vesa luma

Vesa Luma: Meshkujt shqiptare gabojne ne veshje…
1 Minute me Vesa Lumen Te pelqen stili i…? – Rita Ores. Seksi te nje mashkull per ty eshte…? – Meshkujt me pelqejne me veshje me loose, me te rehatshme. Gjithashtu gjej seksi te meshkujt oren e dores. Designeri yt i preferuar? – Elie Saab. Kombinimi yt i preferuar qe ua sugjeron lexueseve tona? – Nje kombinim me casual qe une preferoj eshte fustan me geta ne ngjyre te erret, boots dhe xhakete lekure. Ne mode je per kthimin pas ne kohe, apo per evoluimin e saj? – Kthim pas ne kohe, ne kombinim... Vazhdo

February 26, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Vesa Luma: Meshkujt shqiptare gabojne ne veshje…
Tags:

Vesa Luma dhe Big Basta fejohen në Paris
Çifti i përfolur i vipa-ve shqiptare, Vesa Luma dhe Gerald Xhari (Big Basta), ashtu siç kanë mbajtur të fshehur për disa muaj lidhjen e tyre, kanë bërë një fejesë të veçantë, larg vëmendjes së mediave. Ata kanë udhëtuar në “kryeqytetin e dashurisë”, Paris, për të zyrtarizuar lidhjen e tyre, duke shkëmbyer unazat në Kullën e Ajfelit, më datën e e veçantë 12.12.2012 , saktësisht në ora 12:00. Nëpërmjet rrjeteve sociale, Vesa ka bërë të ditur se ky ka qenë ”momenti më i lumtur në jetë’, ndërsa... Vazhdo

December 13, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Vesa Luma dhe Big Basta fejohen në Paris
Tags: , , , , , , , ,

Vesa Luma: E çmendur pas shpejtësisë iku në Ulqin
E veshur me xhinse të grisura, bluzë të bardhë dhe atlete, është gati për të ikur në Ulqin. Në fakt këto kohë, për shkak të angazhimit në jurinë e “X Factor” e ka pasur të vështirë të jetë e pranishme në çdo koncert, por ia ka dalë. Dikur ka qenë vetë përballë jurisë, atëherë mori pjesë si konkurrente, për t’i vlerësuar zërin e saj si këngëtare. Ndërsa sot është në karrigen ku i duhet të vlerësojë e të jap sugjerime. Në një bisedë më të, kuptuan se është shumë e ndjeshme dhe syri... Vazhdo

March 26, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Vesa Luma: E çmendur pas shpejtësisë iku në Ulqin
Tags: , , , , , , , , , ,

Vesa Luma do ta befasojë publikun
Këngëtarja e cila është duke qëndruar në Shqipëri, për shkak të angazhimeve të saj në shoun “X-Factor” këto ditë do ta publikojë projektin më të ri, të cilin e ka përgatitur në Shqipëri. Bëhet fjalë për këngën me titull “Boom” që do ta lansojë së shpejti dhe është një këngë që do të befasojë publikun. “Kënga është përgatitur në Shqipëri, kemi punuar mjaft shumë në të, andaj pres suksese. Po ashtu edhe videoklipi është i përgatitur në mënyrë profesionale. Uroj që të pëlqehet... Vazhdo

February 5, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Vesa Luma do ta befasojë publikun
Tags: , , , , , , , ,

Vesa Luma: Tani jetoj në Shqipëri, por zemra është në Kosovë
Angazhimet e saj muzikore, obligimet ndaj shout ‘X Factor’, ku ajo tashmë është edhe anëtare e jurisë, e kanë shtyrë këngëtaren që të zhvendoset nga Kosova për të jetuar në Shqipëri. Ndonëse ajo gjatë qëndrimit të saj atje është duke përgatitur këngë dhe videoklipe të reja. Ndërsa sa i përket jetës private, ajo vazhdon të jetë beqare duke i kaluar ditët më të mirë të rinisë së saj. Më shumë rreth punës dhe çdo gjë tjetër flet ajo për “Zërin”. Tani keni vendosur të jetoni në Shqipëri,... Vazhdo

