LINK: Plazha Trokicana beach Ulqin
Te rinjt dhe familjet që vijnë nga Zvicra,Gjermania,Britania, Italia apo Kosova fqinje, shprehen te impresionuar me Rivieren e Ulqinit në plazhin Tropicana.
Auto Kampi dhe plazhi Tropikana kënaq të gjitha standardet botërore, është mbajtës i flamurit Blu vite me radhë, dhe është i njohur nga ADAC klubi i Gjermanis, të cilat flasin mjaft për bukuritë, përmbajtjet, higjenën dhe potencialet e këtij Auto Kampi dhe plazhit të njohur me vlera botrore.
Auto Kampi Plazhi Tropikana gjendet në rugën që të çon për në Adë, dy kilometra larg nga trekandëshi i plazhit të madhë të Hotel Otrantit. Deri në Auto Kampin Plazhin Tropikana  shkohet me rrugë të asfaltuar e cila kalon midis Plazhit të Madh dhe Hotelit Imperial ku duhet kthyer për Auto Kampin Tropikana,ku në të njajtin vend gjindet dhe tabela për tu kthyer. Në anë të djathtë të rrugës  visa – vij Hotelit Iperial gjenden tabela të dukshme të cilat do t’ju sjellë  në Auto Kampin Tropikana ju mbetën të beni 200 metra duke mritur në Plazhin Tropikana.Duke hyr në  parkun e Plazhit Tropikana e cila eshtë e rethuar  me pisha,e cila ka një sipërfaqje prej gjashtë hektarësh. Në pyllin e Plazhit Tropikana kapaciteti i parkut (parkingut) eshtë me gjashtqind vende në hije natyrore.

Plazhi Tropicana eshtë një atraksion turistik i pamohueshëm i një qyteti si Ulqini që gjithmonë ka ditur të presë vizitorë. Ka ditur të sjellë në vëmendjen e të gjithë atyre që e kanë shkelur bujarinë dhe ndër shumë ndjenja që provon kur zbret në Ulqin për herë të parë, ndoshta ajo që godet më tepër i dedikohet veçantisë së këtij qyteti.
Plazhi dhe Auto Kampi Tropikana  është i mobiluar me materje  ekologjike. Gjsma e Çadrave të diellit janë prej druri dhe rese kurse gjysma tjetër prej materjeve plastike ekologjike ku rrezet « UVA « të diellit nuk munden të depërtojn ne likurën tuaj.  Klientët kanë në dispozicion kabina për zhveshje, kabina dushi, dushe dhe tualete në krejt siperfaqen e Plazhit Tropikana.

Riviera e Ulqinit e sidomos plazhi Tropikana eshte shnderruar kete vit ne nje nga zonat bregdetare me te  populluara nga pushuesit vendas dhe te huaj. Bregdeti më  i jugut në Mal të Zi mbetet padyshim destinacioni me i lakmuar turistik per shqiptaret nga Kosova,Maqedonia,por edhe nga Shqiperia, por vitet e fundit edhe per turistet e huaj nga Zvicra,Gjermania,Britania, Italia,Polonia,Hungaria etj.Panorama e rivierës së Ulqinit qe shfaqet eshte magjepese.
Megjithate,ne plazhin Tropicana vizitoret jane te shumte,nje pjese e te cileve jane besnike nder vite. Turiste vendas shprehen se natyra eshte shume e bukur,pishnajat,vendi,plazhi gjithçka eshte e paster.

Klientët të Plazhit Tropikana përveç detit të mrekullueshateëm dhe rërës më të mirë të detit Adriatik, i presin restorantet dhe baret e plazhit ku pijet freskuese dhe kafeja në barin e plazhit sëbashku me pothuajse të gjitha llojet e gatimeve që nga gjëllët e gatëshme e deri tek specialitetet e peshkut, zgarrës së përsosur dhe picave italiane etj.

Ne restorantin Tropicana, mund te shijosh pa fanatizem kuzhinen tradicionale shqiptare te te gjitha zonave, te nderthurur edhe me specialitetin italian, kryesisht me çmime te kenaqshme e te perballueshme.  E veçanta e kuzhines të Restorantit Tropicana eshte gatimi i produkteve te detit, nga peshku, kallamari, karkaleci, midhjet, e deri tek aragostat, ku pothuajse te gjitha restorantet e qytetit i kane te perfshira ne menyte e tyre. Ndersa per pushuesit tradicionale, qe deshirojne te provojne kuzhinen tipike te Ulqinit, mund te permendet Bamjet dhe gjellat tjera tipike ulqinake.
Nder pijet tradicionale duke shijuar gjellat e peshkut mbetet vena e bardhe dhe e kuqe.

Mos harroni se Plazhi Tropicana posedon gjithashtu edhe Apartamente dhe Auto Kampin e vet. Nje dhome  apo një krevat per nje nate pran buzës së detit në plazhin Tropicana me kondicioner, jan çmime qe variojne prej 8 € deri 10€ për person për një natë.

Në plazhin Tropicana, pushimet tuaja janë të shenjta dhe me ne, ato bëhen të paharrueshme.

Info: Plazha Tropicana beach
Pronari: Sulejman Bajrami
Email: tropicana-beach@co.me
Address: Plazha Madhe b.b
85360 Ulqin

Mobil Phone : +382 69 731 443

Mobil Phone: +382 30 455 073

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url


Aranzhmane turistike Ulqin-Tropicana Beach,Copacabana, dhoma me qera ulqin, dhoma,pushime ulqin, dhoma te lira, dhoma te lira ulqin, Disco club,live music, Kosova, Mali i Zi, maqedoni, Pushime ne det te ulqinit, Pushime ne plazh, Pushime te kendshme, pushime te lira ulqin, Pushime Verore ulqin, Pushimet në Ulqin, restaurant, shqiperi,deti,rera e nxeht,dhoma me kondicion,internet,muzik,futboll, basketboll, volejboll, ski në ujë, parglajding, lundrim, ngarje skuteri,motoskafi, parashutizem,kait surf,surf,Mali i Zi,Saranda,Durrësi,ulcin,ulqini,ulqin,Plazhi Madhe,plazhi vogel,Safari,MSM,Miami,Kopakabana,ada bojana,akomodim