Xheneta Vuciq

Video Spoti i UDSH-sĂ« – Fjala Ă«shtĂ« fjalĂ« – Mehmet Zenka
Lista zgjedhore e UDSH-sĂ« (Unioni Demokratik i Shqiptareve) Mehmet Zenka, Hamdi Hasani, Hatixhe Gjoni, Gzim Hajdinaga, Enver Dedushaj, Fadil Kajoshaj, Skender Kaleziq,Zeqa Daciq, Beqir Zati,Jasmina Hasa,Ali Dukaj, Deda Zadrima, Anita Nikaj, Ramo Sinanaj, dr Xhelal Murtja, Anton Lucoviq, Husein Dervishi, Izedina Axhoviq Shkrijelj, Astrit Hoxha, Nuro Shata, Luleta Sefa, Enis Gjokaj, Kasem Hoxhiq, ValbonĂ« Malokraja, Nazif Hoxhaj, Rizo Molazeqiri, Vjollca Abazi, Junuz Muharemoviq, Sead Orahovac, Arijeta Muhoviq, Enis Lulanoviq, Selim Karamanaga,... Vazhdo
Listat zgjedhore e Koalicioneve Shqiptare në Mal të Zi
Komision Zgjedhor i Malit tĂ« Zi ka bere publike listat e plota te te gjithe subjekteve politike qe do marrin pjese ne zgjedhjet parlamentare me 14 tetor ne Mal te Zi. Ne do paraqesim listat e plota zgjedhore te 4 koalicioneve shqiptare qe do marrin pjese ne keto zgjedhje. Lista zgjedhore e Koalicionit Shqiptar “Koalicioni Shqiptar – Lidhja Demokratike nĂ« Mal tĂ« Zi, Partia Demokratike dhe Alternativa Shqiptare“ Fatmir Gjeka, Mehmet Bardhi, Gjergj Camaj, Saubih Mehmeti, Zylfije Duraku, Marash Dedvukaj, Nik Gjeloshaj, Feim... Vazhdo

September 23, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Reportazh / ReportaĆŸa :: Komente (20)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Xheneta Vuçiq, sjell medaljen e parĂ« nga kampionatet botĂ«rore nĂ« Ulqin – Video
Garuesja e klubit “Albulena”, Xheneta Vuçiq,e treta nĂ« botĂ« Xheneta Vuçiq ka fituar medaljen e bronztĂ« nĂ« Kampionatin BotĂ«ror nĂ« Ju-Jitsu pĂ«r kadetĂ« dhe juniorĂ« qĂ« u mbajt nĂ« AthinĂ« nga data 27-29 nĂ«ntor. “Ky Ă«shtĂ« suksesi mĂ« i madh nĂ« karrierĂ«n time. Medalja e fituar mĂ« jep vullnet qĂ« tĂ« eci mĂ« pĂ«rpara”, thotĂ« Vuçiq duke shtuar se ai pĂ«rbĂ«n njĂ«kohĂ«sisht sukses edhe pĂ«r qytetin e Ulqinit. Garuesja e Klubit “Albulena”, Xheneta Vuçiq, ka sjellĂ« medaljen e parĂ« nga kampionatet botĂ«rore nĂ« Ulqin.... Vazhdo

December 12, 2009  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Xheneta Vuçiq, sjell medaljen e parĂ« nga kampionatet botĂ«rore nĂ« Ulqin – Video
Tags: ,

Tre karateistĂ« tĂ« KK“Albulena” morĂ«n pjesĂ« nĂ« kampionatin botĂ«ror pĂ«r kadetĂ« dhe juniorĂ« nĂ« Maroko
Adoviqit i “shpĂ«ton” medalja nga duart Ulqin – Karateisti i Klubit tĂ« KaratesĂ« “Albulena”, Besnik Adoviq, nuk ka pasur fat dhe pĂ«r pak i ka “shpĂ«tuar” medalja nga duart duke u renditur i katĂ«rti nĂ« botĂ«, nĂ« kategorinĂ« e rĂ«ndĂ« pĂ«r juniorĂ«, nĂ« Kampionatin BotĂ«ror nĂ« Karate pĂ«r KadetĂ« dhe JuniorĂ« qĂ« u mbajt nga data 12-15 nĂ«ntor nĂ« Maroko. Ai ka humbur nĂ« gjysmĂ«finale nga garuesi i Iranit, kurse nĂ« repesazh pĂ«r vendin e tretĂ« ka humbur nga pĂ«rfaqĂ«suesi i Egjiptit. MĂ« parĂ« pĂ«r tĂ« arritur nĂ«... Vazhdo

November 25, 2009  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Tre karateistĂ« tĂ« KK“Albulena” morĂ«n pjesĂ« nĂ« kampionatin botĂ«ror pĂ«r kadetĂ« dhe juniorĂ« nĂ« Maroko
Tags: , , , , ,

