vera

Oferta turistike nga bregdeti i Ulqinit, Aranzhmane turistike, Hotele, Villa, Apartamente, Dhoma
Aranzhmane turistike në Ulqin,Hotele,Villa,Apartamente,Dhoma Ofertat tona turistike nga kompanija MSM Beach Ulqin jane te aranzhuara ne menyre te atille qe gjithkush te mund te gjej diçka interesante per vete shtepi private,hotel,villa,Apartamente apo Dhoma. Perveç akomodimit ne Hotele, ju ofrojme mundesine te prenotoni pushimin tuaj edhe ne apartamente private komplet te mobiluara. Me deshiren tuaj, ne ju krijojme oferta personale turistike per familje, grupe nxensish, studentesh, puntoresh etj. Mjafton te na dergoni nje e-mail ose... Vazhdo
Teoria e turizmit të Ulqinit
Ne teorinë disa specialist vendas por edhe të huaj, që thonë së Ulqini më atë ç’ ka ka bërë, nuk ka shanse të konkurrojë ndonjëherë në turizmin elitar, prandaj duhet të fokusohet tek llojet e tjera të turizmit si ajo e kulturës dhe natyrës.Edhe pas 20 viteve të kaluara Ulqini nuk ka arritur ende të ketë resorte të vërteta turistike,nuk ka ende një hotel në bregdet me mbi 100 dhoma, kur minimumi duhet të kenë 200 që të konsiderohen nga turoperatorët e huaj, nuk kemi një investim të huaj apo me emër në... Vazhdo

May 23, 2012  :: Opinione :: Comments Off on Teoria e turizmit të Ulqinit
Tags: , , , , ,

Reagojnë në rast keqtrajtimi tha kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës Besim Beqaj
Ulqin, — Nga përfaqësuesit më të lartë të Odës ekonomike malazeze, të Portit të Tivarit, të Komunës së Ulqinit dhe të afaristëve me të cilët jemi takuar gjatë këtyre dy ditëve të qëndrimit tonë në Mal të Zi, kemi kërkuar që të bëjnë angazhime pozitive për mundësinë e depërtimit normal të prodhimeve kosovare në tregun malazias, duke e ditur se mijëra qytetarë të Republikës së Kosovës tradicionalisht pushojnë në Ulqin në veçanti.Kështu deklaroi të martën për KosovaLive Besim Beqaj, kryetar... Vazhdo

May 21, 2008  :: Ekonomia / Ekonomija, Shtypi / Mediji :: Comments Off on Reagojnë në rast keqtrajtimi tha kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës Besim Beqaj
Tags: , , , , , , ,