Czarnogóra  – wakacje, wyjazdy, Ulcinj, wczasy,witamy
Ulcinj
Ulcinj to najstarsze miasto na czarnogórskim wybrzeżu, które słynie z najpiękniejszych plaż piaszczystych nad TOiem, a pod względem ilości dni słonecznych w roku jest na pierwszym miejscu w tej części basenu Morza Śródziemnego. Turystów szczególnie przyciąga tu 13-kilometrowa piaszczysta Wielka Plaża, liczne regionalne restauracje, dyskoteki i serdeczność mieszkańców. Panie chętnie korzystają ze słynnej leczniczej i upiększającej Plaży dla Kobiet. To miasto o wyjątkowej atmosferze, którą tworzy jego burzliwa historia,a zabytki pamiętają czasy Rzymian, Turków, Mongołów, Greków i Bizantyjczyków. Ulcinj warto także odwiedzić ze względu na jego orientalną atmosferę. Nawoływanie z minaretu, kobiety w kolorowych strojach narodowych handlujące egzotycznymi owocami, wyjątkowa starówka, do której prowadzą wąskie i kręte uliczki, małe sklepiki, stragany, kafejki, liczne tawerny i dwa targi tworzą niepowtarzalny, zupełnie odmienny w porównaniu z innymi miasteczkami Czarnogóry charakter. Ulcinj jest jakby miniTOą Stambułu. Piękna przyroda, czyste morze, piaszczysta plaża i umiarkowane ceny – to wszystko sprawia, że wypoczynek w tej miejscowości jest niezapomnianym przeżyciem. To prawdziwy raj na ziemi. W położonym na półwyspie starym mieście Ulcinj, do którego wiodą dwie bramy miejskie, znajduje się wiele zabytkowych domów oraz wspaniałych, kamiennych budowli gotyckich, renesansowych i orientalnych. Wśród nich liczne cerkwie, charakterystyczne pałace, interesująca Wieża Balsica z XIV w., pozostałości tureckiej fortecy, liczne meczety np. Meczet Paszy (1719), Główny Meczet (1720), Górski Meczet (1783), renesansowy kościół-meczet (siedziba muzeum miejskiego), Stary Rynek, gdzie mieścił się dawniej targ niewolników oraz wiele łaźni tureckich. Szczególnie ciekawa jest Wieża Zegarowa (1754).

Hotel Mediteran – Ulcinj – Czarnogóra

Położenie:
Na wzniesieniu, w malowniczym otoczeniu lasu sosnowego, ok. 250 m od piaszczystej plaży (tzw. Małej Plaży). Do centrum Ulcinja ok. 600 m.

Wyposażenie:
Do dyspozycji gości w budynku głównym resortu duży hall z recepcją, jadalnia, sala telewizyjna z TV-satelitarną, panoramiczny taras zewnętrzny, cafe-bar, dostęp do internetu WiFi (za opłatą). Basen zewnętrzny (parasole i leżaki na basenie bezpłatne). Płatny parking przy hotelu (1 eur/dzień).

Zakwaterowanie:
W położonych obok budynku głównego (50-100 m) przytulnych i ślicznie wkomponowanych w teren pawilonach. Pokoje 2-, 3- i 4-osobowe z klimatyzacją, łazienką z WC i prysznicem, lodówką, telewizorem i balkonem z widokiem na morze.

Wyżywienie:
3 posiłki dziennie. Kuchnia polska z elementami kuchni regionalnej. Posiłki przygotowane przez polskiego kucharza. Śniadania w formie bufetu; obiady i kolacje – dwudaniowe, z wyborem z dwóch zestawów, z deserem, bufet sałatkowy do kolacji.