January 24, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Vesa Luma: Tani jetoj në Shqipëri, por zemra është në Kosovë
Tags: , , , , , , ,

Vesa Luma sërish me Big Bastën
Pak kohë më parë u përfol se midis saj dhe Big Bastës ka një lidhje intime, pasi ishin parë së bashku në një lokal nate, por duket se takimet e tyre e kanë pasur një motiv të fortë…që ka qenë i fokusuara vetëm në aspektin profesional. Pas këngës së saj të fundit mjaft të suksesshme “Ti po don”, Vesa Luma ka vendosur që kësaj radhe të vijë në një bashkëpunim të ri, transmeton Shqiptarja. Këngëtarja kësaj radhe do të bashkëpunojë me reperin e njohur Big Basta. Duket se qëndrimi në Shqipëri, pas... Vazhdo

January 15, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Vesa Luma sërish me Big Bastën
Tags: ,

Sa harxhuan dhe sa fituan këngëtarët shqiptarë gjatë vitit 2011
Kanë bërë dasma deri në 100 mijë euro, kanë blerë vila 1 milion euro, por kanë fituar gjithashtu disa miliona. Në listën e më të shtrenjtëve futen Elvana, Adelina Ismajli, Ermali, Tuna, Genta, Nora, Flori, Çiljeta, Zanfina, Dafina, Zajmina, Gjyste Vulaj.. Make up nga 100 deri në 500 euro, videoklipet nga 1000 deri në 10.000 euro, fustanet jo më lirë se 1000 euro, dasmat deri në 100.000 euro, kurse vilat maksimumi 1 milion euro. Viti i kaluar ka qenë një nga vitet me më shumë aktivitete që ka përjetuar bota shqiptare... Vazhdo
Vesa Luma shfaqet në versionin seksi
Pas problemeve me celulitin, Vesa shfaqet në versionin seksi Vesa gjithmonë ka tentuar të shfaqet ndryshe qoftë me look apo dhe me këngë e klipe. Në fillimet e saj kishte shumë probleme me linjat e trupit, por me kalimin e kohës këngëtarja filloi të bjerë nga pesha dhe të formojë një fizik të hatashëm, me të cilin bëri për vete shumë fansa. Jeta e saj deri më tani ka pasur shumë batica e zbatica, kurse në karrierën muzikore po qëndron shumë mirë falë bashkëpunimeve, të cilat është duke i realizuar me disa... Vazhdo

January 7, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Vesa Luma shfaqet në versionin seksi
Tags:

Big Basta dhe Vesa Luma, rikthehet FLIRTI?!
U fol dhe u stërfol për një lidhje romantike mes më të mirit të reperëve të “Këngës Magjike”, Big Bastës dhe anëtares së ardhshme të jurisë së “X Factor” Vesa Lumës. Megjithëse as njëri as tjetri nuk e konfirmoi lidhjen, kolegë të tyre nga “Dancing with the stars” nuk u reshtën së pëshpërituri se mes tyre ka diçka më shumë se një lidhje miqësie apo profesionale. Lajmi rikonfirmohet nga disa të afërm të çiftit të cilët pohojnë se së fundmi çifti janë riafruar sërish me njëri-tjetrin.... Vazhdo

December 21, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Big Basta dhe Vesa Luma, rikthehet FLIRTI?!
Tags: , , , , , , , , ,

Vesa Luma: Une ndihem njeriu më i lumtur në botë
Vesa Luma vazhdon ta ruajë me fanatizëm jetën e saj private Këngët e Vesës mbesin në mendje të publikut një kohë të gjatë, duke kujtuar hitin ‘Jemi dhe s’jemi’. Ajo po përgatitet për albumin e ri, duke vazhduar karrierën e saj me hov të madh. Përtej klipeve që transmetohen dhe çmimeve të fituara, përmes kësaj interviste, njohim pakse me imtesi Vesa Lumen, një këngëtare ambicioze, shumë simpatike, me një zë interesant që vazhdon të jetë tërheqëse, si në jetën e përditshme, ashtu si në ekran, por... Vazhdo

September 10, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Vesa Luma: Une ndihem njeriu më i lumtur në botë
Tags:

Page 1 of 41234