Zanfina me risi për festa
Këngëtarja Zanfina Ismajli është duke u përgatitur për disa risi të cilat do t’i shpalos para publikut në muajin janar. Këngëtarja Zanfina Ismajli është duke u përgatitur për disa risi për vitin 2009. Një burim i afërt më këngëtaren ka thënë se ajo është duke u përgatitur për një album të ri si dhe për lansimin e një video-klipi. Kohëve të fundit këngëtarja ka qenë shumë e angazhuar në programet e ndryshme të vitit të ri, përderisa disa herë gjatë fundjavës ka mbajtur koncerte nëpër diasporën... Vazhdo

December 14, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Zanfina me risi për festa
Tags:

Zvicra i bashkohet zonës Shengen
Zona evropiane e shengen e vizave zgjerohet edhe kah Zvicra. Nga 12-ti dhjetor të këtij viti do të hiqen kontrollet kufitare ndërmjet këtij shteti dhe fqinjëve Gjermanisë, Austrisë, Italisë dhe Francës. Kontrollet në komunikacionin ajror do të hiqen gjatë marsit të vitit të ardhshëm. Vendimi për zgjerimin e Zonës së Shengenit sot mori dritë jeshile edhe nga ministrat për punë të brendshme në BE-së. Me këtë, zonës pa kufij të kontinentit tani i takojnë 22 nga 27 anëtare të BE-së, si dhe Norvegjia dhe Islanda.... Vazhdo

December 14, 2008  :: Bota :: Comments Off on Zvicra i bashkohet zonës Shengen
Tags:

Berisha: Ne 2009, statusin e kandidatit
Ne 18 vjetorin e themelimit te Partise Demokratike, kryeministri Sali Berisha deklaroi se ne janar te vitit 2009 do te aplikohet per statusin e vendit kandidat per ne Bashkimin Europian. (UPDATE) “Ne kete dite solemne, zotohem se ne muajt e pare te vitit te ardhshem Shqiperia do paraqese kerkesen e statusit te kandidatit. Qeveria do beje cdo perpjekje per levizjen e lire te shqiptareve ne Evrope”, ka pohuar Berisha. Gjate fjalimit te tij, kryeministri mbrojti edhe ministrin Lulzim Basha, duke i njeshuar akuzat ndaj tij me sulme ndaj... Vazhdo

December 14, 2008  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Berisha: Ne 2009, statusin e kandidatit
Tags:

Makinat, ende asnje vendim nga Shtepia e Bardhe
Shtepia e Bardhe ka njoftuar se per momentin nuk eshte marre asnje vendim mbi menyrat per te shpetuar sektorin automobilistik amerikan, pas rrezimit qe Senati i beri dje planit 14 miliarde dollaresh. Administrata e presidentit ne ikje George W. Bush ka bere te ditur se do te kerkoje kohe per te studiuar mire situaten dhe te veproje me pas ne menyren me te mire. “Nuk kemi marre ende nje vendim. Do te perqendrohemi per te per te krijuar zgjidhjen me te mire, duke marre parasysh interesat e kontribuesve dhe te ekonomise sone”, ka deklaruar... Vazhdo

December 14, 2008  :: Bota :: Comments Off on Makinat, ende asnje vendim nga Shtepia e Bardhe
Tags:

Mali i Zi, te henen aplikimi per statusin e kandidatit
Republika e Malit te Zi do te aplikoje diten e hene per te fituar statusin e kandidatit per anetaresimin ne Bashkimin Evropian. Lajmin e bejne te ditur mediat ballkanase, sipas te cilave kerkesa eshte nenshkruar nga autoritetet me te larta te Podgorices zyrtare. Burimet shtojne se ajo do t’i dorezohet presidentit te Frances Nicolas Sarkozy, si kryesues i presidences se radhes te BE, nga kryeministri malazez Milo Gjukanoviq. Top Channel  Vazhdo

December 14, 2008  :: Politika :: Comments Off on Mali i Zi, te henen aplikimi per statusin e kandidatit
Tags: ,