Wycieczki fakultatywne:
MONTENEGRO TOUR
Wycieczka pozwalająca poznać charakter Czarnogóry, zarówno jej fascynującej przyrody, jaki i historii walecznych i dumnych Czarnogórców. Przejazd wzdłuż adriatyckiego wybrzeża do Budwy i stamtad krętą drogą do Cetinja, dawnej stolicy Czarnogóry. Po drodze przerwa na zrobienie zdjęć. Na miejscu zwiedzanie muzeum w dawnym pałacu króla Mikołaja oraz monasteru cetinjskiego, duchowego centrum Czarnogórców. Przejazd do wioski Njegusi, będącej kolebką dynastii Petroviciów, władyków czarnogórskich. Poczęstunek – możliwość degustacji regionalnych specjalności kulinarnych, owczego sera i prsuta (szynka suszona na wietrze). Przejazd do Perastu i rejs statkiem na wyspę Gospa od Skrpelja. Przejazd do Kotoru i zwiedzanie starówki. W drodze powrotnej przerwa na zdjęcia przy wyspie Sveti Stefan. Cena* 50 EUR/os. DUBROWNIK Główny ośrodek turystyczny Dalmacji, nazywany “Perłą TOu”. Zwiedzanie Starego Miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Przejazd wspaniałą trasą widokową wzdłuż niemalże całego wybrzeża Czarnogóry. Przekroczenie granicy z Chorwacją (Debeli Brijeg) i przejazd na punkt widokowy, z którego rozpościera się wspaniały widok na dubrownicką starówkę. Przyjazd do Dubrownika, jednego z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych miast na wybrzeżu adriatyckim. Zwiedzanie Dubrownika z autoryzowanym polskim przewodnikiem, m.in. Brama Pile, Fontanna Onofrio, Stradun, Wieża Zegarowa, Kolumna Orlando, kościół Św. Błażeja, pałac Sponza, katedra. Cena* 45 EUR/os. ALBANIA TOUR Wycieczka do sąsiedniej Albanii, która przez wiele lat pozostawała najbardziej nieznanym krajem w Europie. Otwierająca się na świat Albania obala wszelkie negatywne stereotypy. Przejazd do Szkodry i zwiedzanie twierdzy Rozafa. Odwiedziny Kruji – miejsca związanego ze Skanderbegiem, największym albańskim bohaterem narodowym. Zwiedzanie muzeum, obiad i zakupy na orientalnym bazarze. Przejazd do stolicy Albanii, Tirany – spacer po mieście i wizyta w meczecie. Cena* 50 EUR/os. REJS PO JEZIORZE SZKODERSKIM Jezioro Szkoderskie to największy śródlądowy akwen wodny Bałkanów i jedno z większych jezior europejskich z ciekawą florą i fauną (m.in. ostatnią w Europie tak wielką populacją pelikanów). Ma bardzo urozmaiconą linię brzegową, z dużą ilością zatok, wysp i półwyspów. Na niektórych z nich zachowały się stare mury, zrujnowane twierdze i świątynie. Rejs po malowniczym, przepięknie położonym jeziorze dostarcza niezapomnianych wrażeń. Cena* 30 EUR/os. RAFTING NA RZECE TARA Całodzienna wycieczka do jednego z największych kanionów Europy. Wyjazd z hotelu, przejazd trasą przez Bar, Sutomore (tunel Sozina), Podgorice -miasto 6 rzek. Przyjazd do Scepan Polje, śniadanie i rafting w wybranym miejscu kanionu Tary. Obiad, powrót do hotelu w porze kolacji. CENA* 65 EUR/os. * Ceny wycieczek obowiązywały w roku 2010 i mogą ulec zmianie.Wycieczki realizowane są przez miejscowego touroperatora przy minimum 20 uczestnikach.

Mobil Phone : +382 69 731 443

Mobil Phone: +382 30 455 073

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url


Accommodation Czarnogóra w Ulciniu na Wielkiej Plazy, AKOMODACJA NOCLEG Ulcinj, Apartamenty, Bosnia i Hercegowina, Budva. Wczasy Czarnogóra autokarem oraz, Bukurija e Ulqinit, Copacabana, Czarnogóra, Czarnogóra Wynajem na wakacje, Czarnogora last minute, dom, domy prywatne, hotele, imprez rekreacyjnych, kwatery prywatne, Last minute, Lato 2009 – Czarnogóra Ulcinj, Letni wypoczynek w Czarnogórze, MCM Itd, mieszkania, na Wielkiej Pla?y Ceny 7€, noclegi, odnowa biologiczna, oferty specjalne, Parking dla samochodów, pensjonat, Piaszczysta pla?a, podróce, Pokoje, Pokoje prywatne, programów, rekreacja, restauracje, rezerwacja, Safari, tanie noclegi, Taras Pokoje, Tropicana, turystyka, ulcinj, Ulcinj Riwiera, Ulcinj na Wielkiej Pla?y, Ulcinj panorama miasta, Ulcinj Riwiera przewodnik, Ulcinj w Czarnogórze, Wakacje, Wakacje Czarnogóra, wakacje Ulcinj, Wellness, Wielka plaza” 13km dlugosci, zakwaterowanie,Hotel Mediteran,Czarnogóra,Ulcinj,Ulqin,Ulqini,Ulkinon,Dulcigno,Улцињ,Dulcinea,Montenegro,Crna Gora,Mali i Zi,