Xhemal Peroviq

TryezĂ« e rrumbullakt “Qytetaria vepruese”nĂ« hotel Otrant Ulqin
FTESË pĂ«r TryezĂ« tĂ« rrumbullakĂ«t     “Ask and Demand- qytetaria vepruese”     I/E nderuar,   Ju ftojmĂ« tĂ« merrni pjesĂ« nĂ« tryezĂ«en e rrumbullakĂ«t “Qytetaria vepruese”, qĂ« do tĂ« mbahet tĂ« mĂ«rkuren me 09. maj 2012., me fillim nĂ« 11:00h nĂ« hotelin „Otrant“ nĂ« Ulqin.   Ju lutem tĂ« na komfirmoni pjesĂ«marrjen tuaj deri tĂ« marten me 08. maj 2012. NĂ« e-mail mog-ul@t-com.me ose nĂ« numrat e  telefonit 069/023-256 ose 069/707-079.   MirĂ«sevini!     Me respekt,   Xhemal Peroviq Drejtori ekzekutiv i... Vazhdo

May 7, 2012  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on TryezĂ« e rrumbullakt “Qytetaria vepruese”nĂ« hotel Otrant Ulqin
Tags: , , ,

Piknik Party nĂ« Valdanos – Ulqin mĂ« 1 maj – Foto
Dje mĂ« 1 maj simbas paralajmĂ«rimeve nga organizata joqeveritare MOGUL,  ulqinaket  kaloven momente te bukura nĂ« Valdanos. Simbas njoftimimeve nepĂ«r media, ato i bĂ«nĂ« thirrje tĂ« gjithĂ« qytetareve qĂ« ditĂ«n e marte, me 1 maj, tĂ« jenĂ« tĂ« gjithĂ« nĂ« gjirin e Valdanosit pĂ«r tĂ« bere piknik. Duhet cekur se edhe kĂ«saj here qytetarĂ«t e Ulqinit iu  pĂ«rgjegjegjĂ«n ftesĂ«s sĂ« thirjes tĂ« organizatĂ«s joqeveritare Mogul. NĂ« kĂ«tĂ« manifestim piknik tĂ« 1 majit morrĂ«n pjesĂ« edhe pĂ«rfaqsuesit nga Komuna e Ulqinit e njĂ«ri ndĂ«r... Vazhdo
FtesĂ«: “Evropa nĂ« qytetin tim”,“ÇfarĂ« pĂ«rfitoj UNË,
F T E S Ë   MALI I ZI nĂ« BASHKIMIN EVROPIAN: “ÇfarĂ« pĂ«rfitoj UNË, e çfarĂ« pĂ«rfiton QYTETI im?”   Komuna e Ulqini, OJQ “Horizonti i Ri” dhe Qendra pĂ«r Edukim Qytetar (CGO) nĂ« nga Podgorica organizojnĂ« TRIBUNË PUBLIKE nĂ« kuadĂ«r tĂ« projektit “Evropa nĂ« qytetin tim” i cili mbĂ«shtetet nga Delegacioni i Bashkimit Evropian nĂ« Mal tĂ« Zi.   Projekti “Evropa nĂ« qytetin tim”, synon tĂ« forcojĂ« kapacitetet dhe rolin e komuniteteve lokale dhe shoqĂ«risĂ« civile nĂ« Mal tĂ« Zi, nĂ« mĂ«nyrĂ«... Vazhdo
NĂ« Kala kisha – projekti ideor
Shoqata “Don Gjon Buzuku” ka publikuar nĂ« revistĂ«n “Buzuku” nr. 33 tĂ« datĂ«s 2 shtator 2010, thirrjen ndĂ«rkombĂ«tare pĂ«r dĂ«rgimin e ofertave pĂ«r lĂ«ndĂ«n “Hartimi i projektit ideor pĂ«r KishĂ«n katedrale tĂ« ShĂ«n MĂ«risĂ« nĂ« hyrjen e poshtme tĂ« kalasĂ« sĂ« Ulqinit. PorositĂ«si ka ofruar edhe kĂ«to tĂ« dhĂ«na: NĂ« teren janĂ« ruajtur themelet e dy kishave: njĂ«ra ka dimensionet 4 x 7 metra, me absidĂ« gjysmĂ« rrethore dhe supozohet se Ă«shtĂ« ndĂ«rtuar nĂ« mes tĂ« viteve 813 – 820. KĂ«to themele gjendĂ«n brenda themeleve... Vazhdo
Gëzuar vitin e ri nga fëmijet e Anës së Malit!!!
Sot pranĂ« zyrave tĂ« LĂ«vizjes Perspektiva, u krijua njĂ« atmosferĂ« e ngrohtĂ« me fĂ«mijet e veshur me rrobat e baba dimrit.FĂ«mijĂ«t festuan njĂ«ri me tjetrin, uruan dhe vallĂ«zuan me shpresen se Viti i Ri, do tĂ« jetĂ« njĂ« vit qĂ« do t’u plotĂ«sojĂ« dĂ«shirat e tyre.Me shpresen se ndokush do tĂ« vĂ«rejĂ« shikimet e tyre tĂ« ngrohta dhe buzĂ«qeshjet e tyre tĂ« sinqerta, uroj qĂ« pamja e kĂ«tyre fĂ«mijve tĂ« fshatit t’u dalĂ« pĂ«rherĂ« pĂ«rpara dhe gjithmonĂ« tĂ« gjeni kohĂ« e tĂ« mendoni pĂ«r njĂ« ardhmĂ«ri mĂ« tĂ« ndritur... Vazhdo

