Yllka Gashi

Yllka Gashi: Jam tip energjik dhe i hareshëm
Dita e saj e zakonshme fillon me një kafe turke dhe një dush të ngrohtë, ndërsa pas ushtrimeve ajo kthehet në shtëpi për të përgatitur drekën. Më pas u kthehet provave të serialit dhe provave të Teatrit Kombëtar të Kosovës. Kështu nis dhe mbaron një ditë e aktores kosovare Yllka Gashi. Përveç që është e angazhuar në serialin vendor “Familja Moderne”, gjatë një bisede për Telegrafi.com, Yllka ka treguar se është e angazhuar edhe në dy shfaqje teatrore në repertorin e Teatrit Kombëtar të Kosovës. “Dita... Vazhdo

February 15, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Yllka Gashi: Jam tip energjik dhe i hareshëm
Tags:

Yllka Gashi, më shumë dëshira
Njihet më shumë si Zana në serialin “Familja moderne”, por në vitin që lamë pas, ajo ishte shpërblyer edhe si aktore teatri. Aktorja Yllka Gashi në një intervistë të saj për Zhurnal ka folur për projektet e saj dhe dëshirat për vitin 2011. Yllka Gashi përpos angazhimeve të mëdha që kishte gjatë vitit paraprak në serialin vendor “Familja Moderne”, ajo po ashtu ka rezultuar me shumë suksese edhe në projekte të tjera në teatër e film. Një ndër sukseset e shumta ku Yllka Gashi u shpërblye është çmimi... Vazhdo

January 6, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Yllka Gashi, më shumë dëshira
Tags:

Yllka Gashi flet për adoleshencën e saj
Gjithmonë shembullore ” Si nxënëse shembullore që kam qenë, më kanë tërhequr shumë shkencat natyrore, kam qenë gjithmonë e shkëlqyeshme në matematikë. Prandaj shpesh kam menduar që kur të “rritem” do të merrem me ndonjë profesion tjetër,” ka thënë Yllka… Aktorja Yllka Gashi Yllka Gashi, tani aktore në serinë “Familja moderne”,  kur ishte vajzë e re ishte e dhënë pas mësimit. Ka qenë një nxënëse e shkëlqyeshme, e interesuar për të mësuar çdo gjë. Si adoleshente nuk ka menduar në... Vazhdo
Aktorja Yllka Gashi,flet për familjen e saj
Familja është institucioni më i shenjtë Ka pak kohë që ajo është ‘ndarë’ nga familja e saj, gjegjësisht familja e nënës, por nuk i ka rënë aspak keq, pasi vazhdimi i jetës në familjen e re, është i shkëlqyeshëm. Ajo ndihet me shumë fat, që përveç se i përkiste një familjeje të mrekullueshme, tash është bërë anëtare e re e familjes po aq të mirë dhe bujare. Është aktorja e mirënjohur, Yllka Gashi, e cila rrëfen për dy familjet e saj të çmuara, familjen Gashi dhe atë të burrit – Gagica Ndjehem... Vazhdo

February 17, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (1)
Tags: , ,

Yllka Gashi mbas muajit të mjaltit dhe planet e mija
Yllka Gashi është një aktore e talentuar, që me role të ndryshme ka zënë vendin e merituar në plejadën e artistëve shqiptarë. Edhe pse e diplomuar në vitin 2004, ajo është në skenë që nga mosha 17-vjeçare dhe prej atëherë asaj nuk i kanë munguar ofertat e ndryshme për angazhime në planin e aktrimit. Yllka Gashi, në festivalin e akademive botërore “Setkani-Encounter” në Bërno të Çekisë, mori shpërblimin “Marta 2004” për aktoren më të mirë me rolin e vajzës në tragjedinë “Babai” të autores... Vazhdo

January 25, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (18)
Tags: ,

Zjarri i “Familjes moderne”
Ajo luan rolin e një personazhi shumë të gjallë, eksploziv, por pse jo edhe autoritativ në disa raste. Është kjo aktorja Yllka Gashi, e cila luan në serialin “Familja moderne”. avën që po e lëmë pas, “Familja moderne” vendosi të dalë komplet jashtë banesës së tyre. “Familja moderne” udhëtoi për në një fshat të bukur, i quajtur Krushë. Atje “Familja…” shpërndau dhurata modeste për fëmijët e fshatit. Ndër pjesëtarët e “Familjes ….” ishte edhe aktorja Yllka Gashi. Yllka luan rolin e Zanës,... Vazhdo
Yllka Gashi pa muaj të mjaltit?
Aktorja e njohur kosovare Yllka Gashi është martuar para një muaji e më shumë në Prishtinë. Por, burime thonë se Yllka muajin e mjaltit e ka kryer në verë ku ka qëndruar për pushime në Spanjë dhe se tani nuk është në pushime. Aktorja e njohur kosovare Yllka Gashi, e cila është martuar para një muaji e më shumë nuk ka shkuar në Muajin e Mjaltit, pasi që këtë e ka kryer para se të martohet gjatë muajve të verës. Kështu ka thënë një burim i Express i cili nuk ka dashur që të identifikohet me emër në gazetë. Përndryshe,... Vazhdo

December 5, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (2)
Tags:

Yllka Gashi martohet me Albian Gagicën
Aktorja Yllka Gashi gjatë ditës së premte pret që ta realizojë ceremoninë e dasmës së saj. Ajo, vikendin e kaluar ka përfunduar ‘kanagjeqin’ e saj, ndërkaq të premten Yllka pret që të bëhet nuse. Pushimin e saj veror Gashi e ka kaluar me të dashurin e saj në Spanjë, emrin e të cilit asnjëherë nuk ka preferuar ta bëjë publik, ani pse dihet se ajo ka shumë vite që është në lidhje me këtë person. “Nuk preferoj të jap detaje të jetës sime private. Nuk më pëlqen t’i bëj publike sepse i konsideroj shumë... Vazhdo

November 5, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (42)
Tags: ,