Zanfina Ismaili

Zanfina Ismaili,Top Foto provokuese nga fotografi Avni Selmani
Këngëtarja kosovare, Zanfina Ismaili, ka vendosur që të kryejë një set fotografik për fotografin Avni Selmani. Këngëtarja kosovare, Zanfina Ismaili, ka vendosur që të kryejë një set fotografik për fotografin Avni Selmani. Zanfina vjen në këto foto, që i ka publikuar vetë në rrjetet sociale, mjaft provokuese. Së fundi ishte folur për një video ku Zanfina shfaqet nudo, por me sa duket zërat nuk janë të vërtetë.  Vazhdo

May 6, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Zanfina Ismaili,Top Foto provokuese nga fotografi Avni Selmani
Tags: , , ,

Traumatizohet Zanfina Ismajli, i prishet makina dhe kalon e tmerruar natën në autostradë
Pas një defekti në makinën e saj, kanë qenë jo pak, por plot rreth tri orë në mesnatë, që këngëtarja bukuroshe nga Prishtina, Zanfina Ismajli, të përjetonte një agoni të vërtetë, duke kaluar kështu një traumë të rëndë psikologjike pak ditë më parë. “Në momentin që i ndodhi kjo e papritur në këtë udhëtim, të cilin ajo e kishte nisur e vetme, artistja thuhet se ka parë tmerrin me sy, duke u pushtuar nga frika e dhunuesve kalimtarë, ndaj ka vendosur të mos ndalojë askënd për t’i kërkuar ndihmë”,... Vazhdo

December 18, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Traumatizohet Zanfina Ismajli, i prishet makina dhe kalon e tmerruar natën në autostradë
Tags: , , , , , ,

Dafina Zeqiri dhe Zanfina Ismaili, miqësi e vërtetë apo interes?
Ndëkohë që në ambientet artistike shqiptare arrin të perceptosh lehtë xhelozitë dhe intrigat që ky profesion mbart, dy këngëtaret e gjeneratës së re në Kosovë, Zanfina Ismaili dhe Dafina Zeqiri, flasin hapur për shoqërinë e tyre. Përveç që janë parë nëpër xhirimet televizive të përqafuara njëra me tjetrën, të dyja shoqërohen shumë edhe në jetën e përditshme. Ato theksojnë se miqësia mes tyre nuk është nga interesi, si disa kolege të tjera, të cilat realizojnë një duet dhe pastaj nuk duan ta shohin... Vazhdo

November 20, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (2)
Tags: ,

Zanfina Ismaili vjen me një këngë tipike verore
Me ritëm për dy të dashuruar marrëzisht Ndërsa xhirimet e fundit, për klipin më të ri të këngëtares Zanfina Ismaili kanë përfunduar të mërkurën mbrëma, duke finalizuar kështu të gjashtë skenat e parapara për këtë klip, këngëtarja është në pritje të plasimit të kësaj kënge nëpër televizione, i cili do të publikohet shumë shpejt. Është kjo kënga “Le të vdes në buzët tua”, e cila rikthen Zanfinën në skenë, sërish me shumë ritëm dhe gjallëri, sikundër ka ndodhur edhe me shumë këngë... Vazhdo
Zanfina: Ende jetoj me familjen, sepse kjo ka qenë zgjedhja ime
E lezetshme, e mençur, me një karrierë të suksesshme, në një të ardhme të afërt pritet të bëhet edhe avokate, personazhi në vazhdim është pikërisht pinjolla e familjes Ismaili, e cila u ngrit fuqishëm në ‘shoubizin’ shqiptar, duke fituar zemrat e fansave gjithandej trojeve shqiptare, me shumë sinqeritet dhe dashuri ju flet Zanfina në një intervistë për “Panorama Plus”… Në çdo paraqitje tënden, qoftë festival apo mbrëmje muzikore, dukesh shumë bukur, në fillim për look-un është përkujdesur... Vazhdo

December 14, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Zanfina: Ende jetoj me familjen, sepse kjo ka qenë zgjedhja ime
Tags:

Zanfina me këngë të re, së shpejti edhe videoklipi
Zanfina gjatë këtyre ditëve ka bërë një këngë të re së cilës do t’i bashkëngjisë edhe një videoklip. Kënga është ritmike dhe ajo beson që do të pëlqehet nga publiku. Zanfina ka planifikuar ta këndojë për festat e fundvitit nëpër xhirime të televizioneve dhe produksioneve të ndryshme kosovare. Gjatë karrierës së saj ajo ka bashkëpunuar me emra shumë të njohur të muzikës: Florent Boshnjakun, Ilir Beranin, Avni Qahilin, Virusin, kurse kohëve të fundit ajo po bashkëpunon edhe me djalin e talentuar, Flori... Vazhdo

November 16, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Zanfina me këngë të re, së shpejti edhe videoklipi
Tags:

Ulqini me mega-spektakël pret ndërrimin e moteve
Pritja e Vitit të Ri në Ulqin Pritja e Vitit të Ri në sheshet e qyteteve tashmë është bërë tradicionale për metropolet evropiane, por këtë vit, nën patronatin e Komunës së Ulqinit, një pritje e tillë do të organizohet edhe në Ulqin. Me një mega-koncert edhe ulqinakët kanë vendosur që të përshëndeten me të vjetrin dhe të presin Vitin e Ri në ambient të hapur.Kryetari i Ulqinit, Gëzim Hajdinaga, ka deklaruar se, “po ndërtojmë Ulqinin evropian ashtu siç edhe kemi Vazhdo  Vazhdo