Zhuljeta

Zhuljeta – I ngjaj Blerta Sylës!
20/02/09 02:30 Në bisedën me Liritën, Agonin, Erjolin e Qetsorin, duke diskutuar mbi filmat e aktorët, Zhuljeta thotë se i ngjan shumë Blerta Sylës, një fotomodeleje dhe aktoreje kosovare. “Madje, ka thënë ajo, -në moshën 17-18 vjeçare, çdo gjë, sytë, ngjyra e flokëve, modeli, buzët, i kishim njësoj.” Top Channel  Vazhdo
Adelajda bënte rolin e të përndjekurës!
19/02/09 01:40 Kështu ka thënë Aida, kur të mbledhur jashtë në oborr, ajo, Zhuljeta, Erjola, Lirita, Agoni dhe Arjoni kanë nisur të flasin për Adelajden. Subjekti i bisedës kanë qenë kësaj rradhe “shqetësimi” i Adelajdes nga kamerat. Sipas tyre, ajo mendonte se ishte vëmendja e kamerave të Big Brother. Madje Agoni është ngritur në këmbë dhe ka imituar lëvizjet e saj, ndërkohë që banorët e tjerë kanë qeshur me të madhe. Aida ka kujtuar me ironi batutat e Adelajdes, “Kur vinte, dhomë të gjumit, thoshte... Vazhdo
Adela thashetheme me Bjordin
13/02/09 19:00 Të ulur në divan, Bjordi dhe Adela bëjnë thashetheme për Zhuljetën. Ajo i thotë se debati që pati dje me vajzën nga Tirana kishte si qëllim vetëm njohjen e saj nga ana e Zzhuljetes dhe për ta kuptuar një herë e mirë se çfarë tipi ishte. Kjo sipas Adelës nuk ishte as më shumë as më pak vetëm një mënyrë që ajo të afrohet me të, pasi po vjen e shtuna dhe ka frikë nga nominimi. Bjordi thotë se i pëlqejnë shumë thashethemet dhe nuk arrin dot që të mbajë të qeshurën, por Adela i kërkon të... Vazhdo
Zhuljeta debaton me Erjolën
12/02/09 012:30 Erjola, Aida, Zhuljeta dhe disa banorë të tjerë të shtëpisë kanë nisur të bisedojnë për degët që studionin dhe profesionet që kishin. Erjola ka nisur të tregojë sesi aplikoi për Gazetari për shkak të pasionit që kishte për të. Por i ati e kishte nxitur të aplikonte edhe për një degë tjetër. Dhe ajo kështu kishte bërë, kishte aplikuar për Ekonomik dhe i kishte fituar të dyja. Megjithë pasionin për Gazetarinë, ajo kishte zgjedhur Ekonomikun. Kaq mjaftoi që Zhuljeta t’i kthehej e t’i... Vazhdo

February 19, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Zhuljeta debaton me Erjolën
Tags: , , , , ,

Ëndrra e Mimozës
12/02/09 11:00 Mimoza është zgjuar jo fort e qetë sot, duke e mbajtur mendjen vazhdimisht tek një ëndërr që kishte parë natën. Ajo e ka komentuar këtë me Erjolën duke i thënë se cfarëdo që shikonte i dilte e kundërta. Erjola nuk e ka lënë t’i shpëtojë rasti për t’i kthyer një batutë Mimozës. Më pas, mbase duke mos gjetur vëmendjen e duhur tek ajo, Mimoza e ka kommentuar ëndrrën me Zhuljetën. -“Kam parë një makinë të kuqe dhe sikur qaja”,- i ka thënë Mimoza asaj. “Mirë është, – ia ka... Vazhdo
Agoni : Kam qenë striptist
12/02/09 12:00 Ndërsa kanë qenë të ulur jashtë në oborr, Bjordi, Lirita e Zhuljeta, grup të cilit i është bashkuar më pas edhe Republika, Agoni është ofruar që një natë t’u bëjë striptizë. Pyetjes së vajzave se kur do ta bënte këtë, para apo pas darke, ai u është përgjigjur: –“Kam punuar striptist” Banorët janë munduar të mos shfaqen si të habitur dhe kanë vazhduar ta pyesin më tej. -“Nuk e kam bërë thjesht për pare, – ka thënë ai, -por edhe për aventurë! Isha i vetmi i hollë e me... Vazhdo
Erjola dhe Zhuljeta Te Nominuara – Sondazhi – Big Brother Albania
Big Brother Albania 2: Erjola dhe Zhuljeta Te Nominuara! TE KANDIDUARIT E JAVES SE PARE JANE Zhuljeta – Erjola Nga te gjithe rrjetet e telefonise celulare ne Shqiperi e Kosove Per te VOTUAR Zhuljeten, dergoni: BB ZHULJETA ne 15191 Per te VOTUAR Erjolen, dergoni: BB ERJOLA ne 15191 Nga Shqiperia, mesazhi kushton 100 leke + TVSH. Nga Kosova, 80 cent + TVSH.  Vazhdo
Zhuljeta – Dashurinë e mbaj brenda
11/02/2009 20:00 Aida dhe Zhuljeta bisedojnë së bashku në verandën e shtëpisë. Ato flasin për personat që kanë lënë jashtë. Zhuljeta tregon se ka shumë mënyra sesi shprehet dahsuria, ajo është një tip krejt ndryshe dhe e mban gjithmonë nga brenda këtë ndjenjë, pasi nuk i pëlqen që ta shfaqë. Ajo komplimenton Aidën pasi shprehet mjaft mirë në çdo situatë, këtë gjë ajo e justifikon duke thënë se ndoshta ngaqë është nga natyra një tip shumë i ndjeshëm. Më pas Aida tregon histori personale në qendër... Vazhdo
Zhuljeta ë Agoni – Kam fobi minjtë
11/02/2009 18:30 Agoni dhe Zhuljeta së bashku bisedojnë për fobitë e tyre. Zhuljeta tregon se ka fobi minjtë, kjo është arsyeja që edhe lodra më e preferuar që mban është një miush prej pellushi, me të cilin edhe Agoni para pak ditësh bënte shaka. Sipas saj këtë fobi ajo përpiqet ta luftojë duke mbajtur një miush lodër, për të hequr pak nga pak frikën. Agoni thotë se nuk ka asnjë fobi dhe përpiqet që të përshtatet me frikërat e tij, një prej të cilave para pak kohësh ishin lartësitë dhe trafiku i madh. Top... Vazhdo

February 12, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Zhuljeta ë Agoni – Kam fobi minjtë
Tags: , , , , , , ,

Aida tregon për humbjen e të atit
11/02/2009 18:00 Një bisedë familjarë starton mes Zhuljetës, Arjonit dhe Aidës. Kjo e fundit tregon për humbjen e prindërve të saj, për vëllain e saj të vogel nga babai dhe mënyrën sesi jeton larg. Ajo pranon se ka pasur një lidhje shumë të fortë me të atin, ndërsa motra e saj ka qenë më e lidhur me të ëmën. Ajo thotë se shumë gjëra që i la i ati i shitën, madje rrëfen se ka jetuar shumë mirë me gruan e të atit, e cila ishte një zonjë të cilën ajo e respekton ende. © Big Brother Albania – 2009  Vazhdo

Page 5 of 7« First...34567