skype
Ulcinj
jest najbardziej na południe wysuniętego miasta na wybrzeżu Czarnogóra , która oferuje najdłuższa plaża na Adriatyku. Lokalna Velika Plaza ciągnie 13 km. Jest to jedno z najstarszych miast na Adriatyku. Pierwszy mieszkańcy byli Ilirowie, którzy byli pochodzenia indoeuropejskiego. 2-ga pne miasto zostało podbite przez Rzymian, którzy dali mu obecną nazwę Ulcinj (Ulcinijum). Później miasto docelowe wielu zwycięzców. W 1405 r. miasto otrzymało z Wenecją. O 150 lat później Turków. W 1880 roku został Ulcinj połączony Księstwo Czarnogóry.

Díky bogate Ulcinj historii oferuje nie tylko piękną przyrodę i wiele atrakcji. Wśród najważniejszych zabytków należą Ulcinjský Zamek (grad Ulcinjski), Pałac Venezia (Palata Venēcija) Balšićů Palace (Palata Balšića), meczet Bregut (Dzamija Bregut), meczet Namazdjah (Dzamija Namazdjah), wieża zegarowa, spa i kościoła. Mikołaja (St. Nikola) i sv. Joseph (Josip St). Na plaży jest drobny piasek, który ma mieć działanie lecznicze. Ze względu na dużą zawartość minerałów nadaje się do chorób reumatycznych. Dwa bardziej przyjemne miejsce do pływania na plaży są również wielkie “Tropikana” oraz “Majai” gospodarstwo Blue Flag. Oprócz wynajmu jednostek pływających, deski surfingowe i rowery wodne są również zbudował tam specjalny pomost dla wędkarzy sportowych. Get pieniądze przyjechał i miłośników nurkowania i jazdy na nartach wodnych. Znany jest również do kąpieli wyspę Ada Bojana, który jest poza pięknych plaż znany ośrodek konny, gdzie oprócz nauki organizujemy wycieczki na koniach w okolicy.

Ulcinj
oferuje bogaty program kulturalny. W lecie, latem dniach otwartej scenie, gdzie teatr regularnie wykonywać różnych stowarzyszeń, grup i orkiestr. W sierpniu, znajduje się również popularne imprezy organizowane Miss Ulcinj. Jednak najbardziej popularne noc Ulcinjská turystycznych (w nocy Ulcinjska), który jest rozrywka śpiewem i programu odbyła się na plaży, dobrego jedzenia i picia.

Ulcinjský Zamek są w stronę najlepszy leżące wzmacniane punktów by Adriatyku. Położony w Czarny Mount , w jeden z najlepszych przybrzeżnych miejsc Ulcinj . Wart by rock przylądek między Dwa zatok. Najstarsze części Zamek jest szczyt Militaria części gdzie są zakonserwowane cyclopean ściany, który Rok budowy już w 5-szy Century Pne n. l. Illyrians. Po im wtedy by Dzisiaj Godziny rozwiń

Ulcinjský Zamekpierwszy Wenecjanie i po im Turków. Zamek w składzie: z dwa części. Z już powiedział szczyt części który jest Militaria i Obrona natura i jest by Wysoki Część rock platformy. Po drugie części wtedy są sama biurowych, rozproszonych w nachylenie ponad morze kierunek by Południe. Cały Ulcinjský Zamek jest wtedy otoczony ściany. North strona jest otwarty z lądować Szczyt Gateway (Gornja Kapija) i od estakada Dolna Gateway (Donja Kapija) . Część Złożona jest ja Stary miasto, gdzie używane Rynek z niewolników i gdzie jest resort ulcinjského Muzea (Olcinium) . Wart Tam także Meczet, który był początkowo Christian Kościół Balšićova Tower (Kula Balšića) , Arcybiskup Pałac więzienie i więcej kilka więcej budynków.