December 31, 2011  :: Ngjarjet - Events, Reportazh / ReportaĆŸa :: Comments Off on GĂ«zuar vitin e ri nga fĂ«mijet e AnĂ«s sĂ« Malit!!!
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

100 ditĂ«shi i QeverisĂ« sĂ« Ulqinit – Voto
Me rastin e 100 ditĂ«ve nga zgjedhja e QeverisĂ« sĂ« re nĂ« komunĂ«n e Ulqinit, opinionit jemi duke u  drejtuar pĂ«rmes rrjetit social tĂ« Facebook-ut dhe nĂ« ueb-faqen Lajme nga Ulqini,ku ne do vendosim votimin online Votime,sa jemi apo sa nuk jemi tĂ« knaqur me Qeverisjen e re nĂ« komunĂ«n e Ulqinit, ku  pĂ«r opozitĂ«n dhe tĂ« tjerĂ«t  ështĂ« njĂ« dĂ«shmi e fuqishme tĂ« ballafaqohemi me qytetarĂ«t dhe me realitetin nĂ« tĂ« cilin jeton populli I Ulqinit NĂ« intervistĂ«n  e kryetarit tĂ« Ulqinit z.Nazif Cungut dhĂ«nĂ« gazetarit ... Vazhdo

December 30, 2011  :: Lajmet / Vijesti :: Komente (30)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Partia Demokratike & RROSH dhe diaspora Shqiptaro-Amerikane përkrahin protestën në Tuz
NĂ« Tuz me 28 dhjetor, nĂ« ora 14, nĂ«n organizimin e Forumit Demokratik pĂ«r Integrim do tĂ« organizohet  njĂ« protestĂ« pĂ«r shkak tĂ« pakĂ«naqĂ«sisĂ« me gjendjen politike, ekonomike dhe sociale tĂ« shqiptareve nĂ« Mal tĂ« Zi. Nga faktorĂ«t politik shqiptarĂ« qĂ« veprojnĂ« nĂ« Mal tĂ« Zi shumica mbĂ«shtesin arsyet e protestĂ«s dhe vet protestĂ«n. KĂ«shtu, deputetet Mehmet Bardhi dhe Genci Nimanbegu mbĂ«shtesin arsyet e protestĂ«s kurse aktivistĂ«t politik nga MalĂ«sia NikollĂ« Camaj dhe Smail Çunmulaj do tĂ« jenĂ« prezent edhe vetĂ«... Vazhdo

December 28, 2011  :: Rajoni / Region :: Komente (2)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

UDSH-ja: Kokteji i Fundvitit – 29.12.2011
Kokteji i Fundvitit   Kemi kĂ«naqĂ«sinĂ« tĂ« ftojmĂ« tĂ« gjithĂ« anĂ«tarĂ«t dhe simpatizuesit tĂ« UDSH-sĂ« tĂ« marrin pjesĂ« nĂ« koktejin tradicional tĂ« fundvitit . Kokteji do tĂ« mbahet tĂ« enjten mĂ«, 29 Dhjetor 2011, nĂ« hotel “Mediteran” , nĂ« ora  19:00.  MirĂ«presim praninĂ« e juaj nĂ« kĂ«tĂ« solemnitet    Vazhdo

December 27, 2011  :: Lajmet / Vijesti, Ngjarjet - Events :: Komente (11)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Reagim i UDSH-së në intervistën e Fatmir Gjekës
UNIONI DEMOKRATIK I SHQIPTARËVE DEMOKRATSKA UNIJA ALBANACA THE DEMOCRATIC UNION OF ALBANIANS Ulqin, mĂ« 27.12.2011 REAGIM NË INTERVISTËN E FATMIR GJEKËS            ( nĂ« gazetĂ«n ditore DAN mĂ« 27.12.2011) NĂ« fakt, reagim ndaj deklaratĂ«s sĂ« Kryetarit tĂ« partisĂ« politike tĂ« porsaformuar – Partia Demokratike e Fatmir GjekĂ«s. Na habit guximi i funksionarit  tonĂ« tĂ« deri-djeshĂ«m i cili me aq guxim pretendon se Unioni Demokratik i ShqiptarĂ«ve nuk pĂ«rfaqĂ«son mĂ« interesat e qytetarĂ«ve.  Unioni Demokratik i... Vazhdo

December 27, 2011  :: Lajmet / Vijesti, Shtypi / Mediji :: Komente (20)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Forca: Kokteji i Fundvitit – Novogodisnji Koktel – 28.12.2011
Kokteji i Fundvitit FtojmĂ« tĂ« gjithĂ« anĂ«tarĂ«t dhe simpatizuesit tĂ« marrnin pjesĂ« nĂ« koktejin tradicional tĂ« fundvitit qĂ« organizon FORCA. Me 28 Dhjetor 2011 nĂ« ora 19:00 nĂ« Hotelin “Mediteran” Novogodisnji Koktel Pozivamo sve članove i simpatizere na tradicionalnom novogodisjem koktelu koji organizuje FORCA. 28. decembra 2011 u 19:00 u hotelu “Mediteran” Forca Press  Vazhdo

December 27, 2011  :: Lajmet / Vijesti, Ngjarjet - Events :: Comments Off on Forca: Kokteji i Fundvitit – Novogodisnji Koktel – 28.12.2011
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Page 5 of 7« First...34567