Lajmet / Vijesti

Atmosfera e turistëve kosovarë në Ulqin – Video
Ulqini është vërshuar nga një valë e re e turistëve nga Kosova dhe Bosnje e Hecergovina. Kjo vlerësohet se po ndodhë shkaku i shpresës se fundi i sezonës ka ulur edhe çmimet e strehimit dhe shërbimeve tjera. Portali vendas Ul-info, raporton se sot në Ulqin kanë zbarkuar shumë turistë nga Kosova dhe Bosnje e Hecergovina, ndoshta vala e fundit e madhe e turistëve për këtë sezonë, transmeton lajmi.net. Përveç çmimeve edhe moti pritet të jetë në anën e këtyre turistëve të “vonshëm”. Metorologët kanë parashikuar... Vazhdo

August 25, 2015  :: Lajmet / Vijesti :: Komentet (0)
Tags:

RTK1 – N’konak kësaj radhe u mbajtë në Ulqin – Video
Emisoni më i ri veror në RTK1 N’konak kësaj radhe u mbajtë në Ulqin.  Vazhdo

August 3, 2015  :: Lajmet / Vijesti :: Comments Off
Tags:

Digjet në Shtoj të Ulqinit
Zjarri shpërtheu para disa orëve në  Shtoj të Ulqinit. Ndërkohë, forcat zjarrfikëse nga Ulqini kanë mbërritur në vendngjarje. Policia e Ulqinit ashtë duke bërë hetime, dhe po punohet për kapjen e autorit. Foto: Vatrogasno Ulcinj Facebook    Vazhdo

August 2, 2015  :: Lajmet / Vijesti, Ngjarjet - Events :: Comments Off
Tags:

“Kosova ndihmon shqiptarët e Malit të Zi me tekste shkollore”
Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, z. Arsim Bajrami, në ditën e dytë të vizitës në Mal të Zi, është pritur nga kryetari i Komunës së Ulqinit, z. Fatmir Gjeka, ndërsa është takuar edhe me anëtarët e Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve të Malit të Zi. Në të dy takimet është biseduar për gjendjen e arsimit në gjuhën shqipe në Mal të Zi, për mundësitë e bashkëpunimit në të mirë të ngritjes së cilësisë, si dhe për ndihmën që mund të japë Republika e Kosovës në këtë drejtim. Gjatë... Vazhdo

August 1, 2015  :: Lajmet / Vijesti, Rajoni / Region :: Comments Off
Tags:

Ministri Bajrami: Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë së Republikës së Kosovëe do të ndihmojë arsimin shqip në Mal të Zi
Kryetari  i Komunës së  Ulqinit  Fatmir Gjeka, Kryetari  i Kuvendit Fuad  Haxhibeti  dhe bashkëpunëtorët  pritën  Ministrin  e Arsimit SHkencës   dhe Teknologjisë  së Republikës së Kosovës  Prof Dr.Arsim  Bajramin  dhe zyrtarët  që  e shoqërojnë. Duke  i uruar mirëseardhje  Kryetari   Gjeka  u ndal tek  problemet që e  përcjellin arsimin shqip  në Mal të Zi. Nga ana   tjetër Ministri  Bajrami , duke  vlerësuar takimin me  homologun e tij malazez  Predrag Boshkoviq, paralajmëroi  në ... Vazhdo

August 1, 2015  :: Lajmet / Vijesti, Shoqëria / Društvo :: Comments Off
Tags:

Dezinformata e gazetës Zëri:  Ulqini me çmime marramendëse për pushuesit
Turistët, të cilët kanë vendosur që këtë vere të nxehtë ta kalojnë në Plazhin e Vogël të Ulqinit, janë duke u përballur me çmime të larta. Ato çmime janë marramendëse krahasuar me vitin e kaluar. Çmimet e ushqimit, të pijeve dhe të fjetjes janë marramendëse, raporton portali Tetova Sot, mbasi portali “Zëri” ka shlyer artikullin në pyetje. Një lexues i “Zeri.info” ka dërguar disa të dhëna rreth çmimoreve që po qarkullojnë në Plazhin e Vogël, në Ulqin. Për ta shuar etjen me ujë, një... Vazhdo

July 31, 2015  :: Lajmet / Vijesti, Reportazh / Reportaža :: Comments Off
Tags:

Bum turistik në Ulqin – Video
Ulqini po përjeton këtë verë një rekord turistik. Kjo fundjav ka shënuar një bum turistësh që frekuentojne bregdetin e Ulqinit. Të joshur nga bukuritë natyrore dhe plazhet e pastra, edhe numri i pushuesve nga Kosova po vjen gjithnjë e në rritje. Qeveria dhe OTeMZ bëjn thirrje për mosabuzim të çmimesh. Askush nuk ka të dhëna të sakta, por besohet se në këtë qytet pushojnë rreth 100 mijë njerëz ose pesë herë më shumë se ka banorë Ulqini. Jo vetëm kryetari i Komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka, por edhe përfaqësues... Vazhdo

July 29, 2015  :: Ekonomia / Ekonomija, Lajmet / Vijesti :: Comments Off
Tags:

Me kë po i kalon pushimet Dafina në Ulqin? Foto + Video
Pamja e këngëtares në dy klipet e reja është për tu marrë lakmi, dhe përveç parukierëve e artistëve të make-upit, edhe relaksimi në plazhin Dolcinium Kite Surf Club me shoqëri ka rol të madh në mbajtjen sa më të freskët të pamjes së Dafina Zeqirit. Në vazhdim, ju prezantojmn foto nga pushimi i Dafinës në plazhet e Ulqinit, ku ajo shihet se është ngjitur në qafë të një kolegut ose shokut të saj. Dafina Zeqiri,ka publikuar një fotografi në profilin e saj në Instagram së bashku me Dj Flow. Kjo fotografi... Vazhdo

July 29, 2015  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off
Tags:

Meta takohet me Kryetarin Gjeka në panairin e librit në Ulqin – Video
Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta takohet me Kryetarin e Komunës së Ulqinit, z. Fatmir Gjeka Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta zhvilloi një takim me Kryetarin e Komunës së Ulqinit, z. Fatmir Gjeka. Në këtë takim, Kryetari i Kuvendit shoqërohej nga Ministrja e Kulturës, znj. Mirela Kumbaro si dhe deputetë të Kuvendit të Shqipërisë. Në fjalën e tij përshëndetëse, z. Meta vlerësoi angazhimin administratës së Komunës së Ulqinit për të forcuar gjithnjë e më shumë marrëdhëniet midis Ulqinit edhe Shqipërisë. “Dua... Vazhdo

July 28, 2015  :: Lajmet / Vijesti, Politika :: Comments Off
Tags:

Kryetari i KKSH takohet me Ministren Kumbaro
Ulqin, 27. 07. 2015   Deklaratë për media   Kryetari i Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Malin e Zi, z. Genci Nimanbegu me bashkëpunëtorë, zhvilluan sot në Ulqin një takim pune me Ministren e Kulturës së Republikës së Shqipërisë, znj. Mirela Kumbaro. Në takim u diskutua për bashkëpunimin institucional ndërmjet KKSH-së dhe Ministrisë së Kulturës së Republikës së Shqipërisë. Përfaqësuesit e KKSH-së kërkuan që Ministria e Kulturës të mbështesë aktivitetet e ndryshme kulturore në trevat... Vazhdo

July 27, 2015  :: Lajmet / Vijesti, Politika :: Comments Off
Tags:

Page 1 of 20512345...102030...Last »