Vipat Shqiptare

Pirro Cako: “Gjeniu i vogel”, nje eksperience e bukur, por shume delikate
Pirro Cako, kantautori i mirenjohur, prej disa javesh ka marre nje rol sa te bukur aq edhe delikat per te, sic shprehet edhe ai vete ne nje interviste te dhene per suplementin “Koha Tjeter”. Ai per 15 jave do te jete ne rolin e anetarit te jurise se super-spektaklit “Gjeniu i vogel”. Por, si e ka pritur Pirro kete ftese dhe si eshte ndjere ne kete rol te ri, mund ta mesoni duke lexuar intervisten e plote. Ju keni disa jave qe jeni vendosur ne rolin e anetarit te jurise se “Gjeniut te vogel”, si ndjeheni? Eshte nje eksperience... Vazhdo

March 25, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Pirro Cako: “Gjeniu i vogel”, nje eksperience e bukur, por shume delikate
Tags: , , , , , , , ,

Greta Koçi kërkon sukses edhe në politikë
Nuk dimë se sa po i ecën fusha ta elektorale këngëtares Greta Koçi, e cila siç kemi thënë, është kandidate për deputete në Qarkun e Shkodrës. Por, vajza e cila e ka lënë për pak kohë muzikën dhe i ka hyrë me shumë seriozitet politikës, nuk harron që të jetë edhe aktive në rrjetet sociale, ku në “Facebook” shkruan konkretisht kështu: “Nuk ka vlerë të thoni “ne po bëjmë më të mirën që mundemi”. Suksesi arrihet duke bërë atë që është e nevojshme!” . Këtë koment me siguri që Greta nuk... Vazhdo

March 25, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Greta Koçi kërkon sukses edhe në politikë
Tags: , , , , , , , ,

Ciljeta dhe Noizy – Gansta Love – Reklama e videos
Rreth 1 muaj më parë Çiljeta Xhilaga solli në jetën fëmijën e saj të parë,  Fernandon, ndërkohë që tashmë është gati të debutojë në muzikë si nënë. Megjithatë siç duket edhe nga pamjet video është regjistruar gjatë kohës kur  Çiljeta ka qenë shtatzënë. Kënga e saj e rradhës është një bashkëpunim me  reperin Noizy dhe mban titullin “Gansta Love (G Love)”. Deri më tani Çiljeta ka qenë e fokusuar tek  djali i saj, me të cilin  është para dhe fotografuar shpesh. Panorama  Vazhdo

March 25, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ciljeta dhe Noizy – Gansta Love – Reklama e videos
Tags: , , , , , , , , ,

Florian Beqiri: Një ditë mund të bëhem, Justin Bieber shqiptar
Popullariteti nuk njeh moshë, sa që as për Florian Beqirin nuk ka pasur asnjë lloj pengese, që ai të shfaqet krah këngëtarit Adrian Gaxha duke performuar në clube të ndryshme në mbarë botën, andej nga jetojnë shqiptarët. Gjatë një interviste për “Koha Tjetër”, djali 12 vjeçar, Florian Beqiri, i cili u identifikua si zëri më i bukur përkrah Adrian Gaxhës me këngën “Ngjyra e kuqe” në festivalin Kënga Magjike, gjatë kësaj interviste tregon për veten, planet me Gaxhën, si dhe kënaqësinë e popullaritetit... Vazhdo

March 25, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Florian Beqiri: Një ditë mund të bëhem, Justin Bieber shqiptar
Tags: , , , , , , , ,

Silva Gunbardhi bëhet milionere me klikimet në Youtube
Për dy muaj, kënga “Të ka lali shpirt” mbledh mbi 11 milionë klikime,  si  kënga shqiptare më e klikuar e të gjitha kohërave. Të fitosh miliona me një këngë dhe të të ndryshojë jeta totalisht. Kjo i ka  ndodhur Silva Gunbardhit me këngën “Të ka lali shpirt”, në duetin e saj të  shumëpërfolur me Mandin e Nishtullës. Është kënga që, pavarësisht komenteve të  ndryshme, dihet se ka thyer rekordin me 11 milionë klikime brenda një periudhe  prej 2 muajsh në youtube. Sipas të dhënave zyrtare të... Vazhdo

March 25, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Silva Gunbardhi bëhet milionere me klikimet në Youtube
Tags: , , , , , , , ,

Rikthehet Rita me zërin e saj magjeps! – Video
Këngetarja Rita Lulgjuraj tashmë e njohur për publikun shqiptarë,me zërin e saj magjeps, pas një pauze të gjatë, ka publikuar në kanalin YouTube coverin e këngës “Blue Jeans”. Këngetarja shumë simpatike,me vizjone të gjëra në këtë drejtim, flet për fillimet e saja dhe planet për të ardhmen. Kush e zbuloj talentin tënd,dhe kur? – Prindërit e mi ishin të parët që vërejtën prirjen time për muzikë, që në fëmijëri, dhe kështu fillova të ndjek shkollën e ultë të muzikës në Ulqin. Kush të mbeshtetë... Vazhdo

March 20, 2013  :: Intervista / Intervju :: Comments Off on Rikthehet Rita me zërin e saj magjeps! – Video
Tags: , , , , , , , , , , ,

Ramosaj: Paralajmëron kthim të fuqishëm
Para pak kohësh këngëtarja Beatrix Ramosaj paralajmëroi një pauzë të shkurtër në skenën muzikore. Mirëpo kjo pauzë si duket këngëtares nuk do t’i zgjasë shumë për shkak se ajo po paralajmëron një befasi të madhe për adhuruesit e saj. “Pas një pauze të shkurtër kam vendosur të kthehem me një surprizë për publikun tim. Faktikisht jam duke u marrë me një projekt, por që për momentin mbetet surprizë dhe ju bëjë të ditur që brenda shumë pak kohëve do të lansohet. Këtë projekt e kam paralajmëruar... Vazhdo

March 16, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ramosaj: Paralajmëron kthim të fuqishëm
Tags: , , , , , , , ,

Tuna si gjithmon seksi
Këngëtarja Shkupjane Altuna Sejdiu e veshur me një fustan të hapur duket si gjithmon seksi, Tuna ka marrë pjesë në ndarje cmimesh në Shkup, si një femije që lindi me të meta! Kështu ka shkruar këngëtarja në diciturën shoqëruese të kësaj fotoje të hedhur në isntalagram. Vipat.info  Vazhdo

March 16, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Tuna si gjithmon seksi
Tags: , , , , , , , , ,

Sabri Fejzullahu paralajmëron një verë të nxehtë
I shumëkërkuari Sabri Fejzullahu nuk ka të ndalur me projektet e tij të njëpasnjëshme, ai na bën të ditur se aktualisht është duke punuar në albumin e tij të ri, i cili pritet të dalë në muajin qershor. “Albumi do t’i përmbajë 10 këngë, ku 6 prej tyre janë të përfunduara. Jam duke punuar mjaft shumë në këtë album dhe besoj se do t’u sjellë një verë të nxehtë me këngët që jemi duke i realizuar”, ka thënë ai për “Zëri”. Në këtë album Sabriu do të paraqitet edhe me një duet të ri me... Vazhdo

March 16, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Sabri Fejzullahu paralajmëron një verë të nxehtë
Tags: , , , , , , , , , ,

Voto per Armend Milla TOP FEST 10
Votoni per Armend Milla – I perhumbue TOP FEST 10 – Java e Dyte – TOP 20 Armend Milla,i riu nga Ulqini konkuroj dje  ne Top Fest 10. Kenga “I perhumbur” e kompozuar nga Gramoz Kozeli me tekst te Gramoz Kozelit dhe me orkestrim te Eduart Hallullit vjen nga nje interpretim fantastik nga Armendi ne javen e trete te top festit duke u percjellur me duartrokitje te forta nga ana e publikut. Nje balade per te cilen Armendi thote se eshte e ndjere dhe shpreson ti pelqeje mbare publikut shqiptar e sidomos bashkeqytetareve... Vazhdo

February 21, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Voto per Armend Milla TOP FEST 10
Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

Page 1 of 2112345...1020...Last »