Zhuljeta

Adela: Nuk do flasësh vetëm ti!
06/03/09 19:25 Adelajda është drejtuesja e emisionit të debatit dhe vendos për temë dite“Shkollat publike,apo shkollat private?”Arsyeja që ajo ka zgjedhur këtë temë është se po afron festa e mësuesit dhe fakti që është një problematikë që prek rininë Shqiptare dhe jo vetëm. Ajo ka të ftuar në emisionin e saj si të ftuar speciale Mesidën,për të ndarë me banorët eksperiencën e saj në Suedi. Zhuljeta në shtëpi ka shprehur dëshirën për të hapur një shkollë private dhe Adelajda kërkon të di mendimin... Vazhdo
Mesida dhe Lirita : Kam dyshime për afrimin e Zhuljetës
07/03/09 02:13 Biseda e Mesidës dhe Liritës vazhdon për të gjithë banorët. Ato flasin për Arjonin dhe faktin që nuk e kuptojnë se pse ai është në nominim pasi për to është një djalë shumë i mirë, i respektueshëm dhe se u pëlqen tipi i tij. Lirita diskuton me Mesidën për marrëdhënien e tij me Zhuljetën dhe ajo i tregon se Zhuljeta ka një të dashur jashtë por ndërkohë marrëdhënia e tyre është e dyshimtë. Ato mendojnë se nëse ajo ka dikë jashtë, mund ta lëndojë me këtë sjellje që po bën. Vajzat... Vazhdo
Bjordi: Moza është shumë sensuale
07/03/09 01:35 Zhuljeta e pyet Bjordin se cila i pëlqen më shumë, Mimoza apo Adelajda. Bjordi i përgjigjet se Moza është shumë e bukur dhe shumë sensuale, por është shumë e vogël dhe sensualitetin e ka fëminor. Ai nënkupton se ajo nuk është ende e rritur. Zhuljeta e pyet edhe për Adelën dhe ai e cilëson si një vajzë që ka karakter të vecantë, duhet të të lërë hapsirë që ta kuptosh dhe se ka një tip të mbyllur që një mashkull e ka të vështirë me të, por shton se dhe ajo është sensuale. Zhuljeta vazhdon... Vazhdo
Big Brother Albania 2 : Vazhdimi i provës
06/03/09 22:30 Kjo është nata e tretë në të cilën banorët përgatiten për provën e javës së katërt, “Ti vlen!”. Juria e kësaj radhe do të përbëhet nga Mesida, Adi, Mimoza dhe Arjoni. Mesida dhe Adi kanë nga një votë kurse, Mimoza dhe Arjoni nga gjysmë vote. Prezantuesja sërish është Adelajda. Konkurentët e radhës janë Zhuljeta, Bjordi Qetsori, Lirita, Aida, Republika, Dritani dhe Pavlini të cilët do të performojnë para jurisë sipas kësaj radhe. Nga tetë konkurentët, do të përzgjidhen katër të cilët... Vazhdo
Arjoni : Ti dhe “zysha” në nominim!
06/03/09 01:40 “Jam s’jam unë, këtë javë është zysha dhe ti!” – i ka thonë Arjoni Zhuljetës, në lidhje me nominimet. Më pas ai ka shtuar dhe emrin e Qetsorit, që, sipas tij, këtë javë rrezikon shumë. Më pas ata kanë folur për Agonin, keqardhjen që ndjenin që ai kishte dalë dhe sigurinë që ai do të ishte duke u kënaqur jashtë.  Vazhdo
Arjoni : Identifikim me kafshë
05/03/09 14:16 Arjoni pyet Zhuljetën se me cfarë kafshësh mund t’i identifikojë gjithë banorët e shtëpisë dhe vetë e fillon nga Sori duke thënë se i duket si një hienë, kurse Bika si një urith i madh që duket si i keq, por në të vërtetë është i mirë. Zhuljeta i përgjigjet se asaj, Sori i duket si ujk. Pranë tyre vjen dhe Mesida dhe të tre fillojnë të fantazojnë. Mesidën, Arjoni e identifikon si shimpaze kurse Zhuljetën ose si kunadhe ose si salamandër. Adin ai nuk e fut në grupin e kafshëve, por tek ai... Vazhdo
Mesida – E kam të vështirë të flas për jetën time
  04/03/09 15:25 Mesida bashkëbisedon me Arjonin dhe Zhuljetën dhe ata e pyesin për jetën që bënte para se të futej në shtëpinë e Big Brother. Ajo u tregon se jeton përkohësisht në Tiranë por do t’i pëlqente që të transferohej së shpejti e të jetonte përfundimisht këtu. Zhuljeta e pyet për shkollën dhe Mesida i përgjigjet se ka bërë dy vite të shkollës së lartë për juridik në vendin ku jetonte më parë dhe se ajo shkollë nuk i pëlqen. Ajo u tregon atyre se është futur në këtë shkollë për hatër... Vazhdo
Mesida : Nuk më pëlqen Sori
  04/03/09 15:19 Zhuljeta përmend Sorin dhe thotë se është një natyrë shumë interesante. Mesida thotë se ai është shumë i paedukatë. Zhuljeta tregon për Sorin se ai është një person që i pëlqejnë debatet, por që kurrë nuk arrin në zënka. Ajo shton se nuk është e thënë që cdo gjë që thotë ai t’u pëlqejë të tjerëve. Mesida është e pakënaqur me sjelljen e Sorit kundrejt saj pasi ai e ndërpret kur ajo është duke folur. Ajo thotë se ata duhet të respektojnë njeri-tjetrin sepse jetojnë në një... Vazhdo
Qetsori : Cfarë do bëjmë kur të dalim?
03/03/09 14:40 Zhuljeta, Sori dhe Arjoni diskutojnë në kuzhinë duke përgatitur drekën. Është Sori ai që pyet i pari se cfarë do të bëjë Bjordi kur të dalë nga shtëpia. Arjoni i thotë se i uron Bjordit të arrijë atë që dëshiron dhe se në njëfarë mënyre ai është i arritur. Arjoni pyet se cfarë do të bëhet me Mozën dhe Sori ja kthen me shaka se do të bëhet “miss”. Arjoni vazhdon me pyetje dhe kësaj radhe pyet për Adin. Sori i përgjigjet se atë do ta marrin tek portokallia të bërë tironsin ose do... Vazhdo
Big Brother Albania 2 – Muzikë për banorët
03/03/09 17:30 Pas drekës, për banorët u vendos muzikë dhe ata menjëherë filluan të kërcejnë e të argëtohen pa lënë asnjë minutë që t’u shkojë dëm. Disa kërcejnë brenda në shtëpi e disa në kopësht. Arjoni dhe Zhuljeta qëndrojnë duke i parë e herë pas here bëjnë thashetheme. Ata flasin për Mozën të cilën Arjoni e quan shumë të dashuruar pas vetes, kurse Zhuljeta i thotë se është mosha që e bën të tillë. Me ta bashkohet edhe Mesida dhe diskutojnë këngët. Ajo thotë se i di thuajse të gjitha... Vazhdo

Page 3 of 712345...Last »