“Kënga Magjike”, jo nostalgji, por fillim
Përreth ka një staf të madh në numër, por duket se shumë gjëra duhet t’i çojë vetë deri në fund. Telefoni bie pa pushim dhe nuk di se kujt t’i përgjigjet më parë. Është vigjilja e festivalit dhe Ardit Gjebrea është si në gjemba. Ndoshta sepse është një 10-vjetor dhe përgjegjësia sa vjen e rritet. Të enjten, në Pallatin e Kongreseve nis edicioni i 10-të i festivalit “Kënga Magjike”. Emra të njohur të muzikës shqiptare do të ngjiten në skenë përgjatë tre netëve. Konkurrencë e fortë,... Vazhdo

December 14, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on “Kënga Magjike”, jo nostalgji, por fillim
Tags:

Orinda: Nuk më pëlqen të flas për lidhjen time
Nuk është më ajo që ishim mësuar të shihnim, një vajzë çapkëne për të cilën befasitë nuk kishin asnjëherë fund. Tashmë imazhi i saj është tjetërsuar. Ka kaluar në një seriozitet që nuk do të mendohej se do i ndodhte, por që në fakt po i bën mirë. Ndihet e lumtur dhe e kompletuar në atë çka ka arritur të krijojë. Kjo është gjendja aktuale e Orinda Hutës. Këngëtarja prej disa kohësh është shkëputur nga media duke mos iu përgjigjur interesimit të gazetarëve ku siç thotë dhe vetë ajo, duhej një... Vazhdo

December 14, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Orinda: Nuk më pëlqen të flas për lidhjen time
Tags:

Valtoni: Nuk e kam ditur që kënga ime ishte e kopjuar
Jonida Maliqi ka fituar çmimin e pare ne festivalin “Kënga Magjike”, me këngën “Njëri nga ata”, ndërsa paraprakisht këngëtari kosovar Valton Krasniqi ishte përjashtuar nga festivali pasi që u njoftua nga revista “Albaniac” se kënga tij “Sytë e tu s’i mashtroj kurrë” është identike me një këngë gjermane. Ndërsa vetë këngëtari ka preferuar ta tregojë versionin e tij gjatë një interviste për “Panorama Plus”. Valton u përjashtuat nga “Kënga Magjike”,... Vazhdo

December 14, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Valtoni: Nuk e kam ditur që kënga ime ishte e kopjuar
Tags:

Zanfina: Ende jetoj me familjen, sepse kjo ka qenë zgjedhja ime
E lezetshme, e mençur, me një karrierë të suksesshme, në një të ardhme të afërt pritet të bëhet edhe avokate, personazhi në vazhdim është pikërisht pinjolla e familjes Ismaili, e cila u ngrit fuqishëm në ‘shoubizin’ shqiptar, duke fituar zemrat e fansave gjithandej trojeve shqiptare, me shumë sinqeritet dhe dashuri ju flet Zanfina në një intervistë për “Panorama Plus”… Në çdo paraqitje tënden, qoftë festival apo mbrëmje muzikore, dukesh shumë bukur, në fillim për look-un është përkujdesur... Vazhdo

December 14, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Zanfina: Ende jetoj me familjen, sepse kjo ka qenë zgjedhja ime
Tags:

Kosova pa Miss në 2008-ën!
Kosova nuk do të mbajë ndonjë eveniment për zgjedhjen e “Miss Kosova 2008”. Njëra ndër organizatorët e miseve që mbahen në Kosovë, Agnesa Vuthaj, ka thënë për Express Online se Yllka Berisha do të vazhdojë të mbetet miss edhe për vitin 2008. Edhe përkundër që është sfera e vetme në Kosovë e cila ka përfaqësuar vendin nëpër evenimente dhe gara të ndryshme ndërkombëtare, duket që mungesa e fondeve ka bërë që për sivjet Kosova mos të këtë misin e saj. Agnesa Vuthaj, e cila udhëheq “Agnesa Vuthaj... Vazhdo

December 12, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Kosova pa Miss në 2008-ën!
Tags: ,

Page 13 of 211« First...1112131415...203040...Last »