vdiq

Vdiq Arbën Xhaferi
Kryetari i nderit të Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH) vdiq sot pasdite si pasojë e hemorragjisë cerebrale, njofton Zhurnal. Mjeku Sllobodan Damjanoski ka konfirmuar lajmin. “I ndërmorëm të gjitha masat e nevojshme për shërim, por për fat të keq ndodhi më e keqja”, ka thënë Damjanoski. Xhaferi vuante prej shumë vitesh nga sëmundja e Parkinsonit 64-vjeçari vuante prej Parkinsonit që prej vitit 2007, vit ky kur ai u detyrua të tërhiqet nga politika duke iu përkushtuar publicistikës. Mbrëmjen e të mërkurës... Vazhdo

August 15, 2012  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Vdiq Arbën Xhaferi
Tags: ,

Ndrroi jetë Ramo Çobi
Në moshën 78 vjeçare u nda nga jeta Ramo Çobi ,njëri nga figurat me te shquara te mesim dhenseve Ulqinake dhe te Anes Malit. Varrimi i të ndjerit bëhet neser te varrezat ne Krythë. Xhenazja niset te marten ne oren 17:00 prej shtepis ne Pinjesh. Te pikelluarit: Bashkeshortja Sanija,djali Iliri me familje,vajza Teuta me familje,vellezerit Osmani dhe Iseni,nipat dhe mesat,si dhe mbare farefisi. Stafi i Lajmeve nga Ulqini dergon ngushllimet e sinqerta familjes  Çobi. //  Vazhdo
Seancë komemorative për Fuad Nimanin në Ulqin – Video
Ndahet nga jeta Fuad Nimani Me rastin e ndarjes nga jeta të Fuad Nimanit,në sallën e Kuvendit të Ulqinit u mbajt seancë komemorative , në të cilën merrte pjesë familja Nimani,udhëheqja më e lartë e Union it Demokratik të Shqiptarëve,anëtarë të qeverisë së Malit të Zi , përfaqësuesit e partive parlamentare shqiptare etj. Mbi figurën e të ndjerit Fuad Nimanit foli kryetari i Unionit Demokratik të Shqiptarëve, Mehmet Zenka. Në orët e pasditës me nderime të sinqerta qytetarie , Fuad Nimani u varros në Ulqin. Sejdo... Vazhdo
Vdiq Skender Pelivani Zhygjeli – Ne moshen 72 vjeçare!!!
Para 72 vitesh lindi iluzionisti Ulqinak Skender Pelivani Zhygjeli. Ai ka qenë mjeshtër i magjisë, aktor dhe producent. Për magjinë dhe iluzionismin e tij flitet ende edhe sot në Ulqin dhe në Gjermani. Ai mund të lirohej nga prangat ose zinxhirët sa qel e mbyll sytë, ndërsa më i njohur mbetet për numrat e tij të lirimit nga situata të pamundura, siç janë mbyllja në rezervuar të mbushur me ujë, derisa të gjithë drynat i kishte të mbyllur në zinxhirë.Skender Pelivani Zhygjeli edhe sot mbetet mister për Ulqinakët. Ai... Vazhdo
Vdiq Mirsad Tahiri
Pas një sëmundje të gjatë dhe të rëndë,në moshën 34-vjeçare, ndërroi jetë shoku jon i dashur Mirsad Tahiri.Nje vdekje qe ka tronditur mbare opinjonin Ulqinak dhe opinjonin e shqipetareve në diaspor. Me këtë rast, stafi i Lajme nga Ulqini ua shpreh ngushëllimet familjes Tahiri. Mirsadi ka qenë i martuar, baba i dy fëmijëve,vajza Fjolla Tahiri, dhe djali Sulejman Tahiri. Babait Shyqyri Tahiri,nënës  Kejmeta Tahiri dhe bashkshortja Florinda Tahiri Babaj  Shyqyri Tahiri , nëna Kejmete Tahiri dhe bashkëshortja Florinda... Vazhdo

June 5, 2010  :: Ngjarjet - Events :: Komente (5)
Tags: , ,