Xhejms Belushi, rikthim në Qytezë
Nuk e ka lënë pas dore premtimin e tij për t’u rikthyer në fshatin e origjinës. Fjalët këtu është shtëpia ime, kur mbi disa gurë rrënojash të shtëpisë së tij të vjetër ai derdhi lot 13 vjet më parë, duket se do ta përmallin sërish aktorin hollivudian me famë botërore, Xhejms Belushi. Ai vjen sërish për të dytën herë si shqiptar dhe qytezar, por edhe si biznesmen për të investuar në fshatin që ia ka lënë amanet babai i tij, i larguar nga qyteza që në vitet e para të shekullit të kaluar. Një ekip... Vazhdo

November 12, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Xhejms Belushi, rikthim në Qytezë
Tags: , , ,

Blinera:Një këngëtar si Hekurani nuk e refuzoj
Hekuran Krasniqi ka bashkëpunuar me këngëtaren Blinera Krasniqi për ta realizuar një duet të përbashkët që mban titullin “Mos e le për pak”. Muzikën dhe orkestrimin i ka bërë Hekurani, teksti është shkruar nga Granit Gashi, ndërsa producent i këngës është DJ Cimi. “Hekurani ma ka bërë ftesën dhe natyrisht një këngëtar si ai nuk e refuzoj. Kënga më pëlqeu dhe jam shumë e lumtur që edhe publiku e pëlqen”, është shprehur Blinera për të përditshmen “Zëri”. Klipi i këngës është realizuar... Vazhdo

November 12, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Blinera:Një këngëtar si Hekurani nuk e refuzoj
Tags: ,

Në një autobus të Malit të Zi policia e Pejës gjen armë – arrestohet një person
Policia rajonale e Pejës ka konfirmuar herët në mëngjes në një autobus me targa të Malit të Zi, janë zbuluar armë dhe municion që po trafikoheshin për në Kosovë. Zëdhënësi i drejtorisë rajonale të policisë në Pejë, Avni Gjevukaj, ka deklaruar se autobusi është ndaluar mëngjesin e së martës, rreth orës 03:30 në afërsi të Shkollës Ekonomike “Ali Hadri” në Pejë, nga njësitet patrulluese të Stacionit policor të Pejës. Ndalimi i autobusit me udhëtarë është bërë, sipas policisë, pasi ekzistonte... Vazhdo

November 12, 2008  :: Shtypi / Mediji :: Komente (1)
Tags:

Izabran pobjednik na konkursu za najbolje plansko rješenje – Velika Plaža, održivi turisti?ki kompleks na primorju
Na konkursu za najbolje plansko rješenje – Velika Plaža, održivi turisti?ki kompleks na primorju pobijedio projekat Van Den Oever Zaaijer & Partners iz Holandije, objavljeno danas na pres konferenciji koja je održana u okviru World Travel Market , u Londonu. Drugo mjesto na konkursu osvojila je kompanija PRP Architects iz Velike Britanije, tre?e mjesto dodijeljeno je Crawford Architects iz SAD-a, dok su specijalne pohvale dodijeljene Archipelagos/Aedas Team iz SAD-a i SSSCCM+PM iz Italije. “Veoma nam je drago sto smo pobijedili... Vazhdo

November 12, 2008  :: Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Izabran pobjednik na konkursu za najbolje plansko rješenje – Velika Plaža, održivi turisti?ki kompleks na primorju
Tags: ,

Deda:E konsideroj veten me fat
Këngëtari Shpat Deda ka thënë se kënga “Ëndërroj”, ishte kënga meritore e cila ia hapi dyert drejt karrierës muzikore, ndërkohë që e konsideron veten me fat, pasi ka qenë i rrethuar me njerëz të cilët e kanë mbështetur dhe e kanë vlerësuar muzikën e tij. “E konsideroj veten shuam me fat, sepse prej fillimit kam qenë i rrethuar me njerëz të cilët më kanë përkrahur dhe ma kanë lehtësuar depërtimin në skenë”. “Kënga e cila më prezantoi te publiku është kënga ‘Ëndërroj’, e cila... Vazhdo

November 12, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Deda:E konsideroj veten me fat
Tags:

Eli Fara:Favori i të qenit me shtetesi Amerikane
Këngëtarja e mirënjohur me një stil të veçantë muzike, Eli Fara, e cila është shtetase ameri kane, e konsideron se ky fakt ia ka hequr një barrë të madhe pengesash nëpër pikat e kontrollit, pasi udhëton shpesh për të qenë nëpër koncerte të ndryshme, në vende të ndryshme, para adhuruesve të saj. Të qenit “amerikane” e bën atë qytetare të lirë në çdo vend të botës dhe kjo është një ndjenjë e rehatshme. Eli Fara është nga ato këngëtare të rralla në Shqipëri që pranojnë se muzikën e kanë... Vazhdo

November 12, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Eli Fara:Favori i të qenit me shtetesi Amerikane
Tags:

Kryetari i shoqatës së ish të burgosurve Dr. Bahri Brisku,u takua me Hydajet Hysenin
Kryetari i shoqatës së ish të burgosurve dhe ish të përndjekurve politikë të shqiptarëve në mal të zi, dr.Bahri Brisku, u takua me Hydajet Hysenin Zotim për ndihmë reciproke Kryetari i Shoqatës së ish të Burgosurve dhe ish të Përndjekurve Politikë Shqiptarë në Mal të Zi, dr. Bahri Brisku, u takua më 28 tetor 2008 me kryetarin e Shoqatës së të Burgosurve Politikë të Kosovës, Hydajet Hyseni. Takimi u organizua me ftesën e Shoqatës së të Burgosurve Politikë të Kosovës në kuadër të përgatitjes së kremtimit... Vazhdo

November 12, 2008  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Kryetari i shoqatës së ish të burgosurve Dr. Bahri Brisku,u takua me Hydajet Hysenin
Tags: , , , ,

Nansen Dialog:Dallimi i tolerancës dhe zgjidhja kreative e problemeve”
Të zbatohen vlerat e dialogut Për punëtorët e arsimit nga treva e Tuzit, Qendra Nansen Dialog, javën e kaluar në Podgoricë organizoi seminarin me titull-” Dallimi i tolerancës dhe zgjidhja kreative e problemeve”. Pas përfundimit të këtij seminari koordinator i QND, Leon Gjokaj, mes tjerash tregon se qëllimi i këtij seminari ka qenë që punëtorët e arsimit përmes punës së tyre profesionale dhe pedagogjike në të ardhmen të zbatojnë vlerat e dialogut, dallimin e tolerancës, përmirësimin e komunikimit... Vazhdo

November 12, 2008  :: Politika :: Comments Off on Nansen Dialog:Dallimi i tolerancës dhe zgjidhja kreative e problemeve”
Tags:

Washington,Obama viziton Shtëpinë e Bardhë
Në Shtëpinë e Bardhë nis transizioni. Për herë të parë pas zgjedhjeve, presidenti i ri i SHBA-së Barak Obama i shoqëruar nga bashkëshortja e tij Mishel vizituan mbrëmë Shtëpinë e Bardhë, aty ku, pas janarit sw bashku dhe me dy fwmijwt e tij do të banojë për 4 vjet. Në Shtëpinë e Bardhë Obama dhe bashkëshortja e tij janë pritur nga Xhorxh W Bush dhe bashkëshortja Laura. Kjo  vizitë që mund të quhet dhe hapi i parë drejt një tranzicioni, i cili mendohet se do të jetë shumë i shpejtë dhe me shumë të reja.... Vazhdo

November 11, 2008  :: Bota :: Comments Off on Washington,Obama viziton Shtëpinë e Bardhë
Tags: ,

Poja?ati promociju, pojeftiniti avio-prevoz
Direktor HTP “Onogošt” Lav Lajovi? kaže da bi država trebala da preduzme mjere zbog rasta rizika za turizam Podgorica – Efekti globalne ekonomske krize smanji?e u sljede?oj turisti?koj sezoni broj ležajeva koji se u Crnoj Gori uzimaju pod tzv. fiksni zakup. To za sobom povla?i smanjenje ?arter letova, a i poskupljuje aranžmana za minimum 10 odsto što ?e se negativno odraziti na tražnju – tvrdi za „Vijesti“, direktor HTP Onogošta Lav Lajovi?. Lajovi? je istakao da nakon posljednje sezone me?u turisti?kim poslenicima... Vazhdo

November 11, 2008  :: Reportazh / Reportaža :: Comments Off on Poja?ati promociju, pojeftiniti avio-prevoz
Tags: ,

Page 39 of 211« First...102030...3738394041...506070...Last »