Zhuljeta

Sori nuk është Kapedani : Një shefeje seksi, nuk do t’i rezistoja
Ekskluzivisht për suplementin “Big Brother”, Sorit i kemi shkëputur një rrëfim nga dhoma e kuqe e shtëpisë së famshme, ku tema e pyetjeve lidhej me filmin “Kapedani”, interpretuar nga një bashkëqytetar i konkurrentit, legjendari Albert Vërria. Sori nuk harroi me këtë rast të dërgojë urimet më të mira për gruan e tij, Liljana, që dje ka pasur ditëlindjen. Sori sot, apo Kapedani dje? Sori sot. Kapedani kishte vetëm gabime? Jo, nuk i kishte të gjitha gabim. Mes Adelës dhe Junës, cilën do... Vazhdo
Shpërthen Bika në pub
Republika, vajza nga Lazarati e cila u eleminua javën e kaluar, nuk ka ngurruar t’i bashkohet grupit të miqve me të cilët u njoh falë bashkëjetesës në shtëpinë e “Big Brother”, për të kaluar me ta një natë argëtimi tek lokali me karaoke “Magic 4”. Menjëherë mbas mbarimit të spektaklit, ajo i është bashkuar Zhuljetës, Agonit, Erjolës, Mesidës, Pavlinit por edhe Virusit, për të kaluar një natë mbase të pazakontë për vajzën e cila jeton në një zonë jo aq të emancipuar. Madje atë natë ajo jo... Vazhdo
Zhuljetën e kam dashur shumë
15/03/09 02:10 Kështu ka thënë Mimoza, ndërsa paketonte gjërat që Zhuljeta kishte lënë në shtëpi. Ajo ka thënë se i ka ardhur keq që ajo kishte ikur e po aq keq i vinte edhe për Arjonin që kishte mbetur vetëm. Adelajda i tha se ajo kurrë s’e kishte pëlqyer Zhuljetën, por kur e kishte parë tek ikte edhe asaj i kishte ardhur keq. Por, keqardhjen më të madhe e kishte ndjerë pas fjalëve dhe urimit të Zhuljetës: “Të uroj të të plotësohen të gjitha dëshirat, sepse ti e meriton!”. Bjordi i tha se ashtu u... Vazhdo
Agoni i “Big Brother”: “Seks në shtëpi ? Vetëm Zhuljeta dhe Mesida
  Që kur është futur në shtëpinë e “Big Brother” i ka patur idetë e qarta. Ai program mund të ndiqej vetëm nëse aty do të krijoheshin lidhje por jo domosdoshmërisht dashuri. Mirëpo i ardhur nga Kosova, me një mentalitet tjetër, natyrisht që Agoni e reflektoi vështirësinë e tij për t’u përshtatur. Me gjithë dëshirën për të qenë mik i të gjithëve dhe për të dhënë shumë spektakël, pa që banorët e tjerë ishin jo disponibël. Edhe pse ka dalë i dyti, gjithsesi Agoni pranon se ndjehet i kënaqur... Vazhdo
Flet motra e Arjonit: Mes Arjonit dhe Zhuljetes nuk ka asnje histori
  Si janë marrëdhëniet e tua me Arjonin? Marrëdhëniet e mia me Arjonin janë shumë të ngushta. Jemi si motër e vëlla, ashtu edhe shokë shumë të mirë. Gjithashtu edhe shoqërinë e kemi të përbashkët. I besojmë shumë njëri-tjetrit dhe flasim edhe për problemet tona që mund të kemi. Mund të më flasësh rreth marrëdhënieve që kanë vajzat me Arjonin? Arjoni ka pasur dhe ka goxha sukses me vajzat, d.m.th përveç faktit që është bukurosh, ai është edhe shumë i sjellshëm me femrat. Është i shkathët dhe... Vazhdo
Florian Binaj (Portokalli) – Komenton banorët e Big Brother Albania 2
Intervista – Florian Binaj, aktori që interpreton Policin në spektaklin “Portokalli” dhe një nga personazhet më pikantë të emisionit radiofonik “Rikoshetë”, komenton banorët e “Big Brother 2”. REPUBLIKA KASMAHU 1 – Pa shumë përvojë 2 – E dashur kur do 3 – Pëlqen Arjonin, por e sheh si të pamundur ADELAJDA XHAMANI 1- Shumë simpatike, portret me tipare mishtore 2- Flet pak si shumë 3- Ndihet e kërcënuar nga rivalet ZHULJETA DACI 1- Mendon se është pikë kyçe... Vazhdo
Big Brother Albania 2 – Loja lufte
12/03/09 22:55 Banorët kujtuan lojrat e fëmijërisë dhe Dritani hodhi idene per të luajtur loja lufte. Ato u ndanë në dy skuadra. Loja konsistoi në fshehjen e tyre dhe vrasjen e kundërshtarit. Zhuljeta nga kolltuku bëri arbitrin e lojës me një xhezve dhe një lugë në dorë si borizane e luftës. Banorët përdorën strategji të ndryshme për ta fituar lojën. Dritani u mbulua me batanie për të mos u dalluar, Ardiani përdori pasqyrën për të dalluar kundërshtarët, Arjoni mori tapetin përsipër, etj. Banorët debatuan... Vazhdo
Zhuljeta: Dua të jetoj në Shqipëri
12/03/09 00:50 “Nëse gjërat më shkojnë mirë, – i ka thënë Arjoni Zhuljetës, – do të rri në Shqipëri, përndryshe do të shkoj në Itali!”. Ai ka shtuar se faktikisht nuk i pëlqente aspak të largohej e të shkonte në Itali, do t’i pëlqente më tepër të qëndronte këtu. Edhe Zhuljeta nga ana e saj e ka mbështetur mendimin e tij duke thënë se edhe asaj nuk i pëlqente të largohej nga Shqipëria. Ajo ka thënë se edhe nëse do të kishte dokumenta të rregullta e gjithcka tjetër, sërish do të preferonte... Vazhdo
Gëzuar Bjordi – Big Brother Albania 2
11/03/09 16:58 Qetsori,Arjoni dhe Zhuljeta përgatisin drekën me rastin e ditëlindjes së Bjordit. Banorët e tjerë vishen si për raste festash. Të gjithë ulen në tavolinë, dhe Bjordi është ai që ngre dollinë e parë. Ai i thotë të gjithëve që janë të mrekullueshëm dhe që meritojnë një duartrokitje. Falenderimi i parë i tij i shkon kuzhinierëve që sipas tij kanë bërë një punë të shkëlqyer. Bjordi ndjehet i emocionuar që po e kalon ditëlindjen e tij në Big Brother dhe falenderon banorët për gjithcka... Vazhdo
Arjoni : Do të dalë Lirita
11/03/09 00:00 “Ajo që rrezikon më shumë këtë javë, është Lirita!” –ka thënë Arjoni. Kjo sepse, për mendimin e tij, ajo është e padobishme. Për të, si të ishte,si të mos ishte Lirita, ishte e njëjta gjë, nuk i vihej re as prania, as mungesa. Ai nuk do të donte kurrsesi të dilte Qetsori. Ai ka thënë gjithashtu se edhe “zysha” e kishte të vështirë e pavarësisht të gjithave, as ajo nuk duhet të dilte, sepse në fund të fundit, kishte “bukurinë e qenies së saj”.  Vazhdo

Page 1 of 712345...Last »