VDES

In Memoriam: Aldin Kurti
Familja Kurti me rastin e vdekjes së djalit të tyre Aldinit,më 11 shtatorë në një aksident në aksin rrugor Lezhë-Shkodër,që të markuren kan pranuar ngushëllime të shumta nga të afërmit, miqtë e qytetarët e shumtë nga Ulqini dhe nga diaspora e mbarë botës.Kryefamiljarin e kësaj familje, babain Kabilin dhe nanës Havos por edhe anëtarët tjerë të familjes motres dhe vëllait,që ky rast i ka prekur shumë. Mbetëm pa frymë, të shtangur gati edhe pa çehre, kur morëm lajmin se njëri nga anëtarët  e familjes... Vazhdo

September 13, 2012  :: Intervista / Intervju, Lajmet / Vijesti :: Comments Off on In Memoriam: Aldin Kurti
Tags: , , , , , ,

Humb jetën në aksident rrugor 21-vjeçari Aldin Kurti – Video
Një 21-vjeçar nga Ulqini i Malit të Zi ka humbur jetën në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme si shkak i një aksidenti në aksin rrugor Lezhë-Shkodër, në vendin e quajtur Plezhë. Makina tip Wolksvagen Golf 5 me targa të Ulqinit, e cila drejtohej nga 21-vjeçari Altin Kurti ka dalë nga rruga, duke u përplasur me trafik ndarësen. Dyshohet se shkak i aksidentit ka qenë përgjumja e të riut, i cili udhëtonte nga Tirana drejt Ulqinit. Mësohet se 21-vjeçari i aksidentuar është i afërm i kreut të Lëvizjes... Vazhdo
Ndrroi jetë Ramo Çobi
Në moshën 78 vjeçare u nda nga jeta Ramo Çobi ,njëri nga figurat me te shquara te mesim dhenseve Ulqinake dhe te Anes Malit. Varrimi i të ndjerit bëhet neser te varrezat ne Krythë. Xhenazja niset te marten ne oren 17:00 prej shtepis ne Pinjesh. Te pikelluarit: Bashkeshortja Sanija,djali Iliri me familje,vajza Teuta me familje,vellezerit Osmani dhe Iseni,nipat dhe mesat,si dhe mbare farefisi. Stafi i Lajmeve nga Ulqini dergon ngushllimet e sinqerta familjes  Çobi. //  Vazhdo
Këngëtarja Emmy Ndërron jetë – Video
Ka ndërruar jetë në Spitalin Ushtarak këngëtarja Emmy, e cila gjendej në gjendje kome që prej ditës së djeshme, pas një aksidenti. Biznesmeni kosovar aksidenton rëndë të dashurën e tij, këngëtaren Emmy (Elsina Hidersha). Ngjarja ndodhi mbrëmë në rrugën “Sadik Petrela”, ku ndodhet një nga lokalet më të njohura të natës në kryeqytet, ku edhe këndonte këngëtarja 22-vjeçare Elsina Hidersha, e njohur me emrin e saj të artit “Emmy”. Këngëtarja nga fshati Rehovicë e Skraparit, me banim... Vazhdo