Riviera e Ulqinit e sidomos plazhi Tropicana eshte shnderruar kete vit ne nje nga zonat bregdetare me te  populluara nga pushuesit vendas dhe te huaj. Bregdeti më  i jugut në Mal të Zi mbetet padyshim destinacioni me i lakmuar turistik per shqiptaret nga Kosova,Maqedonia,por edhe nga Shqiperia, por vitet e fundit edhe per turistet e huaj nga Zvicra,Gjermania,Britania, Italia,Polonia,Hungaria etj.Panorama e rivierës së Ulqinit qe shfaqet eshte magjepese.
Megjithate,ne plazhin Tropicana vizitoret jane te shumte,nje pjese e te cileve jane besnike nder vite. Turiste vendas shprehen se natyra eshte shume e bukur,pishnajat,vendi,plazhi gjithçka eshte e paster.Mos harroni se Plazhi Tropicana posedon gjithashtu edhe Auto Kampin e vet.

Plazhi Tropicana eshtë një atraksion turistik i pamohueshëm i një qyteti si Ulqini që gjithmonë ka ditur të presë vizitorë. Ka ditur të sjellë në vëmendjen e të gjithë atyre që e kanë shkelur bujarinë dhe ndër shumë ndjenja që provon kur zbret në Ulqin për herë të parë, ndoshta ajo që godet më tepër i dedikohet veçantisë së këtij qyteti.
Ne restorantin Tropicana, mund te shijosh pa fanatizem kuzhinen tradicionale shqiptare te te gjitha zonave, te nderthurur edhe me specialitetin italian, kryesisht me çmime te kenaqshme e te perballueshme.  E veçanta e kuzhines të Restorantit Tropicana eshte gatimi i produkteve te detit, nga peshku, kallamari, karkaleci, midhjet, e deri tek aragostat, ku pothuajse te gjitha restorantet e qytetit i kane te perfshira ne menyte e tyre.

Ulqini me resurse të shumta natyrore, më një numer të madh të akomodimeve të kategorive të ndryshme, tërheq me bukuri magjepse nga muaji prill deri në tetor. Mijera turistë nga vendi dhe nga bota vijnë këtu. Qielli i kaltër, plazhet më rërë, uji i ngrohtë dhe i kthjellet, me më shumë se 270 ditë me diell gjatë vitit ofron një kënaqësi të jashtëzakonshme shpirtërore dhe trupore.
Rrethina e Ulqinit është e bukur dhe atraktrive.Ullinjtë mijëvjeçarë të tërheqin me bukurinë e tyre magjepse. Pylli i pishave me burime të ujit të surfullit është parajsë për të gjithë që e duan natyrën.

Ndersa per pushuesit tradicionale, qe deshirojne te provojne kuzhinen tipike te Ulqinit, mund te permendet Bamjet dhe gjellat tjera tipike ulqinake.
Nder pijet tradicionale duke shijuar gjellat e peshkut mbetet vena e bardhe dhe e kuqe.  Nje dhome  apo një krevat per nje nate pran buzës së detit në plazhin Tropicana me kondicioner, jan çmime qe variojne prej 8 € deri 10€ për person për një natë.

Në plazhin Tropicana, pushimet tuaja janë të shenjta dhe me ne, ato bëhen të paharrueshme.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url


akomodim,apartament ne ulqin, apartamente me qera ne ulqin, Apartamente ne Ulqin, Apartment Ulcinj, Apartment Rentals Curani, Apartment ulqin, Apartments Tropicana, Apartments Tropicana for Rent, Apartments Tropicana Ulcinj, Apartments ulcinj, Appartement à Ulcinj, Appartements de vacances à Ulcinj, Aranzhmane turistike Ulqin, Auto kamp, deti, Holiday Apartments in Ulcinj, jap me qera dhoma, Montenegro Holiday, peshk, plazha magjepse, plazhi tropicana ulqin, Pushime ne det te ulqinit, Pushime ne plazh, Pushime te kendshme, pushime te lira ulqin, Pushime Verore ulqin, Pushimet në Ulqin, restaurant, shqiperi, shtepi me qera, Sulejman Bajrami, uji detit,Dulcigno, Dulcinea,Ulcinj, Ulkinon, Ulqin, Ulqini, Улцињ