Voto per Armend Milla TOP FEST 10

February 21, 2013   | Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava

Armend Milla,i riu nga Ulqini konkuroj dje  ne Top Fest 10. Kenga “I perhumbur” e kompozuar nga Gramoz Kozeli me tekst te Gramoz Kozelit dhe me orkestrim te Eduart Hallullit vjen nga nje interpretim fantastik nga Armendi ne javen e trete te top festit duke u percjellur me duartrokitje te forta nga ana e publikut. Nje balade per te cilen Armendi thote se eshte e ndjere dhe shpreson ti pelqeje mbare publikut shqiptar e sidomos bashkeqytetareve te tij nga te cilet ai pret nje perkrahje te forte.
ArmendMilla_TopFest8

“Nje kenge qe pershkruan nje gjendje te ndjeshme te nje personi..duke perfshire faktin qe nje gje kur e humb,ateher fillone ta cmosh” thote Armendi per kengen e tij me te re.

Armendi ka marre pjese ne top fest 8 dhe ka mberritur deri ne gjysem finale,e ksaj rradhe shpresojm ta shohim edhe ne finale.

Eliana Hasanga