zvicra

Arta Bajrami & Skillz & Astrit Mulaj sonte ne Insomnia Lausanne
Mbasi Arta Bajrami lajmrojë se ne Korrik do del me album te ri,ketë gjë ajo edhe e beri.Mirpo kengetarja Arta Bajrami, qe se fundmi eshte bere nene, tash e sa muaj mbi çdo prioritet tjetër ka vene vajzen e saj Viktoria. Megjithate, kjo nuk do të thotë se Arta Bajrami është shkëputur nga kënga, pasi ajo ka paralajmëruar se gjatë verës fansat e saj do të kenë në duar albumin më të ri, në të cilin është duke punuar fuqishëm edhe vëllai i saj, Don Arbas. “Kam filluar të angazhohem në studio. Meqenëse herëve tjera... Vazhdo

May 28, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Arta Bajrami & Skillz & Astrit Mulaj sonte ne Insomnia Lausanne
Tags: , , , , ,

Edona Llalloshi: Një këngë për çdo gjeneratë
Derisa shijon suksesin e këngës së saj të fundit të cilën këngëtarja Edona Llalloshi, e kishte realizuar pak kohë më parë, e të cilën ajo e kishte plasuar në shenjë revolte kundër dhunës ndaj gruas, punët rreth klipit të ri kishin zgjuar forcat e këngëtares duke bërë që vetëm pak javë më vonë, ajo të realizojë edhe këngën e radhës. Është kjo kënga e titulluar “Gjenerata” e cila tashmë ka zënë vend në televizionet tona, me realizimin e së cilës këngë, Edona është ndarë mjaft e kënaqur.... Vazhdo
Zanfina Ismaili vjen me një këngë tipike verore
Me ritëm për dy të dashuruar marrëzisht Ndërsa xhirimet e fundit, për klipin më të ri të këngëtares Zanfina Ismaili kanë përfunduar të mërkurën mbrëma, duke finalizuar kështu të gjashtë skenat e parapara për këtë klip, këngëtarja është në pritje të plasimit të kësaj kënge nëpër televizione, i cili do të publikohet shumë shpejt. Është kjo kënga “Le të vdes në buzët tua”, e cila rikthen Zanfinën në skenë, sërish me shumë ritëm dhe gjallëri, sikundër ka ndodhur edhe me shumë këngë... Vazhdo
Dafina Zeqiri e kënaqur me klipin e ri
Pas klipit, pushimi i pashmangshëm Edhe një këngë tjetër me ritme verore nga këngëtarja e mirënjohur Dafina Zeqiri. Kësaj radhe ajo ka provuar veten edhe në krijimin e këngës, por duke qenë e ndihmuar edhe nga profesionistët. Për “Infopress”, Dafina ka pohuar gjithashtu edhe arsyet pse nuk do të kemi një album nga këngëtarja kësaj vere Një këngë ritmike, ashtu sikur edhe jemi mësuar që t’i dëgjojmë nga kjo këngëtare, i është shtuar fondit të Dafina Zeqirit. Ajo për “Infopress” ka pohuar se kjo... Vazhdo
Lidhja ma lirë dhe ma e shpejt Kroaci – Mal të Zi – Kosovë – Shqiperi
Duke ditur se Kosovaret kan probleme me pasaportat e Unmikut dhe me pasaportat e Kosovës,jemi duke kërkuar për ju si ta kaloni pushimin në vendlindje ma lirë dhe ma ekonomik. Problemi i Kosovarëve asht që Bosna dhe Hercegovina nuk i pranon pasaportat e Kosovës,prandaj Kosovaret ndoshta jan duke kërkuar rrugë si ju del ma lirë. Ky asht solucioni i imi ma i miri me udhëtu napër Kroaci duke mos dal prej rruge deri në Ploçe të Kroacisë.Aty 10 Km ma tej gjindet kufiri i Bosnes,prandaj duhet marrur Trajektin apo Ferryn me kalu... Vazhdo
ULQINI FASHION FESTIVAL 2009
ULQINI FASHION FESTIVAL 2009 ULQIN FASHION FESTIVAL  Vazhdo

June 3, 2009  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on ULQINI FASHION FESTIVAL 2009
Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

Bisedë me besimtarët ulqinak nga kurbeti
Ditëve të gjysmës së dytë të muajit maj (2006),rrugët e Ulqinit ishin mbushur përplot me bashkëqytetarë tanë të cilët jetojnë e punojnë nëpër vendet e ndryshme të botës, e të cilët kishin ardhur nga mbarë bota për të votuar në referendumin për pavarësinë e Malit të Zi. Prezenca e tyre dallohej madje edhe nëpër xhamia, që është indikator për mundësinë e të jetuarit si besimtar musliman madje edhe në “perëndim”.Ne shfrytëzuam këtë rast për të bërë një bisedë me disa nga ato. Biseduam me... Vazhdo