Suad Mehmeti me klip te ri M..i Barrdh

December 18, 2010   | Intervista / Intervju, Zbavitje / Zabava

Çka e ka inspiru Suad Mehmetin per kete kenge
Suad Mehmeti :Cila? nje degjenerim i rinise duke konsumuar drogen pa mas.Neve nuk duhet te rrijme duar kryq dhe te shikojme nje gje te tille.Kjo ështe inspirimi i im nëpermes këtij klipi.Ky fundvit është i mbushur me shumë angazhime për të gjithë këngëtarët e estradës nga Ulqini. E veçanërisht për disa, angazhimet profesionale nuk kanë të ndalur. E tillë është agjenda aktuale e këngëtarit Suad Mehmetit. Përveç angazhimit të tijë nëpër programe festive ndoshta do ta shohim më shpesh edhe në televizionet tona.Suadi është kujdesur që për fansat e tij të sjellë edhe një këngë të re. Si dhuratë për këtë fundvit ajë ka sjellë një këngë, të cilës ai realizojë edhe klipin e ri M… i Bardh. “Në kuadër të disa këngëve të reja, këtë  vitë  ai me tha që do ta realizoje një këngë në kishë,ku un nuk besoja,kurse aj e kreu mendimin e tij dhe e çojë veprimin e tij në veper.Suad Mehmeti nuk do ndalohet me kaqë,ai prap do na realizojë klipe me motive të nryshme të jetës.

Ja pra da vargje nga kënga e tijë M…Bardh:
Xhungell liliputanesh qe flasin shqip
mijera hallucinacione te sillen kokes verdalle
mengjezi te agon me depresione
e si duhet me ja kajt ate nane.
se ku eshte kjo blerina ?
vajze e bukur nga prishtina
qe po don vitamina
cocaina heroina.

Lajme nga Ulqini
YouTube Preview Image