjet
KUMTESË PËR OPINION Shkëlqësi e përndritshme Argjipeshkvit te Tivarit Zotri Monsinjor Dom Zef Gashit Mbarë klerit si dhe të gjithë besimtarëve fesë katolike Festat e Kshnellave-Krishtlindja,jan festat e paqes tolerancës familjare dhe takimeve miqësore. Në këto dit që me modesti por njikohësisht ndërgjegje të thell shpirtërore shenohet dhe festohet ardhja ne jetën ton e Jesus Krishtit-si dëshmi e së mirës,njerzimit,mirëkuptimit,dhe nderës.Vjen të na dëshmojne se lindja e Tij është në të mirën e njerzimit,... Vazhdo

December 27, 2011  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Luigj Shkrela: Për shum mot Kshnellat-Krishtlindjet
Tags: , , , , , , , , , , , ,

Partia e Prosperitetit Demokratik: Urime Krishtlindjet
Partia e Prosperitetit Demokratik uron gjithë shqiptarët e besimit Krishterë gëzuar festën e Krishtlindjeve. Paqa, dashuria, gëzimi dhe uniteti mbizotëroftë në familjet tona, pa dallim feje. Për shumë mot Krishtlindjet!   PARTIA E PROSPERITETIT DEMOKRATIK PARTIJA DEMOKRATSKOG PROSPERITETA THE PARTY OF DEMOKTRATIC PROSPERITY ULQIN – ULCINJ. Montenegro Tel.++381 030 412-816  & Fax   030  401-571  Vazhdo
Organizata Turistike e Ulqinit: Urime Krishtlindjet
Organizata Turistike e Ulqinit: Gëzuar Krishtlindjet   Tourism Organization of Ulcinj Blvd. GJ. K. Skenderbeu 85360 Ulcinj, MONTENEGRO Tel: ++ 382 (0)30 412 333; 412 335; 412 816 Cel: ++ 382 (0)69 068 101 e-mail: alirexha@live.com. tou@t-com.me   Vazhdo

December 26, 2011  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Organizata Turistike e Ulqinit: Urime Krishtlindjet
Tags: , ,

UDSH-ja: Urime Krishtlindjet
UNIONI DEMOKRATIK I SHQIPTARËVE DEMOKRATSKA UNIJA ALBANACA THE DEMOCRATIC UNION OF ALBANIANS Ulqin, më 24.12.2011 KUMTES PËR MEDIAT                                URIME PËR KRISHTLINDJET   Me rastin e Krishtlindjes  kryetari i Unionit Demokratik të Shqiptarëve , z.Mehmet Zenka , në emër të partisë dhe në emrin e tij personal i përgëzon  të gjithë besimtarët katolikë ,duke iu uruar shëndet të mirë,  gëzime familjeve dhe lumturi në jetë. Uroj qe gjithmonë jeta e juaj të... Vazhdo

December 24, 2011  :: Ngjarjet - Events :: Komente (1)
Tags: , , ,