Sporti / Sport

Gjonaj: Infrastruktura sportive, një mollë e ndaluar për ulqinakët
GjekĂ« Gjonaj Komuna e Ulqinit ka talentĂ« tĂ« mrrekullueshĂ«m tĂ« fushave tĂ« ndryshme sportive, futboll, hendboll,basketboll, karate, tenis e tjerĂ«. Disa nga ata tĂ« pĂ«rfshirĂ« nĂ« klube e shoqata tĂ« ndryshme sportive kanĂ« dĂ«shmuar rezultate  tĂ« larta  nĂ« disa disiplina nĂ« nivel shtetĂ«ror, mbarĂ«kombĂ«tar dhe ndĂ«rkombĂ«tar.TĂ« gjitha kĂ«to suksese, qĂ« shumĂ«kush mund tua kenĂ« lakmi,  kĂ«ta sportistĂ« tĂ« rinjĂ« i arritĂ«n nĂ« kushte tĂ« vĂ«shtira pa  terrene sportive adekuate dhe pa pajisje  tĂ« domosdoshme.   Por,... Vazhdo

July 20, 2017  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Gjonaj: Infrastruktura sportive, njĂ« mollĂ« e ndaluar pĂ«r ulqinakĂ«t
Tags:

Tenis: Katana fitues i turneut Eminent Open 2017
KĂ«të  fundjavë  nĂ« klubin e tenisit Eminent nga Podgorica,  u mbajte turneu pĂ«r grupmoshat deri nĂ« 10 vjet. Tenisti 9 vjecar  nga Ulqini Skender Katana shpallet kampion i turneut, dhe kĂ«shtu vazhdon rrugĂ«n kah kreu i tabelĂ«s pĂ«r tenistĂ« deri nĂ« 10 vjet.. NĂ« gjysmĂ«finale fitoj kundĂ«r Stefan Djokovic  nga ( KT BAR ) me 4:0, 3:4, 10:3, kurse nĂ« finale pas rikthimit nĂ« tĂ« dy setet fitoj kundĂ«r  Marko Dragovic (KT EMINENT)  me rezultat  4:3, 4:3. NĂ« konkurencĂ«n e vajzave fituese doli Iva Lakic nga (KT EMINENT)... Vazhdo

July 11, 2017  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Tenis: Katana fitues i turneut Eminent Open 2017
Tags:

Preleviq: Ky Ă«shtĂ« trajneri i ri i FK – KF Otrant Olympic
Skuadra e FK – KF Otrant Olympic ka njoftuar pĂ«r trajnerin e ri tĂ« skuadrĂ«s. Sot nĂ« mynyr zyrtare, klubi nga Ulqini ka emĂ«ruar trajnerin, Millovan Minja Preleviq i cili do ta drejtojĂ« skuadrĂ«n, pĂ«rcjellĂ« klubi i skuadrĂ«s FK – KF Otrant Olympic. NĂ« sallĂ«n e Kuvendit Komunal tĂ« KomunĂ«s sĂ« Ulqinit u prezantua trajneri i ri i ekipit tĂ« parĂ« z. Millovan Minja Preleviq. ËshtĂ« nder qĂ« ky person me nje dije dhe eksperiencĂ« tĂ« jashtĂ«zakonshme do jete pjese e klubit dhe nĂ« kĂ«tĂ« mĂ«nyrĂ« do tĂ« jape kontribut... Vazhdo

July 6, 2017  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Preleviq: Ky Ă«shtĂ« trajneri i ri i FK – KF Otrant Olympic
Tags:

Rrezart Cungu një hap larg trofeut në Kiselak të Bosnje dhe Hercegovinës
Edhe njĂ« befasi e madhe nĂ« turneun e tenisit nĂ« Kiselak tĂ« Bosnje dhe HercegovinĂ«s. Amerikani Evan King Ă«shtĂ« viktima e radhĂ«s tĂ« cilĂ«n Rrezarti e eliminoj nĂ« gjysmĂ«finalen e turneut e cila sapo ka perfunduar. Mjaftuan vetem 1 orĂ« e 1 minut qĂ« bartĂ«si numĂ«r 2 i turneut ta ngris flamurin e bardhe dhe tĂ« dorĂ«zohet para tenistit nga Ulqini , i cili nuk ia dha  kundĂ«rshtarit asnjĂ« mundĂ«si pĂ«r tu rikthyer nĂ« lojĂ«. Ndeshja pĂ«rfundoj me rezultat 6:1, 6:3 . Kualifikimi nĂ« finale ia siguron Rrezartit 10 pikĂ« ATP,  dhe... Vazhdo

June 10, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Sporti / Sport :: Comments Off on Rrezart Cungu njĂ« hap larg trofeut nĂ« Kiselak tĂ« Bosnje dhe HercegovinĂ«s
Tags:

Rrezart Cungu nuk ndalet, edhe një fitore e madhe per tenisin e Ulqinit
RREZART CUNGU I PANDALSHËM NË TURNEUN NDËRKOMBËTARË NË BOSNJE DHE HERCEGOVINË. Edhe njĂ« ndeshje e mrekulluseshme nga tenisti i Ulqinit ,RRezart Cungu nĂ« turneun nĂ« Kiseljak tĂ« Bosnje dhe HercegovinĂ«s. Pengesa radhĂ«s pĂ«r Rrezartin ishte bartĂ«si i 4 i turneut Evgeny Karlovksiy nga Rusija, momentalisht lojtari i 450 ne ATP rang listĂ«n botĂ«rore.. Edhe pse seti i parĂ« shkoj nĂ« favor tĂ« lojtarit nga Rusija, Rrezarti arriti ta rimarrĂ« veten, dhe me dy seta tĂ« fituara radhazi tĂ« kualifikohet nĂ« gjysmĂ«finalen e turneut... Vazhdo

June 9, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Sporti / Sport :: Comments Off on Rrezart Cungu nuk ndalet, edhe njĂ« fitore e madhe per tenisin e Ulqinit
Tags:

Fitore e madhe e Rrezart Cungut në Kiselak të Bosnjës dhe Hercegovinës !!!
NĂ« ndeshjen e sapo pĂ«rfunduar nĂ« turneun profesional i cili po mbahet nĂ« Kiselak tĂ« BosnjĂ«s dhe HercegovinĂ«s , Rrezart Cungu arrin deri te fitorja e madhe kundĂ«r kroatit Mate Deliq bartĂ«sit tĂ« 6 tĂ« turneut dhe momentalisht lojtarit tĂ« 486 nĂ« botĂ«. Rrezarti me njĂ« lojĂ« tĂ« shkĂ«lqyer dhe pĂ«r mĂ« pak se njĂ« orĂ« ( 56 min) arriti qĂ« me rezultat 6:1, 6:2 tĂ« fitojĂ« kundĂ«r perfaqesuesit tĂ« Davis Cup reprezentacionit tĂ« Kroacis, dhe lojtarit i cili ishte nĂ« mesin e 150 lojtarĂ«ve mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« botĂ«s. Kjo ndeshje... Vazhdo

June 8, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Sporti / Sport :: Comments Off on Fitore e madhe e Rrezart Cungut nĂ« Kiselak tĂ« BosnjĂ«s dhe HercegovinĂ«s !!!
Tags:

Otranti arrin fitoren ndaj ekipit tĂ« “Rudar” nga Plevla 1:0 – Video
FK Otrant Olympic ka shĂ«nuar fitoren e parĂ« pĂ«r tĂ« hyrĂ« nĂ« LigĂ«n e parĂ« Malazeze. Golin e ka shĂ«nuar Tachibana Yoya.  Vazhdo

May 31, 2017  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Otranti arrin fitoren ndaj ekipit tĂ« “Rudar” nga Plevla 1:0 – Video
Tags:

Hajde të gjithë së bashku per te mbeshtetur ekipin Otrant ne rrugen e Ligës së Parë
Sot UlqinakĂ«t anembanĂ« botĂ«s dhe tĂ« organizuar, jan pĂ«r tĂ« qenĂ« pranĂ« ekipit tĂ« tyre “Otrant Olimpikut”, ku kanĂ« preferuar ta ndjekin ndeshjen tĂ« gjithĂ« sĂ«bashku pran ekraneve televizive edhe nĂ« diaspore. FK Otrant Olympic ka ftuar tifozĂ«t qĂ« tĂ« marrin pjesĂ« masivisht nĂ« ndeshjen qĂ« ky ekip e zhvillon e sot ne Plazhin e Madh ne ora 17:30, qĂ« tĂ« jemi gjithe se bashku kunder ekipit te Rudarit te Plevles. Neve na duhet pĂ«rkrahja nga te gjithĂ« ju qe se bashku te marshojmĂ« drejt fitores. “Eja edhe... Vazhdo

May 31, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Sporti / Sport :: Comments Off on Hajde tĂ« gjithĂ« sĂ« bashku per te mbeshtetur ekipin Otrant ne rrugen e LigĂ«s sĂ« ParĂ«
Tags:

Cungu bën thirrje qytetarëve të Ulqinit për përkrahjen e ekipit të Otrantit
Dje kryetari i komunes se ulqinit z. NAZIF CUNGU ka percjellur stĂ«rvitjet pĂ«rfundimtare tĂ« klubit tĂ« futbollit Otrant-Olympic i cili tĂ« mĂ«rkurĂ«n ne ora 17:30 do tĂ« luaj me Rudarin prej PlevlĂ«s. Kjo Ă«shtĂ« arritja mĂ« e madhe ne historinĂ« e futbollit tĂ« KomunĂ«s sĂ« Ulqinit prandaj ju ftoj tĂ« gjithĂ«ve qĂ« ta pĂ«rcjellim ndeshjen dhe t’iu japim pĂ«rkrahjen maksimale djelmoshave tanĂ«. Le ta mbĂ«shtesim ekipin tonĂ« nĂ« pĂ«rpjekjen pĂ«r tĂ« realizuar Ă«ndrrĂ«n e futjes nĂ« ligĂ«n e parĂ« tĂ« Malit tĂ« Zi, thuhet nĂ« rrjetin... Vazhdo

May 30, 2017  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Cungu bĂ«n thirrje qytetarĂ«ve tĂ« Ulqinit pĂ«r pĂ«rkrahjen e ekipit tĂ« Otrantit
Tags:

Raiçeviq dhe Kyubo fitues tĂ« turneut nderkombĂ«tarĂ«  ”Cungu & Co Open 2017”
NĂ« klubin e tenisit Bellevue  ka perfunduar turneu ndĂ«rkombetarĂ« pĂ«r grupmosha deri nĂ« 14 vjet ”Cungu & Co Open 2017” . Fituesi i kĂ«tij edicioni tek djemtĂ« Ă«shtĂ« tenisti nga Mali i Zi Danilo Raiçeviq, i cili nĂ« finale   ishte mĂ« i mirĂ« se françezi  Gillian Osmont me rezultat 6:4, 4:6, 6:3. Tek vajzat Japonezja Kubo Kyoka ishte bindshĂ«m mĂ« e mirĂ« se kundĂ«rshtaret e saja, dhe pa asnjĂ« set tĂ« humbur ka arritur  tĂ« shpallet kampione e turneut . NĂ« finale fitoi kundĂ«r Fatma Idrizoviq nga Serbija me rezultat... Vazhdo

May 5, 2017  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Raiçeviq dhe Kyubo fitues tĂ« turneut nderkombĂ«tarĂ« ”Cungu & Co Open 2017”
Tags:

Page 1 of 5312345...102030...Last »