Restoranti,Pizeria Tropicana gjindet ne kilometrin e tret të plazhit të madhë. Restoranti ofron kushte komode, ambiente te kendshme, te qeta dhe natyrisht nen kenaqesine e pamjes se mrekullueshme qe te ofron plazhi Tropicana, aty ku deti duket si ne pellembe te dores dhe perendimi i diellit te mahnit.
Nese doni te keni me shume kenaqesi, argetim, cilesi dhe sherbim te mrekullueshem,ejani dhe vizitoni Restorantin,Pizeria Tropicana.
Në Restorantin Pizeria Tropicana ju do te gjeni hapsiren e duhur, sherbimin me te mire dhe gatime tradicionale shume te shijshme, dhe vendodhje perfekte per te gjitha te mbledhura sebashku. Me vendodhje ne zone turistike me repytacion botror, dekor bashkohor, klasik,dhe ekologjik i pershatur per sezonin e veres, ne jemi ketu per te shtuar cilesi ne okasionet tuaja festive dhe te thjeshtojme sa mundemi jeten tuaj te ngarkuar nga punet.

Restoranti perbehet nga 2 pjesë, teresisht i punuar prej druri dhe eshte i pershtatshem per çfaredolloj eventi qe mund te organizohet. Restoranti,Pizeria Tropicana jane pjese e nje ambienti te mrekullueshem prej druri, elegant, modern, komod, i kendshem dhe natyrisht teper i ngrohte e terheqes per klientet.

Specialiteti i Restorantit,Pizeria Tropicana Ulqin

Kuzhina jone eshte bazuar ne ate tradicionale shqiptare ku spikasin mishi,peshku dhe specialitete ditore të ndryshme dhe kuzhine mesdhetare. Varjantet e perzgjedhura jane te larmishme dhe te gatuara ne çast. Nga keto bie ne sy edhe gatimi i pizave te shumëllojëshme,bamjeve,patlixhanave,File pule,biftek,ramstek,mishi i përzier,bërxhollë viçi,gulash,spageti bolonieze,spageti karbonara,pomfrit,omlet,kajgan,sallata te ndryshme, si dhe nuk mungojne edhe prodhimet e detit qe shtojne edhe nje shije tjeter ne tryezen tuaj.

Në Restorantin Pizeria Tropicana nuk mungon edhe peshku, ku gatuhen të gjitha llojet e këtij të fundit, duke filluar që nga merluci, ngjala, koce, levrek,qefull,dorade, gjuza, sepje e deri te kallamari i mbushur dhe dhe karkaleca deti.
Duhet cekur se Restoranti,Pizeria Tropicana ju ofron edhe gjella nga skara.

Restoranti ofron gatime te shkelqyera, te shijshme te gatuara me mjeshteri nga kuzhunieret tane profesioniste.

Menuja e Restorantit ,Pizeria Tropicana eshte e pasuruar me pijet tradiconale shqiptare si dhe te huaja ku spikasin kokteilet nga me te ndryshmet. Gjithashtu Restoranti, Pizeria Tropicana ofrone nje perzgjedhje shume te mire te vererave dhe embelsirave si ato tradicionale (bakllava, gurabije, ballakume, revani) ashtu dhe llojet e tortave që konsumohet edhe në kuzhinat e huaja.

Ndërsa, përsa u përket pijeve, me të cilat shoqërohen gatimet shqiptare, në restorante më tepër preferohen verërat franceze dhe italiane dhe ato vendase.

Ne organizom Meny për festa,Martesa dhe bankete

Banketet janë dy llojesh, banket koktej (shërbim në këmbë) dhe banket me tryeza (shërbim ulur).

Restoranti,Pizeria Tropicana nuk ka menduar vetem per te rriturit, por edhe per femijet ku ka rezervuar nje pjese te hapsirave te tij per lodra. Aty femijet mund te kalojne ore te kendshme, duke luajtur me njeri tjetrin dhe natyrisht duke I dhene mundesine dhe prinderve te tyre te kalojne sa me kendshem prane ambienteve tona te Restoranti,Pizeria Tropicana.

KOMPLEKSI TURISTIK “PLAZHI TROPICANA”ULQIN

Ju do të donit që pushimet tuaja të zgjasnin përjetësisht? Zgjidhini të pushoni pranë këtij komleksi. Cilësi dhe komoditet .Ndodhet buzë detit në rrugën e ujit të ftohtë, 10 m larg nga deti. Ambjentet e pushimit te zhytura në gjelbërim dhe në freski. Plazh i kompletuar.Disponon 6 dhoma dhe 2 Bungallo për familjarë të pajisura me ujë dhe energji elektrike,kondicioner të vazhdyeshme dhe me të gjitha kushtet.

Në plazhin Tropicana, pushimet tuaja janë të shenjta dhe me ne, ato bëhen të paharrueshme.

Mos ezitoni na kontaktoni:

Info: Plazha Tropicana beach
Pronari: Sulejman Bajrami
Email: tropicana-beach@co.me
Address: Plazha Madhe b.b
85360 Ulqin

Tel : +382 69 036 475
Tel : +382 69 763 000

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url


akomodim,apartament ne ulqin, apartamente me qera ne ulqin, Apartamente ne Ulqin, Apartment Ulcinj, Apartment Rentals Curani, Apartment ulqin, Apartments Tropicana, Apartments Tropicana for Rent, Apartments Tropicana Ulcinj, Apartments ulcinj, Appartement à Ulcinj, Appartements de vacances à Ulcinj, Aranzhmane turistike Ulqin, Auto kamp, deti, Holiday Apartments in Ulcinj, jap me qera dhoma, Montenegro Holiday, peshk, plazha magjepse, plazhi tropicana ulqin, Pushime ne det te ulqinit, Pushime ne plazh, Pushime te kendshme, pushime te lira ulqin, Pushime Verore ulqin, Pushimet në Ulqin, restaurant, shqiperi, shtepi me qera, Sulejman Bajrami, uji detit,Dulcigno, Dulcinea,Ulcinj, Ulkinon, Ulqin, Ulqini, Улцињ