When would you like to stay at Ulcinj ?

calendrier
calendrier

Hotel Otrant Ulqin Hotel Otrant në Ulqin gjendet tre kilometra larg nga qyteti I Ulqinit dhe 50 metra nga deti. Hoteli gjindet në fillim të plazhit të madhë.Ai shtrihet disa metra nga plazhi ku gjithashtu posedon pishinën dhe barin pran sajë, ku ka edhe një hapsirë relaksuese dhe të gjelbruar me drunj karakteristik.

Hoteli është ndërtuar në vitin 1986 dhe rikonstruktuar ne 2008. Sipërfaqja e përgjithshme e hotelit është 7,315 m2. Ky është një hotel 4**** yje, hotel me kapacitet prej 264 shtretër në dhoma me ballkone.

Hoteli ka 134 dhoma,dhe posedon kapacitetin e tre qindë shtretër ku gjashtë prej tyre jan suite junior. Pos apartamenteve që hoteli I ka, ajo posedon gjthashtu në kompleksin e vet hotelerik edhe trembdhjetë villa.

Hoteli posedon një infrastrukturë modern ku ndërmjet ture benë pjesë, esterieri, interieri, pishina, dhomat për masazhë, sauna dhe jakuzi. Kurse për relaksimin e turistëve hoteli ofron restorantin me bare dhe terrasat e saja, që jan të rëndësishme për turista.Hotel Otranti ofron salle konferencash, dhome takimesh, paisje audio – vizuale, lavandere, perdorim i lire wireless ne te gjitha hapsirat , plazh privat , parking, lavazh, si dhe stafi miqesor i cili flet shume gjuhe.

Sherbimet dhe Pajisjet e

Gjeneral

Restoranti, bar, Recepsion 24 orë /24, gazetat ditore, kopshti i gjelbërt, Terrac verore, Dhomë për jo duhanpirës, sherbim për personat me aftësi të kufizuara, Ashensor, Kasafortë , nxemje, Ajër i kondicionuar, Minibar, Wc -banjo, Lidhje interneti (wireless), telefon, TV me Satelit Digjital me ekran LCD,Plazhe private,Restorant alla kart,

Shërbimi

Shërbim në dhomë, Sallë konferencash dhe banketi, Transport aeroportual, Shërbim i mëngjesit në dhomë, Sherbim lavanderie, Rrobalarje/tharje, hekurosja,Shërbim dhe amvisërimi, suite martesorë, Fax, Fotokopje, Makina me qera, Pritje VIP.

Internet

Wireless falas mbrenda Hotelit.

Parking

Parking falas për musafirët e hotelit.

Shërbim i Dhomave

Check-in

14:00

Check-out

10:00

Kafshët

Kafshët shtëpiake nuk lejohen mbrenda Hotelit.

Politika Anullimit

Anullimi / Parapagimi

Anulimi i rezervimit behet 24 ore para dates se mberritjes deri ne oren 18:00. Nese anulimi do te behet pas ketij afati, atehere klientit i mbahet e gjithe shuma e nates se pare te akomodimit. Per persona ekstra duhet me pare te pyesni . Pagesat plus varen nga politika e hotel Otrantit.