Politika

Gecaj u takua me Nënkryetarin e Parlamentit të Malit të Zi, z. Genci Nimanbegu
ZĂ«vendĂ«sministri Bajram Gecaj u takua me NĂ«nkryetarin e Parlamentit tĂ« Malit tĂ« Zi, z. Genci Nimanbegu I shoqĂ«ruar nga Ambasadori i KosovĂ«s nĂ« Mal tĂ« Zi, z. Skender Durmishi, ZĂ«vendĂ«sministri i MAPL-sĂ«, z. Bajram Gecaj u takua edhe me NĂ«nkryetarin e Parlamentit tĂ« Malit tĂ« Zi, z. Genci Nimanbegu me tĂ« cilin gjithashtu biseduan pĂ«r forcimin e bashkĂ«punimit mes KosovĂ«s dhe Malit tĂ« Zi. TĂ« dyja palĂ«t u dakorduan pĂ«r bashkĂ«punim tĂ« ndĂ«rsjellĂ« mes dyja vendeve nĂ« veçanti pĂ«r fushat e pĂ«rbashkĂ«ta qĂ« lidhin tĂ«... Vazhdo

March 22, 2017  :: Politika :: Komentet (0)
Tags:

Nimanbegu takon Ministrin Abdullah Hotin, ja çfarë biseduan
NĂ«nkryetari i Kuvendit tĂ« Malit tĂ« Zi, Genci Nimanbegu e pranoi sot Ministrin e financave tĂ« RepublikĂ«s sĂ« KosovĂ«s, Abdullah Hotin, raporton portali Radio Rozhaje.me. U shpreh kĂ«naqĂ«sia e dyanshme me zhvillimin e marrĂ«dhĂ«nieve ndĂ«rmjet dy shteteve, qeverive dhe parlamenteve, qĂ« janĂ« shumĂ« tĂ« mira dhe u shqyrtuan mundĂ«sitĂ« e pĂ«rmirĂ«simit tĂ« mĂ«tutjeshĂ«m. NĂ«nkryetari Nimanbegu e njoftoi ministrin Hoti me gjendjen nĂ« skenĂ«n politike nĂ« Mal tĂ« Zi, me pĂ«rparimin nĂ« procesin e integrimeve evropiane, e posaçërisht... Vazhdo

March 17, 2017  :: Politika, Rajoni / Region :: Komentet (0)
Tags:

Ministri Hoti pritet nga minsitri Zenka
GjatĂ« vizitĂ«s sĂ« tij nĂ« Mal tĂ« Zi ministri Hoti u takua edhe me nĂ«nkryetarin e Parlamentit tĂ« Malit tĂ« Zi, Genc Nimanbegu,  si dhe me ministrin pĂ«r tĂ« drejtat e njeriut dhe pakicave, Mehmed Zenka,  ku  diskutuan pĂ«r rritjen e bashkĂ«punimit ndĂ«rmjet KosovĂ«s dhe Malit tĂ« Zi. Ministri i Financave, Avdullah Hoti gjatĂ« vizitĂ«s zyrtare qĂ« po zhvillon nĂ« Mal tĂ« Zi, Ă«shtĂ« pritur nĂ« takim nga ministri i Financave tĂ« Malit tc Zi, Darko Radunovič si dhe zyrtarĂ« tjerĂ« tĂ« lartĂ« tĂ« kĂ«tij shteti. Hoti nĂ« takim me zyrtarĂ«t... Vazhdo

March 17, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Politika :: Komentet (0)
Tags:

Kush Ă«shtĂ« lideri “i vĂ«rtetĂ«” i PD-sĂ«, Gjeka apo Hajdinaga
Duke u referuar portalit Lajm.me, ku thuhet se Partia demokratike ka pĂ«rgatitur mbajtjen e Kuvendit zgjedhor me 11 mars. Nga burimet e afĂ«rta me PD-nĂ« na njoftojnĂ« qĂ« ka gjasa se kjo datĂ« do tĂ« shtyhet pĂ«r shkak tĂ« mosmarrĂ«veshjeve lidhur me zgjedhjen e kryesisĂ«. Ne kĂ«tĂ« Kuvend, nĂ«se çdo gjĂ« shkon sikur Ă«shtĂ« planifikuar parashikohet zgjidhja e Fatmir GjekĂ«s pĂ«r kryetar dhe nĂ«nkryetaret GĂ«zim Hajdinaga, Agron Ibrahimi dhe Astrit Kurti.    Vazhdo