Video – Karate Team “Ulqini” i pathyeshĂ«m nĂ« PodgoricĂ«
KARATE TEAM “ULQINI” MORI PJESË NË DY TURNE NDËRKOMBËTARE TË KARATESË: KUPËN “OMLADINAC 2009″ NË PODGORICË DHE TURNEUN “ZAHIR PAJAZITI “ NË KOSOVË Karate Team “Ulqini” i pĂ«rbĂ«rĂ« nga karateistĂ«t e klubeve “Ulqini” dhe “Albulena”, mori pjesĂ« mĂ« 30 maj 2009 nĂ« dy turne ndĂ«rkombĂ«tare tĂ« karatesĂ«: nĂ« Turneun e I ndĂ«rkombĂ«tar tĂ« karatesĂ« “Omlladinac 2009” nĂ« PodgoricĂ« dhe nĂ« Turneun e IV pĂ«rkujtimor tĂ« karatesĂ« “Zahir Pajaziti” nĂ« Orllan... Vazhdo

June 3, 2009  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Video – Karate Team “Ulqini” i pathyeshĂ«m nĂ« PodgoricĂ«
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Medalje të bronzta për Artan Zenunin dhe Arben Kollarin
Turneu ndĂ«rkombĂ«tar “Olympic Open Sarajevo” ishte i njĂ« niveli tepĂ«r tĂ« lartĂ« dhe konkurrenca ishte tejet e fortĂ«. NĂ« tĂ« morĂ«n pjesĂ« mbi 600 garues tĂ« 70 klubeve nga 17 vende tĂ« ndryshme, nĂ« mesin e tĂ« cilĂ«ve edhe nga Irani, Turqia, Egjipti, Spanja, Kroacia, etj. qĂ« njihen si vende nĂ« tĂ« cilat Ă«shtĂ« i zhvilluar sporti olimpik i taekwondosĂ«. Garuesit e Klubit tĂ« Taekwondo-sĂ« “Ulqini”, Artan Zenuni dhe Arben Kollari fituan medalje tĂ« bronzta nĂ« Turneun ndĂ«rkombĂ«tar “Olympic Open Sarajevo” qĂ« u mbajt... Vazhdo
Video – Karate Team “Ulqini” mĂ« i miri nĂ« Gostivar
Karate team “Ulqini” mori pjesĂ« nĂ« turneun ndĂ«rkombĂ«tar tĂ« karatesĂ« “Kupa e Gostivarit 2009” Karate Team “Ulqini” i pĂ«rbĂ«rĂ« nga karateistĂ«t e klubeve “Ulqini” dhe “Albulena”, mori pjesĂ« mĂ« 18 prill 2009 nĂ« Turneun e 8-tĂ« NdĂ«rkombĂ«tar nĂ« Karate “Kupa e Gostivarit 2009”. Karate Team “Ulqini” shkĂ«lqeu duke fituar 58 medalje nĂ« disciplinat individuale dhe nĂ« ato ekipore: 19 tĂ« arta, 25 tĂ« argjendta, 14 tĂ« bronzta dhe 12 kupa. Nga Karate... Vazhdo
KatĂ«r medalje tĂ« arta pĂ«r klubin e karates “Champion”
Ekipi i katave i datĂ«lindjes z97/z98, i pĂ«rbĂ«rĂ« nga Adonis Markashi, Edmond Mehmedi dhe Genc Murati u kurorezua me medalje tĂ« artĂ«. Me medalje tĂ« artĂ« nĂ« luftra individuale pĂ«r femra, datĂ«lindja z92, nĂ« kategorinĂ« -53kg, u kurorĂ«zua garuesja Selma Gurzakoviq. TĂ« shtunĂ«n nĂ« Gostivar tĂ« MaqedonisĂ« u mbajt “Kupa e Gostivarit 2008”, nĂ« tĂ« cilĂ«n morĂ«n pjesĂ« klube tĂ« karatesĂ« nga Maqedonia, ShqipĂ«ria, Kosova dhe Mali i Zi, nĂ« mesin e tĂ« cilĂ«ve edhe KK “Champion”. “Champion” u... Vazhdo
KK “Champion” mori pjesĂ« nĂ« turneun VII ndĂ«rkombĂ«tar “sretenje 2008” nĂ« Arangjellovac tĂ« SerbisĂ«
Champion” – i treti nĂ« renditje, Markashi – garuesi mĂ« i mirĂ« MegjithĂ«se KK “Champion” mori pjesĂ« nĂ« Turne vetĂ«m me gjashtĂ« garues, ai arriti sukses tĂ« lakmueshĂ«m duke u renditur nĂ« vendin e tretĂ« nĂ« renditjen e pĂ«rgjithshme, ndĂ«rsa garuesi i kĂ«tij klubi, Adonis Markashi, u shpall garuesi mĂ« i mirĂ« i Turneut. FundjavĂ«n e kaluar nĂ« Arangjellovac tĂ« SerbisĂ« u mbajt Turneu VII NdĂ«rkombĂ«tar “Sretenje 2008”, i cili u organizua nga Federata e KaratesĂ« sĂ« SerbisĂ«. NĂ« kĂ«tĂ«... Vazhdo

February 21, 2008  :: Sporti / Sport :: Comments Off on KK “Champion” mori pjesĂ« nĂ« turneun VII ndĂ«rkombĂ«tar “sretenje 2008” nĂ« Arangjellovac tĂ« SerbisĂ«
Tags: , , , , , , , , , , , ,