Intervista / Intervju

Bletaria: Më shumë sesa një profesion – Intervistë me bletarritësin Enver Maxhurin – Video
Mund të ndiqni emisionin“Portreti” i cili emitohet çdo te hene ne oren 21.00 në Televizionin Teuta. Moderatorja e emisonit Hatixhe Nelaj na mundson të ndjekim emisionin “Portreti” që transmetohet në TV Teuta. Ndiqni emisionin ku protagonist i emisionit është  bletarritësi Enver Maxhuri. Kraja ka kushte të përshtatshme për zhvillimin e bletarisë të tilla si klima, relievi dhe numri i madh i bimëve mjaltëdhënëse që garantojnë një prodhim të mirë të mjaltit dhe produkte të bletarisë. Mjalti dhe produktet... Vazhdo

July 24, 2017  :: Intervista / Intervju :: Comments Off on Bletaria: Më shumë sesa një profesion – Intervistë me bletarritësin Enver Maxhurin – Video
Tags:

Bisedë me veteranen e arsimit Hava Pereziq në emisionin Portreti
Mund të ndiqni emisionin“Portreti” i cili emitohet çdo te hene ne oren 21.00 në Televizionin Teuta. Moderatorja e emisonit Hatixhe Nelaj na mundson të ndjekim emisionin “Portreti” që transmetohet në TV Teuta. Ndiqni emisionin ku protagonist i emisionit është veteranëja e arsimit prof.Hava Pereziq. Në arritjet e arsimit në  Ulqin në vite, padyshim se kontribut të madh kanë dhënë mësimdhënësit, ata që kanë shpërndarë dritën e dijes anekënd trojeve shqiptare. Puna me brezat e rinj në arsimin dhe edukimin... Vazhdo

July 4, 2017  :: Intervista / Intervju :: Comments Off on Bisedë me veteranen e arsimit Hava Pereziq në emisionin Portreti
Tags:

Emisioni “Portreti”: Protagonist aktori i njohur shqiptar Bruno Shllaku
Në televizionin Teuta mund të ndiqni emisionin “Portreti” me Hatixhe Nelaj. Protagonist është aktori i njohur shqiptar, Bruno Shllaku.  Vazhdo

June 21, 2017  :: Intervista / Intervju :: Comments Off on Emisioni “Portreti”: Protagonist aktori i njohur shqiptar Bruno Shllaku
Tags:

Intervistë me Dr Astrit Becin në emisionin Portreti
Ndiqni emisionin“Portreti” i cili emitohet çdo te hene ne oren 21.00 në Televizionin Teuta. Moderatorja e emisonit Hatixhe Nelaj na mundson të ndjekim emisionin “Portreti” që transmetohet në TV Teuta. Ndiqni emisionin ku protagonist i emisionit është  Doktori Shkodran Astrit Beci. Dr. Astrit BECI nga Ismet Karamanaga Ne se doni të shikoni më qartë,më mirë, larg dhe afër, nese doni të ju kthehet shikimi natyror, nese dëshironi të kontrolloheni nga specialisti i dorës së parë të syve, atherë shkoni në Shkodër,... Vazhdo

June 15, 2017  :: Intervista / Intervju :: Comments Off on Intervistë me Dr Astrit Becin në emisionin Portreti
Tags:

Intervistë me dramaturgun Fadil Kraja në emisionin “Portreti” – Video
Ndiqni emisionin“Portreti” i cili emitohet çdo te hene ne oren 21.00 në Televizionin Teuta. Moderatorja e emisonit Hatixhe Nelaj na mundson të ndjekim emisionin “Portreti” që transmetohet në TV Teuta. Ndiqni emisionin ku protagonist i emisionit është  dramaturgu Shkodran Fadil Kraja. Biografia e Fadil Krajës Për shkrimtarin dhe dramaturgun e shquar Fadil Kraja kam shkruar edhe herë të tjera ndër organet e ndryshme të shtypit, por si rezultat i shumë kërkesave të dashamirësve të artit, miqtë e mi dhe të shkrimtarit,... Vazhdo

June 6, 2017  :: Intervista / Intervju :: Comments Off on Intervistë me dramaturgun Fadil Kraja në emisionin “Portreti” – Video
Tags:

Zbulimi i Ruzhdi Ushakut: “Kali i Trojës” nuk ishte kalë, ishte anije?
Profesor doktor Ruzhdi Ushaku në një intervistë ekskluzive dhënë televizionit Teuta hedh poshtë tezën për Kalin e Trojës,duke thënë se në fakt Kali i Trojës ka qenë një anije me krye kali, transmeton portali TV Teuta. Para disa muajve dolën disa artikuj se kinse më në fund u zgjidh ky mister. Në këta artikuj të cilët u publikuan në media të ndryshme thuhet se Kali i Trojës nuk ishte një kalë prej druri, siç është cekur në “Iliadën” e Homerit.  Sipas një studiuesi italian, Francesco Tiboni, profesor... Vazhdo

May 21, 2017  :: Intervista / Intervju :: Comments Off on Zbulimi i Ruzhdi Ushakut: “Kali i Trojës” nuk ishte kalë, ishte anije?
Tags:

Intervistë me gjinekologun Dr. Namik Kamberin nga Shkodra: Flet nipi nga Ulqini – Video
Mund të ndiqni emisionin“Portreti” i cili emitohet çdo te hene ne oren 21.00 në Televizionin Teuta. Moderatorja e emisonit Hatixhe Nelaj na mundson të ndjekim emisionin “Portreti” që transmetohet në TV Teuta. Ndiqni emisionin ku protagonist i emisionit është  gjinekologu Dr. Namik Kamberin nga Shkodra, nipi nga Ulqini Gjinekolog njëkohësisht kryetar i PR në Shkodër  Vazhdo

May 5, 2017  :: Intervista / Intervju :: Comments Off on Intervistë me gjinekologun Dr. Namik Kamberin nga Shkodra: Flet nipi nga Ulqini – Video
Tags:

Flet gazetari Simon Shkreli për statusin në Facebook, që i kushtoi vendin e punës
Simon Shkreli nuk është emër i panjohur për median shqiptare. Ai jeton dhe punon në Shkodër, me një karrierë të gjatë në median lokale  Tv1Channel dhe është prej vitesh korrespondent i mediave kryesore në vend. Simoni, gjithnjë ka spikatur për mprehtësinë e mendimit dhe lirisë së fjalës, duke gëzuar respektin absolut të qytetareve shkodranë dhe kolegëve të tij. Sipas dritare.net, një status Facebook-u, një mendim personal në hapësirën e tij personale virtuale, ka sjelle, befas largimin e tij nga puna ,... Vazhdo

May 1, 2017  :: Intervista / Intervju :: Comments Off on Flet gazetari Simon Shkreli për statusin në Facebook, që i kushtoi vendin e punës
Tags:

Befason Ruzhdi Hasanaga, shkruan ‘fjalë të urta’ popullore ulqinake (Foto)
Ruzhdi Hasanaga i njohur për doktor veterinar i Ulqinit që bënte gjat jetës aktive, fansat e Facebookut mund të mësojnë nga Ruzhdiu edhe fjalë të urta popullore nga Ulqini, transmeton Ismet Karamanaga në faqen e tijë të Facebookut. Nga Ismet Karamanaga 23.04.2017 RUZHDIU, siç nuk e kemi njohur!! Mbrëmë të shtunen, me 22.04.2017 në “Qendrën për kulturë” të Ulqinit u bërë përurimi i librit i Ruzhdi HASANGAËS, “ Frazeologji dhe fjalë të urta të shqiptarëve në Mal të Zi” Ishte kjo një befasi e rallë,... Vazhdo

April 23, 2017  :: Intervista / Intervju, Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Befason Ruzhdi Hasanaga, shkruan ‘fjalë të urta’ popullore ulqinake (Foto)
Tags:

Interviste me Nazif Cungun në emisionin Bon Bon të Radio Televizionit 21
Gjatë qëndrimit në Prishtinë isha i ftuar në emisionin Bon Bon të Radio Televizionit 21, ku fola për ofertën turistike të Ulqinit për sezonin e ardhshëm të pushimeve. Ju ftoj ta ndiqni dhe shpërndani këtë emisioni.  Vazhdo

April 21, 2017  :: Intervista / Intervju :: Comments Off on Interviste me Nazif Cungun në emisionin Bon Bon të Radio Televizionit 21
Tags:

Page 1 of 3212345...102030...Last »