March 9, 2017  :: Politika :: Comments Off on Kush Ă«shtĂ« lideri “i vĂ«rtetĂ«” i PD-sĂ«, Gjeka apo Hajdinaga
Tags:

Cungu priti në takim Gjurkoviqin dhe Mima Karaxhiqin
Kryetari Cungu priti sot pĂ«rfaqĂ«suesin e Visionteam Dragan Gjurkoviq dhe aktorin e mirenjohur Milan Mima Karaxhiq qĂ« realizuan filmin “Perla e BunĂ«s” i cili momentalisht po çfaqet nĂ« kinematĂ« e rajonit. NĂ« takim kryetari Cungu i pĂ«rgezoi tĂ« pranishmit pĂ«r punĂ«n qĂ« po bĂ«jnĂ« dhe u falenderoi pĂ«r promovimin qĂ« ky film po i bĂ«n qytetit tĂ« Ulqinit. NĂ« takim u diskutuan projektet e ardhshme nĂ« lidhje me realizimin e nje seriali me tĂ« njĂ«jtin emĂ«r dhe mundĂ«sinĂ« e bashkĂ«punimit mĂ« intenziv nĂ« periudhĂ«n e ardhshme... Vazhdo

March 6, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Politika :: Comments Off on Cungu priti nĂ« takim Gjurkoviqin dhe Mima Karaxhiqin
Tags:

Ministri i Shëndetësisë vizitë në Ulqin
Sot nĂ« vizitĂ« punĂ« nĂ« KomunĂ«n e Ulqinit ishte ministri i shĂ«ndetĂ«sisĂ« Kenan Hrapoviq me bashkĂ«punĂ«torĂ«. NĂ« takim morri pjesĂ« edhe drejtori i Fondit pĂ«r sigurimin shĂ«ndetĂ«sor Sead Çigiq. Ato janĂ« takuar me kryetarin e KomunĂ«s sĂ« Ulqinit Nazif Cungu dhe kryetarin e Kuvendit Komunal Loro Nrekiqin. NĂ« takim kryetari Cungu foli pĂ«r bashkĂ«pumin e shkĂ«lqyeshĂ«m me ShtĂ«pinĂ« e ShĂ«ndetin dhe EmergjencĂ«n e Ulqinit. NdĂ«r problemet kryesore nĂ« sektorin e shĂ«ndĂ«tĂ«sisĂ«, kryetari Cungu pĂ«rmendi mungesĂ«n e sallĂ«s pĂ«r... Vazhdo

March 3, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Politika :: Comments Off on Ministri i ShĂ«ndetĂ«sisĂ« vizitĂ« nĂ« Ulqin
Tags:

Mogerini në Facebook: Ballkani është vet Evropa
Shefja e diplomacisĂ« evropiane Federika Mogherini shpjegon me njĂ« status nĂ« fejsbuk qĂ«llimin e vizitĂ«s nĂ« Ballkan, duke e cilĂ«suar atĂ« si njĂ« rajon strategjik nĂ« ËvropĂ«. Mogerini shpjegon, itinerarin e vizitave nĂ« rajon, duke vlerĂ«suar ndĂ«r tĂ« tjerash pozitivisht Malin e Zi pĂ«r arritjet qĂ« ka bĂ«rĂ« kĂ«to vitet e fundit dhe pjesĂ«marrjen e tij sĂ« shpejti nĂ« familjen e madhe tĂ«  Nato-s. Po ashtu ka sqaruar se nuk bĂ«het fjalĂ« pĂ«r njĂ« zgjerim tĂ« Bashkimit Evropian, por, pĂ«r njĂ« bashkim tĂ« Ballkanit, sepse Ballkani... Vazhdo

March 3, 2017  :: Politika :: Comments Off on Mogerini nĂ« Facebook: Ballkani Ă«shtĂ« vet Evropa
Tags:

Abazoviq: PDS duhet me opozitën të fillojë dialogun për përgatitjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare
Partia Demokratike e SocialistĂ«ve duhet qĂ« me opozitĂ«n tĂ« fillojĂ« dialogun nĂ« lidhje me pĂ«rgatitjen e zgjedhjeve tĂ« jashtĂ«zakonshme parlamentare, deklaroi deputeti i LĂ«vizjes qytetare URA, Dritan Abazoviq. Ai duke komentuar deklaratĂ«n e drejtorit politik tĂ« PDS-sĂ« Tarzan Millosheviq, se Partia Demokratike e SocialistĂ«ve Ă«shtĂ« e gatshme pĂ«r bisedime me opozitĂ«n, tha se dialogu duhet tĂ« fillohet nĂ« lidhje me pĂ«rgatitjen e zgjedhjeve tĂ« jashtĂ«zakonshme. NĂ« kĂ«tĂ« mĂ«nyrĂ« do tĂ« shmangim  tĂ« gjitha dilemat tĂ« cilat... Vazhdo

February 28, 2017  :: Politika :: Comments Off on Abazoviq: PDS duhet me opozitĂ«n tĂ« fillojĂ« dialogun pĂ«r pĂ«rgatitjen e zgjedhjeve tĂ« jashtĂ«zakonshme parlamentare
Tags:

Jakupi: Cungu do të jetë Kryetari më i keq në historinë e Ulqinit
NĂ« kumtesĂ«n pĂ«r media tĂ« lĂ«shuar nga lideri i PartisĂ« Qytetare Shqiptare per Integrime ( PQSHI ) nĂ« Ulqin transmetuar portalit informativ Ul.info lidhur me monitorimin e punĂ«s sĂ« kryetarit tĂ« komunĂ«s sĂ« Ulqinit Nazif Cungut. UnĂ« nuk e kuptoj pse arrogancĂ« tĂ« tillĂ« nĂ« njĂ« deklaratĂ« tĂ« z.Cungut nĂ« qoftĂ« se ne e dimĂ« se ai Ă«shtĂ« kryetari mĂ« i keq nĂ« historinĂ« e Ulqinit, unĂ« mendoj nga tĂ« gjitha kriterĂ«t. NĂ« 2 mandate ai nuk ka bĂ«rĂ« asgjĂ« tĂ« mirĂ« pĂ«r qytetin dhe qytetarĂ«t, pĂ«rveç pĂ«r vete dhe familjen... Vazhdo

February 22, 2017  :: Politika :: Comments Off on Jakupi: Cungu do tĂ« jetĂ« Kryetari mĂ« i keq nĂ« historinĂ« e Ulqinit
Tags:

Deputeti shqiptar i Malit të Zi, Luigj Shkreli kërkon të rishikohet çështja e Demarkacionit
Deputeti shqiptar nĂ« Mal tĂ« Zi, Luigj Shkreli ka thĂ«nĂ« qĂ« çështja e demarkacionit duhet tĂ« rishikohet edhe njĂ« herĂ«. Sipas Shkrelit, duhet qĂ« komisionet ndĂ«rkombĂ«tare tĂ« shqyrtojnĂ« edhe njĂ« herĂ« kĂ«tĂ« çështje nĂ« “mĂ«nyrĂ« qĂ« tĂ« mos jetĂ« pengesĂ« nĂ« tĂ« ardhmen”, ka thĂ«nĂ« Shkreli, nĂ« emisionin BallĂ« pĂ«r BallĂ« nĂ« Klan Kosova “Kemi folur edhe pĂ«r demarkacionin dhe ka pasur atmosferĂ« tĂ« ‘gufuar’ pĂ«r kĂ«tĂ« punĂ«, pasi qĂ« çështja e demarkacionit po i vihet kusht KosovĂ«s qĂ« tĂ« ec pĂ«rpara... Vazhdo

February 21, 2017  :: Politika :: Comments Off on Deputeti shqiptar i Malit tĂ« Zi, Luigj Shkreli kĂ«rkon tĂ« rishikohet çështja e Demarkacionit
Tags:

Page 1 of 11412345...102030...Last »