vipat shqiptar

Gjyste Vulaj, fluturon në SHBA për të lindur djalin e saj
Fëmijën e saj të dytë i cili do të jetë një djalë, Gjyste Vulaj këngëtarja prej Ulqini ka vendosur ta lindë në Amerikë. Edhe pse i kanë mbetur dhe 2 muaj e pak, me lejen e mjekut do të udhëtojëpër të mbërritur në Amerikë, ku do ta sjellë në jetë djalin e saj. Ndërsa për emrin ka thënë se e ka menduar, por nuk ka vendosur ende, dhe me siguri do të jetë një emër i bukur shqiptar. INFOKOSOVA.NET  Vazhdo
Nora Istrefi, provokative + Foto
VIP-at tane nuk leshojne mundesine para asnje pasqyre, pa marre pozat me iPhone, sic ka bere dhe ketu kengetarja Nora Istrefi, diku pas kuintave gjate xhirimeve festive. Nje veshje e vecante, ku mund te verehen edhe te brendshmet e saja te zeza, ndersa duket se mungojne recipetat. Nuk ka dyshim, shume hot dhe provokative! Bota Sot  Vazhdo

December 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Nora Istrefi, provokative + Foto
Tags: , , ,

Shpati: Pse i këndova Adelinës dhe jo Afërditës
Është përfolur shumë këto ditët e fundit në media dhe portale të ndryshme online kënga më e re e këngëtarit të dashur shkupjan, Shpat Kasapi. Pse Adelina dhe jo Afërdita? Çfarë ka Shpati me Afërditën, që ka zgjedhur këtë titull? Kanë qenë këto disa nga pyetjet që janë ngritur në media lidhur me këtë këngë, e cila duhet thënë se është pritur shumë mirë nga fansat që në ditën e parë të publikimit. I pyetur nga ‘Bluetooth’ lidhur me këto polemika, këngëtari simpatik është shprehur se ‘kënga... Vazhdo

December 16, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Shpati: Pse i këndova Adelinës dhe jo Afërditës
Tags: , , ,

Shpati “tradhton” Afërditën me Adelinën – VIDEO
Lidhja mes Shpat Kasapi dhe Afërdita Dreshaj me sa duket ka marrë fund. Me publikimin e këngës më të re të këngëtarit nga Tetova me titullin “Adelina” të cilën padyshim ia kushton të dashurës së tij të re Adelina Tahiri ka nxehur thashethëmet e ndryshme në botën e showbizit. Afërdita dhe Adelina të cilat deri para disa ditësh ishin shoqe të ngushta sot po përballen me një armiqësi të madhe mes tyre. Lidhja e re mes Shpatit dhe Adelinës konfirmohet edhe nga menaxherët e këngëtarëve përkatës. Kujt i është... Vazhdo

December 10, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Shpati “tradhton” Afërditën me Adelinën – VIDEO
Tags: , , ,

Ja ku do t’i kalojne vip-at festat e vitit te ri!
Jonida Edhe per Joniden ky vite qe shume me fat. Pjesmarrja ne reality Show-n “Big Brother” i dhuroj asaj famen dhe nje kontrate pune ne Top Media. Ajo ishte nga te paktat banore qe nuk u fut qe ne fillim, e megjithate gezon fame me shume sesa disa te tjere qe e provuan shtepin qe ne diten e pare. Persa i perkte festave te fund vitit ish banorja e “Big Brother”, e cila tashme njihet si prezantuesja e Top Albania Radios, eshte nje vajze tradicionele. Deri ne oren dymbedhjete te nates ajo do te qendroj me... Vazhdo

December 26, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ja ku do t’i kalojne vip-at festat e vitit te ri!
Tags: