voto

Zeneli: Prononcim lidhur me zgjedhjet e nesërme parlamentare në Mal tē Zi
Nesër, me 14 Tetor 2012, do të mbahen zgjedhjet parlamentare në Mal të Zi.Subjektet politike shqiptare garojnë në këto zgjedhje përmes katër kualicioneve apo listave zgjedhore.Ka pasur tentime që shqiptarët të dalin të unifikuar dhe me një listë zgjedhore, por pa sukses. Ka pasur sygjerime që këto zgjedhje të bojkotohen nga ana e shqiptarëve në shenjë proteste ndaj Ligjit zgjedhor që disfavorizon dhe diskriminon shqiptarët,por kjo nuk ndodhi.Ky është realiteti politik,një ditë para zgjedhjeve. Tani votuesit shqiptar... Vazhdo

October 13, 2012  :: Opinione :: Komente (1)
Tags: , ,

Votoni per Rona Nishliun ne faqen zyrtare te Eurovizionit
Eurovizion ka hapur nje votim per te gjithe votuesit nga interneti . Kush kenge duhet te fitoj kete vit Eurovizion? Rona Nishliu mban vendin e pare deri tani: Linku i votimit eshte ky: http://www.eurovisionstar.com/5-which-country-will-win-the-2012-esc-vote-now Votoni qe te fitojme dhe ne per here te pare Eurovizion . E meritojme ! Luftë komentesh në youtube nga Serbë dhe Shqiptarë Në videon e youtube të hedhur nga kanali zyrtar i Eurovizion, duket se nuk kanë të reshtur komentet nga Shqiptarë dhe Serbë te cilët shahen me... Vazhdo

May 24, 2012  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on Votoni per Rona Nishliun ne faqen zyrtare te Eurovizionit
Tags: , ,

Muhamed Kollari: Live-show Let ka zvijezdama -13.02.12. në ora 20.00
Nata e audicioneve te talenteve te “live-show-t” Let ka zvijezdama,do mbahet të henen më 13.02.12 në ora 20.00h. Me zgjedhjen e tyre nis dhe gara e forte e finaleve te “live-show-t” Let ka zvijezdama,produkcion ky i Radio Televizionit të Malit të Zi.Në ket finale do te konkurojne edhe artiste nga qytete te ndryshme te Mali të Zi. Të henen mund te ndiqni edhe performancen e Muhamed Kollarit nga ora 20.00h !!! Shpresoj qe te gjithe do ta ndiqni dhe te jepni mendimet e juaja te sinqerta duke votuar për mua. ”MOS harroni... Vazhdo

February 12, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muhamed Kollari: Live-show Let ka zvijezdama -13.02.12. në ora 20.00
Tags: , , , , ,

TE KANDIDUARIT JANE : Arjani, Anjeza, Adi, Qetsori, Eltoni (30 minuta)
TE KANDIDUARIT PER ELEMINIMIN E DYTE TE MBREMJES SE SOTME JANE : Arjani, Anjeza, Adi, Qetsori, Eltoni Nga te gjithe rrjetet e telefonise celulare ne Shqiperi e Kosove Per te VOTUAR Arjanin, dergoni: BB ARJAN ne 15191 Per te VOTUAR Adi, dergoni: BB ARDIAN ne 15191 Per te VOTUAR Anjezës, dergoni: BB ANJEZA ne 15191 Per te VOTUAR Qetsorin, dergoni: BB QETSOR ne 15191 Per te VOTUAR Qetsorin, dergoni: BB ELTON ne 15191   Nga Shqiperia, mesazhi kushton 100 leke + TVSH. Nga Kosova, 80 cent + TVSH.    Vazhdo