Intervistë me Selatin Gjeloshin,Drejtor i Hotel Mediteran Ulqin

June 21, 2011   | Intervista / Intervju

Njëri ndër hotelet më të njohura në Ulqin Hoteli “Mediteran”, i cili gjendet pak metra lart plazhit Rana, këto ditë kishte një numër të mjaftueshëm të turistëve kryesisht të huaj.Koha me temperatura të larta ka bërë që sot në këtë pikë turistike të ketë numër të madh të turistëve. Sipas drejtorit të Hotel Mediteranit z.Selatin Gjeloshi këto ditë ka shumë turistë që na vijnë nga Gjermani, Çekia, Polonia, Hungaria,Kosova dhe vendet tjera dhe kjo vërteton faktin se në Ulqin po rikthehen turistët e vjetër që dikur mbushnin Ulqinin tha ai për TV Teutën.
Selatin Gjeloshi, drejtor i Hotelit Mediteran, tregoi se kanë numër të shumtë të vizitorëve. Hoteli jonë ofron kushte komode për turistët. Në gjashtë vilat e hotelit janë 134 dhoma ku mund të akomodohen rreth 350 turistë.
“Sivjet kemi futur në funksion villen e re dhe janë bërë shumë investime në përmirësimin e kushteve dhe do të ketë riparime të mëdha”, tha menaxheri Selatin Gjeloshi.
Klientët e këtij hoteli kanë shikim të thellë kah Deti Adriatik dhe pjesën më argëtuese të Ulqinit. Hoteli ka apartamente të bukura me të gjithë infrastrukturën përcjellëse që i duhet turistëve. T’i informojmë qytetarët se ky hotel është privatizuar nga biznesmeni shqiptaro-amerikan Isa Beqoviq i cili ka premtuar se do të ndërtoj hotele me pesë yje, por ka ngecje në dhënien e lejes ndërtimore
Sot Hotel Mediterani disponon një ofert komplete per turista, posedon gjellat cilësore në restorantin e vetë me renome botrore, organizon rekreim nëpër qendra sportive rekreative, organizon turin komplet me guida turistik në Mal të Zi, si dhe benë shërbime tjera që janë të gatshme në çdo kohë për çdo turistë.
Drejtori i Hotelit “Mediteran” Selatin Gjeloshi, tha se gjatë këtij sezoni turistik presim nje numër rekord të vizitorëve. “Sezona turistike 2011 për ne si hotel do jet nje svide duke shpresuar se vera 2011 të korrim suksese të reja. Hoteli jonë ofron kushte komode për turistët. Në pesë vilat e hotelit janë 100 dhoma ku mund të akomodohen rreth 350 turistë”
Hoteli ka apartamente të bukura me të gjithë infrastrukturën përcjellëse që i duhet turistëve. “Gjatë vitit u bën investime në përmirësimin e kushteve dhe futjen në funksion të villës Dubrovnik ku u bëne riparime të mëdha”, tha ai.

– Eshë Rinovuar Halla e Banketit me një kapacitet prej 500 personave
– Eshte Rinovuar Dhoma e Confernences me një kapacitet prej 200 personave
– Eshte Rinovuar zona e pritjes dhe eshte shtuar një dhomë – lokal për masazh
Gjithashtu duhet shtuar se jan rinovuar kuzhinat e çdo dhome me banjo dhe bar.Eshtë ndruar koncepti i ndriçimit ne mynyr moderne,dhe gjithashtu jan përgaditur rekvizitet pran pishinës të këtij hoteli.

Hotel Mediteran ndodhet ne zemer te Ulqinit i rrethuar me pisha, vetem disa minuta ecje kembe nga plazhi i vogel. Hoteli ofron mikpritjen tradicionale balkanase me atmosferen e tij te veçante.
Hotel Mediterani eshte ne nje pozicion dominues me pamje nga deti. Hoteli eshte mikprites, restoranti ofron nje menu te shume llojshme dhe te mire per njerezit qe duan te shijojne specialitetet lokale dhe internacionale. Dhomat jane te mjaftueshme per te gjitha kerkesat e klienteve dhe stafi eshte miqesor dhe i dobishem.Ju mund te kontaktojni stafin e Hotel Mediteranit dheqe personalisht të ju orientojm per te zbuluar lokalet e këtij hoteli.

Hotel Mediterani offron edhe servis martese
Hotel Mediterani benë Organizimin e dasmave,Banketeve,dhe si shprehet drejtori i hotelit Selatin Gjeloshi se “Martesa është shkencë, ka evoluar, kërkon një bazë njohjeje”,dhe diferencën në këto evente e bëjnë detajet festive .Prandaj mos ezitoni na kontaktoni për çdo festivitet të juajin.

Salla e konferencave Hotel Mediteran Resort- Ulqin

Ndodhet mu ne zemer te qytetit te Ulqinit- Mali iZi,hoteli Mediteran Resort eshte nje vend ideal per takime biznesi ,panaire, seminare, dasma dhe ngjarje te tjera te vecanta per grupe prej 20 deri 200 veta.

Sapo e renovuar dhe reorganizuar ne perpuththje me deshirat tuaja salla per konference si dhe salla per bankete permban ne vijim:
– barin aperitiv dhe sallen per pushim
– -pajisjet profesionale audio
– ekran projektimit dhe pelhure per projektim
– dhome per te posamartuar dhe tavoline dasmash
– nje salle hyrje me hapsire per bufet,caje apo kafe
– flip chart dhe nje podium
– laptop
– internet wireless- pa pagese

Komoditetet qe hoteli Mediteran gjithashtu perfshine jane:
– dhomat e rinovuara me pamje ne dete
– pishin e hapur me pamje ne dete
– parking per 60 automobile
– diskoteke, bar kuverte, dyqane dhe shume te tjera.

Hotel Mediteran Resort


Shërbimet

• Restorant
• Bar – Kafe
• Wine – Bar
• Pishine
• Recepsion 24 ore
• Salle konferencash
• Parking

Dhomat posedojne

• TV Satelitor
• Ajer i kondicionuar
• Ngrohje per dimer
• Minibar
• Banje me dush
• Balkone