Czarnogóra – wakacje, wyjazdy, Ulcinj, wczasy – Video

January 23, 2011   | Pushimet në Ulqin

skype

Home: +382 30 455 073

Mobil: +382 69 731 443 + Viber

Email: Holiday House@gmail.com

Czarnogóra  – wakacje, wyjazdy, Ulcinj, wczasy,witamy
Ulcinj

Ulcinj to najstarsze miasto na czarnogórskim wybrzeżu, które słynie z najpiękniejszych plaż piaszczystych nad TOiem, a pod względem ilości dni słonecznych w roku jest na pierwszym miejscu w tej części basenu Morza Śródziemnego. Turystów szczególnie przyciąga tu 13-kilometrowa piaszczysta Wielka Plaża, liczne regionalne restauracje, dyskoteki i serdeczność mieszkańców. Panie chętnie korzystają ze słynnej leczniczej i upiększającej Plaży dla Kobiet. To miasto o wyjątkowej atmosferze, którą tworzy jego burzliwa historia,a zabytki pamiętają czasy Rzymian, Turków, Mongołów, Greków i Bizantyjczyków. Ulcinj warto także odwiedzić ze względu na jego orientalną atmosferę. Nawoływanie z minaretu, kobiety w kolorowych strojach narodowych handlujące egzotycznymi owocami, wyjątkowa starówka, do której prowadzą wąskie i kręte uliczki, małe sklepiki, stragany, kafejki, liczne tawerny i dwa targi tworzą niepowtarzalny, zupełnie odmienny w porównaniu z innymi miasteczkami Czarnogóry charakter. Ulcinj jest jakby miniTOą Stambułu. Piękna przyroda, czyste morze, piaszczysta plaża i umiarkowane ceny – to wszystko sprawia, że wypoczynek w tej miejscowości jest niezapomnianym przeżyciem. To prawdziwy raj na ziemi. W położonym na półwyspie starym mieście Ulcinj, do którego wiodą dwie bramy miejskie, znajduje się wiele zabytkowych domów oraz wspaniałych, kamiennych budowli gotyckich, renesansowych i orientalnych. Wśród nich liczne cerkwie, charakterystyczne pałace, interesująca Wieża Balsica z XIV w., pozostałości tureckiej fortecy, liczne meczety np. Meczet Paszy (1719), Główny Meczet (1720), Górski Meczet (1783), renesansowy kościół-meczet (siedziba muzeum miejskiego), Stary Rynek, gdzie mieścił się dawniej targ niewolników oraz wiele łaźni tureckich. Szczególnie ciekawa jest Wieża Zegarowa (1754).

Hotel Mediteran – Ulcinj – Czarnogóra

Położenie:
Na wzniesieniu, w malowniczym otoczeniu lasu sosnowego, ok. 250 m od piaszczystej plaży (tzw. Małej Plaży). Do centrum Ulcinja ok. 600 m.

Wyposażenie:
Do dyspozycji gości w budynku głównym resortu duży hall z recepcją, jadalnia, sala telewizyjna z TV-satelitarną, panoramiczny taras zewnętrzny, cafe-bar, dostęp do internetu WiFi (za opłatą). Basen zewnętrzny (parasole i leżaki na basenie bezpłatne). Płatny parking przy hotelu (1 eur/dzień).

Zakwaterowanie:
W położonych obok budynku głównego (50-100 m) przytulnych i ślicznie wkomponowanych w teren pawilonach. Pokoje 2-, 3- i 4-osobowe z klimatyzacją, łazienką z WC i prysznicem, lodówką, telewizorem i balkonem z widokiem na morze.

Wyżywienie:
3 posiłki dziennie. Kuchnia polska z elementami kuchni regionalnej. Posiłki przygotowane przez polskiego kucharza. Śniadania w formie bufetu; obiady i kolacje – dwudaniowe, z wyborem z dwóch zestawów, z deserem, bufet sałatkowy do kolacji.

Wycieczki fakultatywne:
MONTENEGRO TOUR

Wycieczka pozwalająca poznać charakter Czarnogóry, zarówno jej fascynującej przyrody, jaki i historii walecznych i dumnych Czarnogórców. Przejazd wzdłuż adriatyckiego wybrzeża do Budwy i stamtad krętą drogą do Cetinja, dawnej stolicy Czarnogóry. Po drodze przerwa na zrobienie zdjęć. Na miejscu zwiedzanie muzeum w dawnym pałacu króla Mikołaja oraz monasteru cetinjskiego, duchowego centrum Czarnogórców. Przejazd do wioski Njegusi, będącej kolebką dynastii Petroviciów, władyków czarnogórskich. Poczęstunek – możliwość degustacji regionalnych specjalności kulinarnych, owczego sera i prsuta (szynka suszona na wietrze). Przejazd do Perastu i rejs statkiem na wyspę Gospa od Skrpelja. Przejazd do Kotoru i zwiedzanie starówki. W drodze powrotnej przerwa na zdjęcia przy wyspie Sveti Stefan. Cena* 50 EUR/os. DUBROWNIK Główny ośrodek turystyczny Dalmacji, nazywany “Perłą TOu”. Zwiedzanie Starego Miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Przejazd wspaniałą trasą widokową wzdłuż niemalże całego wybrzeża Czarnogóry. Przekroczenie granicy z Chorwacją (Debeli Brijeg) i przejazd na punkt widokowy, z którego rozpościera się wspaniały widok na dubrownicką starówkę. Przyjazd do Dubrownika, jednego z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych miast na wybrzeżu adriatyckim. Zwiedzanie Dubrownika z autoryzowanym polskim przewodnikiem, m.in. Brama Pile, Fontanna Onofrio, Stradun, Wieża Zegarowa, Kolumna Orlando, kościół Św. Błażeja, pałac Sponza, katedra. Cena* 45 EUR/os. ALBANIA TOUR Wycieczka do sąsiedniej Albanii, która przez wiele lat pozostawała najbardziej nieznanym krajem w Europie. Otwierająca się na świat Albania obala wszelkie negatywne stereotypy. Przejazd do Szkodry i zwiedzanie twierdzy Rozafa. Odwiedziny Kruji – miejsca związanego ze Skanderbegiem, największym albańskim bohaterem narodowym. Zwiedzanie muzeum, obiad i zakupy na orientalnym bazarze. Przejazd do stolicy Albanii, Tirany – spacer po mieście i wizyta w meczecie. Cena* 50 EUR/os. REJS PO JEZIORZE SZKODERSKIM Jezioro Szkoderskie to największy śródlądowy akwen wodny Bałkanów i jedno z większych jezior europejskich z ciekawą florą i fauną (m.in. ostatnią w Europie tak wielką populacją pelikanów). Ma bardzo urozmaiconą linię brzegową, z dużą ilością zatok, wysp i półwyspów. Na niektórych z nich zachowały się stare mury, zrujnowane twierdze i świątynie. Rejs po malowniczym, przepięknie położonym jeziorze dostarcza niezapomnianych wrażeń. Cena* 30 EUR/os. RAFTING NA RZECE TARA Całodzienna wycieczka do jednego z największych kanionów Europy. Wyjazd z hotelu, przejazd trasą przez Bar, Sutomore (tunel Sozina), Podgorice -miasto 6 rzek. Przyjazd do Scepan Polje, śniadanie i rafting w wybranym miejscu kanionu Tary. Obiad, powrót do hotelu w porze kolacji. CENA* 65 EUR/os. * Ceny wycieczek obowiązywały w roku 2010 i mogą ulec zmianie.Wycieczki realizowane są przez miejscowego touroperatora przy minimum 20 uczestnikach.

Rezerwacja Na następne Wakacje, urlop, Lub Ucieczka w Hotel Mediteran Ulcinj Moga byc dokonywane ZA pośrednictwem systému naszego rezerwacji Linii Na co Venere.com Lub wysyłając naszych Hodowla Biurko Usług sales@hotel-mediteran.com . Ustalenia dotyczące wycieczek, sportu i rekreacji w trakcie pobytu, mogą być też składane przez naszych gości biurko usług.wycieczek dotyczące Ustalenia, Sportu i Rekreacji w trakcie pobytu, Moga byc Też składane przez naszych Hodowla Biurko Usług.

Witamy
YouTube Preview Image

2