Ulcinj Riwiera
HTP Ulcinjska Rivijera
Cieple, turkusowe wody Morza Adriatyckiego, błękitne bezchmurne niebo, słońce, niezmierzone połacie piaszczystych plaż otoczonych subtropikalną roślinnością wpływają na niesłabnącą popularność regionu Ulcinj. Na każdym kroku spotkamy tutaj pozostałości bogatej historii tej części wybrzeża Czarnogóry. Tutaj znajduje się najdłuższa plaża na Adriatyku – liczy 13 kilometrów. Riwiera słynie również ze stabilnej, słonecznej pogody oraz malowniczych widoków. O regionie mówi się, że można tutaj poczuć dotyk Matki Natury.

Geografia, historia i zwiedzanie

Ulcinj Riwiera położona jest w południowej części czarnogórskiego wybrzeża Adriatyku. Linia brzegowa wynosi ponad 32 km. Geograficznie jej granice wyznaczają przylądek Stari Ulcinj oraz ujście do morza rzeki Bojana. W rejonie riwiery znajdują się dwa malownicze półwyspy – Marjan i Mandra oraz osiemnaście przepięknych zatoczek.

Historia:

Centralnym punktem riwiery jest Ulcinj – historia miasta liczy sobie 3 tysiące lat. Na przestrzeni wieków miastem władali między innymi Grecy, Rzymianie, Wenecjanie, Turcy.

Plaże, sporty i rekreacja

wymarzone warunki pogodowe.

świetnie rozbudowana baza sportowa i rekreacyjna – boiska, miejsca spacerowe, itd.

zarówno na plażach, jak i w hotelach, znajdują się miejsca do zabawy dla najmłodszych.

raj dla wędkarzy – ujście rzeki Bojana do Adriatyku słynie z obfitości ryb, podobnie jezioro Sasko.
Naturist-Resort-AdaBojana-Montenegro-1

Wielka Plaża nazywana również Saharą – piaszczysta, najbardziej popularne miejsce na riwierze. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, również amatorzy spokoju. Plaża posiada mnóstwo ustronnych zatoczek, okolonych skalami. Niemniej atrakcyjna jest plaża Valdanos – położona wśród gajów oliwnych. Oliwki odbijają się tam w kryształowo czystej, morskiej wodzie. Wielu turystów wybiera Copacabanę, plaże z najlepszą infrastrukturą w regionie. Do tej pory na jej wyposażenie wydano około miliona euro. Jeśli ktoś szuka plaży kamienistej, godne polecenia są przyhotelowe plaże w centrum miasta. Na wyspie Ada Bojana znajduje się z kolei jedna z najsłynniejszych w Europie plaż naturystycznych.

 

Rozrywka i gastronomia

Ogromny wybór restauracji, barów, kawiarni, fast-foodów, cukierni. Można skosztować dań praktycznie ze wszystkich zakątków świata. Godne polecenia są jednak miejscowe potrawy z ryb i innych owoców morza. Miejscowe wino z kolei świetnie gasi pragnienie.

Dyskoteki i kluby nocne – zarówno w hotelach, jak i w centrach miast.

W sezonie odbywa się mnóstwo imprez, głównie w Ulcinju – festiwali, koncertów, parad, itd.

Ulcinj Photo Gallery

Oferty specjalne z HTP “Ulcinj Riviera” średniej cenie wyżywienie (śniadanie i kolacja, szwedzki stół), około 24 euro. …. Link Riwiera Ulcinj
[flv width=”640″ height=”380″]http://video.zoover.nl/media/play/2010/01/20100125130811_025.flv[/flv]
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Varsovie ,Łódź ,Cracovie ,Wrocław ,Poznań ,Gdańsk ,Szczecin ,Bydgoszcz ,Lublin ,Katowice ,Białystok ,Gdynia ,Częstochowa ,Sosnowiec ,Radom ,Kielce ,Toruń ,Gliwice ,Bytom ,Zabrze ,Bielsko-Biała ,Olsztyn,Rzeszów ,Ruda Śląska ,Rybnik ,Tychy ,Dąbrowa Górnicza ,Opole,Wałbrzych ,Płock ,Elbląg ,Gorzów Wielkopolski ,Włocławek ,Zielona Góra ,Tarnów ,Chorzów ,Kalisz ,Koszalin ,Legnica ,Grudziądz ,Słupsk ,Jaworzno ,Jastrzębie Zdrój, Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin,