Modelja malaziase, e gatshme të vdesë për Berlusconin
Podgoricë, 30 dhjetor – Modelja malaziase, Katarina Knezheviq, tashmë është shfaqur në media falë deklaratës së saj të vitit të kaluar, ku kishte thënë se është fejuar me ish-kryeministrin italian, Silvio Berlusconi, ndërsa intervista për revistën italiane “Fatto” e ka kthyer përsëri në qendër të vëmendjes. Këtë herë pohon se pikërisht ajo është gruaja e jetës së tij dhe jo Francesca Pascale, për të cilën kaq shumë po shkruhet. “Unë jam femra e jetës së tij dhe fejesa me Francescan... Vazhdo

December 30, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Modelja malaziase, e gatshme të vdesë për Berlusconin
Tags:

Ja kush e kërkoi dorën e Angela Martinit?
“Edhe pse e lakmuar, ka ndodhur që Angela është zhgënjyer nga meshkujt” Ka thyer çdo tabu, duke u zhveshur nga komplekset dhe rivalet e saj që ndoshta jetojnë në Shqipëri. Çdo lajm për Angela Martinin ka fjalën “zhveshje” në titull, sepse ajo ka vendosur ta tërheqë kështu vëmendjen. Por për shumë personazhe të njohur, ky imazh i krijuar mediatikisht mund të kthehet në një bumerang, nëse papritur do të vendosë t’i lërë të gjitha këto dhe të vendosë të krijojë familje. Vëllai i saj më i madh,... Vazhdo

December 30, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ja kush e kërkoi dorën e Angela Martinit?
Tags: ,

Rita Ora “transparente”!
Rita Ora duket se i ka shijuar maksimalisht pushimet e saj në Dubai, ndërsa në këto foto të fundit të botuara nga The Sun ajo duket me “e nxehtë” se kurrë. Me rrobabanjo të bardha dhe tejet transparente, Rita Ora shfaqet jashtëzakonisht e freskët, ndërsa kalon kohë në një pishinë. Vipat.info #gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 33%; } #gallery-1 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-1 .gallery-caption... Vazhdo

December 30, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rita Ora “transparente”!
Tags: , , , , , , , , ,

Adonis Markashi,shpallet kampion shtetëror edhe si junior + Video
Me date 22 dhjetor 2012 ne Podgorice u mbajt kampionati I Malit te Zi per fatosa,pionier,kadet,junior dhe kupa per senior te rinj.Ne kete gare u prezantuan 19 klube me 232 garues ku klubi I karatese Champion mori pjese me 11 garues:4 fatosa,1 pionier,2 kadet,2 junior dhe 2 senior te rinj.Garuesit fituan 1 medalje te arte,3 argjendi dhe 5 medalje bronzi. Per grupmoshen e junioreve ne luftra individuale -55 kg,u shpall kampion Adonis Markashi I cili kete titull e ruan disa vite me rralle. Ne kategorine e senioreve te rinj ku konkurenca ishte... Vazhdo

December 30, 2012  :: Bota :: Comments Off on Adonis Markashi,shpallet kampion shtetëror edhe si junior + Video
Tags: ,

Dervishi fitues i turneut të tenisit “Shkodra Indoor 2012”
Kështu ka ndodhur edhe këtë vit kur Maliq Dervishi nga Ulqini është shpallur fitues i këtij turneu. Ai ka mundur në finale shkodranin e njohur Shpëtim Hoxha, edhe ky një pasionant i hershëm i këtij sporti. Ka qenë një ndeshje me shumë rivalitet por në fund ka fituar tenisti ulqinak. Ndeshja finale është luajtur mbrëmjen e së premtes në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”. Për këtë arsye, ky turne quhet dhe “indor” ngaqë zhvillohet në ambjent të mbyllur. E rëndësishme është që niveli i tenistëve... Vazhdo

December 30, 2012  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Dervishi fitues i turneut të tenisit “Shkodra Indoor 2012”
Tags: ,

Canka: 2012 – Vit i humbur për Ulqin
2012 për qytetarët e Ulqinit është praktikisht vit i humbur. Më saktë, ishte ky viti i zhgënjimit. Sepse, sa në të vërtet kemi nga ato që mund të thonë se në fund të këtij viti jetojnë më mirë dhe janë më të lumtur se një vit më herët. Është e sigurt që për diçka të tillë ju mjaftojnë gishtat e të dy duarve, derisa numri i atyre që janë në situatë më të dobët ekonomike është me mijëra. Si mund të jetë ndryshe kur në 2012 nuk filloj ndërtimi i asnjë hoteli të madh, kur realizimi i buxhetit... Vazhdo

December 30, 2012  :: Opinione :: Komente (6)
Tags:

Adrian Lulgjuraj premton spektakël në Eurosong
Këngëtari Adrian Lulgjuraj tregon bashkëpunimin me Bledar Sejkon dhe cilin identitet kanë humbur, sipas tij, shqiptarët. “Identitet” është kënga e sjellë në një bashkëpunim mes muzikantit të njohur Bledar Sejko dhe këngëtarit nga Ulqini, Adrian Lulgjuraj, që do ta përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion. Një këngë e rrymës rok, e cila në momentin që u shpall fituese, u përfol se mund të ishte e kopjuar, por siç thotë Adriani, “do të ishte mirë që njerëzit të merreshin me përgatitjen që do të bëhet... Vazhdo

December 30, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adrian Lulgjuraj premton spektakël në Eurosong
Tags: ,

Parking posvađao odbornike Ulcinja
Odluka o davanju parkinga u centru grada na korišćenje Islamskoj zajednici (IZ), izazvala je juče burnu polemiku u nastavku druge sjednice drugog redovnog zasjedanja lokalnog parlamenta. Opština Ulcinj će tom odlukom, koja je usvojena jednoglasno, Islamskoj zajednici bez naknade dati na korišćenje površinu od oko 1.700 kvadratnih metara u centru grada. Ako je suditi po reakcijama opozicije, taj dokument je usvojen mimo svih zakonskih normi. Naime, predlagač odluke, Nova demokratska snaga Forca tražila je da se Islamskoj zajednici... Vazhdo

December 30, 2012  :: news :: Comments Off on Parking posvađao odbornike Ulcinja
Tags:

Gjeka dërgon urim për vitin e ri
Kryetari i Partisë Demokratike dhe deputeti i Koalicionit shqiptar në Parlamentin e Malit të Zi,z. Fatmir Gjeka u ka dërguar urimet më të bukura dhe më të përzemërta anëtarëve dhe simpatizuesve të subjektit politik shqiptar që drejton, anëtarësisë së partive në bashkëqeverisje, si dhe të gjithë qytetarëve,me dëshirë që Vitin e Ri ta presin të lumtur, në harmoni,mbarësi dhe të gëzuar. Populli ynë fisnik,vizionar, humanist, bujar dhe punëtor,përherë ka qenë optimist për një të ardhme më të mirë.Në... Vazhdo

December 30, 2012  :: Ngjarjet - Events :: Komente (7)
Tags: , ,

Salaj: Krijuesit shqiptarë dhe shpërblimet vjetore
Ndarja e shpërblimeve tradicionale paraqet një performancë nderimi për punën e personaliteteve të kulturës, artit, shkencës, sportit por edhe të njerëzve të thjeshtë që me veprimtarinë e tyre kontribuan në zhvillimin dhe emancipimin e shoqërisë. Në vendet e zhvilluara dhe të konsoliduara këtë performancë e mbajnë institucionet kulturore publike dhe shtetërore, të cilat kanë mundësi dhe kapacitet që laureatëve përveç nderimit dhe kënaqësisë tu ofrohet edhe ndonjë shpërblim material që do të ishte shumë... Vazhdo

December 30, 2012  :: Kulturë / Kultura :: Comments Off on Salaj: Krijuesit shqiptarë dhe shpërblimet vjetore
Tags: , ,

Page 2 of 16512345...102030...Last »