Turizmi / Turizam

U hap pika e re informative në Shtoj tek hoteli Imperial
Byroja e re informative në Shtoj tek hoteli Imperial Njoftojmë të gjithë qytetarët që nesër me 27.07.2017, fillon me punë Byroja e re informative në Shtoj tek hoteli Imperial. Byrot informative kanë filluar me punë në vitin 2013, dhe kemi vazhduar me punë edhe gjatë sezonit 2014, 2015, 2016 dhe 2017. Hapja e byrove ka patur një rëndësi të madhe në përmirësimin e kvalitetit dhe shërbimit në të gjithë pjesët turistike të qytetit tonë. Në këto byro turistët mund të fitojnë shumë informacione lidhur me çmimet... Vazhdo

July 26, 2017  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on U hap pika e re informative në Shtoj tek hoteli Imperial
Tags:

Pobjeda: Velika plaža može biti kao Ibica, fale hoteli
  POBJEDINA EKIPA POSJETILA ULCINJ I BAR:   Turisti i ugostitelji zadovoljni, ponuda se mora unaprijediti Sezona počela ranije, očekuju bolje prihode   Ulcinj je popunjen dva mjeseca ili 50 dana, fale nam hoteli – kazao je Ćazim Hodžić. – Turistička sezona u Baru i Ulcinju je počela znatno ranije nego prethodnih godina. Na osnovu pokazatelja porasta broja gostiju u predsezoni i interesovanja turoperatora, turističkih agencija i individualaca na sajmovima, putem interneta i u direktnoj komunikaciji nastavljen je pozitivan... Vazhdo

July 24, 2017  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Pobjeda: Velika plaža može biti kao Ibica, fale hoteli
Tags:

Hoteli Golden Inn, vendi ku xhirohen videoklipet e estradës shqiptare 2017
Hoteli Golden Inn sapo i ndërtuar ka fituar këto ditë statusin e vendit të preferuar për xhirimet e videoklipeve të estradës shqiptare 2017. Ndonëse videoklipet e estradës janë shumë cilësore dhe performancat e tyre në klip janë vërtetë tërheqëse, kjo ndoshta edhe falë idesë së produksioneve. Një pjesë shumë e rëndësishme e videoklipit është edhe prapavija apo lokacioni i vendxhirimit. Le ti hedhim një sy disa prej lokacioneve më të shpeshta kur artistët kanë realizuar klipet e tyre: Hoteli Golden Inn... Vazhdo

July 10, 2017  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Hoteli Golden Inn, vendi ku xhirohen videoklipet e estradës shqiptare 2017
Tags:

Fluks i madh i kosovarëve drejt Ulqinit
Një fluks i madh pushuesish nga Kosova është regjistruar në pikën kufitare të Muriqanit, në kuadër të sezonit turistik 2017. Kështu, nga ora 3 e mëngjesit kanë kaluar kufirin për të hyrë në vendin tonë disa mijëra persona. Autoritetet kufitare bëjnë të ditur se, policia ka shtuar sportelet dhe po punon me procedurë të përshpejtuar.    Vazhdo

July 9, 2017  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Fluks i madh i kosovarëve drejt Ulqinit
Tags:

Xhaferi u zotua për mbështetje më të madhe ardhjen e turistëve dhe investitorëve nga Maqedonia në Ulqin
Ja pra disa foto që ka postuar kryetari i Ulqinit Nazif Cungu në rrjetet sociale të Facebookut, ku thuhet që Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, z. Talat Xhaferi do të ofrojë përkrahje të vazhdueshme, dhe u zotua që do të angazhohet për të nxitur ardhjen e turistëve dhe investitorëve nga Maqedonia në Ulqin. Sot e vizitoi Komunën e Ulqinit, Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, z. Talat Xhaferi. Unë e përgëzova sërish nga afër z. Xhaferi për marrjen e postin e rëndësishëm në krye të parlamentit maqedonas gjë... Vazhdo

July 4, 2017  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Xhaferi u zotua për mbështetje më të madhe ardhjen e turistëve dhe investitorëve nga Maqedonia në Ulqin
Tags:

Edhe sot kolona të gjata në kufirin Kroaci – Mali Zi
Edhe sot gjatë vikendit janë krijuar përsëri kolona me pritje prej kohëzgjatjeve të ndryshme në pikë-kalime kufitare me Kroaci për në Mal të Zi. Ulqini që sot shenon dhe fillimin e pikut te sezonit, persa i perket fluksit te hyrjeve, ne kufirin kryesor Debeli Brjeg eshte rritur ndjeshem numri i emigranteve nga diaspora qe mberrijne ne vend per te kaluar pushimet prane familjeve te tyre. Jane te shumte dhe emigrantet kosovare qe pasi mberrijne ne vend, zhvendosen pak dite qendrimi ne trojet e tyre, drejt plazheve të Ulqinit... Vazhdo

July 1, 2017  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Edhe sot kolona të gjata në kufirin Kroaci – Mali Zi
Tags:

Ulqinakët sqarojnë çmimet për pushimet e juaja, mos lexoni portalet
Pothuajse të gjitha mediat kosovare por edhe disa të atyre shqiptare në Maqedoni, ditën e diele kanë plasuar një shkrim rreth ndryshimit të çmimeve në mes dy qyteteve turistike, Durrësit dhe Ulqinit, vende ku përfundojnë për të kaluar pushimet e veta pjesa më e madhe e qytetareve nga ato anë. Më poshtë po japin në tërësi këtë shkrim i cili duke pasur parasysh situatën aspak të mirë ekonomike të pjesës më të madhe të banorëve të atjeshëm edhe mund të ndikojë në përcaktimin e destinacionit të qytetetarëve... Vazhdo

June 27, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Turizmi / Turizam :: Comments Off on Ulqinakët sqarojnë çmimet për pushimet e juaja, mos lexoni portalet
Tags:

Elmaz Isufi: Turizëm në qark të mbyllur
Shkruan Elmaz Isufi Vendimi për stacionin e fundit nuk është keq të merret para se të mbërrihet në Milot, aty ku ndahen rrugët – një që çon nga Durrësi deri në Sarandë, e tjetra nga Shëngjini, Velipoja e deri në Ulqin Pushimet nuk janë më luks e as privilegj i një grupi të caktuar njerëzish. Tregu i hapur dhe komunikimi global kanë bërë që kostoja e të jetuarit për pak ditë jashtë vendit të mos dallojë shumë nga ajo që një individ apo familje shpenzon gjatë qëndrimit në shtëpi. Më shumë se aspekti... Vazhdo

June 27, 2017  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Elmaz Isufi: Turizëm në qark të mbyllur
Tags:

Mediat kosovare: Dallimet në çmime në Ulqin dhe Durrës
Këto janë dallimet në çmime në Ulqin dhe Durrës Ulqini dhe Durrësi pritet të jenë përsëri destinacionet më të frekuentuara bregdetare për kosovarët. Jo vetëm shteti dhe cilësia i bëjnë që të dallojnë dy plazhet e njohura. Diferenca në çmim duket të jetë goxha e madhe mes dy vendeve turistike. Përderisa në Ulqin një çadër me dy shtretër plazhi kushton nga 7 deri në 10 euro, në Durrës çmimi sillet nga 2 deri në 4 euro, Transmetojnë mediat kosovare/Indeksonline/Lajm/Tetova sot/Gazeta Blic/Kosova info/Kosovapress/Tv... Vazhdo

June 24, 2017  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Mediat kosovare: Dallimet në çmime në Ulqin dhe Durrës
Tags:

Të hënën në Ulqin nis kampi veror për lidership
Të hënën, më datë 26 qershor, me fillim në ora 9 në Bibliotekën e Ulqinit nis Kampi veror për lidership i organizuar nga OJQ “Unë veproj” (IACT), në bashkëpunim me organizatën LEAP4Change nga SHBA. Leap4Change ka një përvojë të gjatë trajnimesh në 4 kontinente, lidhur me forcimin dhe zhvillimin e potencialeve të të rinjve. Trajnimi do të fokusohet në këto fusha specifike: fazat e krijimit të një ekipi, komunikimi i efektshëm, strategjitë e lidershipit, menaxhimi i ekipeve virtuale dhe multikulturore, teknikat... Vazhdo

June 22, 2017  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Të hënën në Ulqin nis kampi veror për lidership
Tags:

Page 1 of 8612345...102030...Last »