Anketë / Anketa

Partia Demokratike: Telegram Urimi për nder të Ditës së Pavarësisë së Kosovës
        Presidentes së Kosovës, znj. Atifete Jahjaga, Kryeministrit të Kosovës, z. Hashim Thaçi, Kryeparlamentarit të Kosovës, z. Jakup Krasniqi     Telegram Urimi për nder të Ditës së Pavarësisë së Kosovës   Partia Demokratike juve ju uron 17 Shkurtin, Ditën e Pavarësisë, e përmes jush të gjithë popullit të Kosovës. Sakrificat e mëdha të shumë gjeneratave, para katër viteve, më 17 shkurt 2008 u kurorëzuan me pavarësinë e Kosovës. Ëndërrat u bënë realitet. Kosova, shtet... Vazhdo

February 17, 2012  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on Partia Demokratike: Telegram Urimi për nder të Ditës së Pavarësisë së Kosovës
Tags: , , ,

KNSH në Mal të Zi uron Kosovën për 4 vjetorin e pavarësisë
KËSHILLI NACIONAL I SHQIPTARËVE NË MALIN E ZI NACIONALNI SAVJET ALBANACA U CRNOJ GORI ALBANIAN NATIONAL COUNCIL IN MONTENEGRO   Nr.11/12 Ulqin më, 12.02. 2012 Kryetari i Këshillit Nacional të Shqiptarëve në Malin e Zi  z. Tahir Tahiri, me rastin e   e 4 vjetorit të pavarësisë, i ka dërguar  Urim  Kryeministrit  të  Republikës  së  Kosovës  z.Hashim Thaçi, ku  thuhet:   I Nderuar  z. Kryeministër , THAÇI Në emër të Këshillit Nacional të Shqiptarëve në Malin e Zi  dhe në emrin tim, pranoni... Vazhdo

February 17, 2012  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on KNSH në Mal të Zi uron Kosovën për 4 vjetorin e pavarësisë
Tags: , , ,

Po integrimeve euro-atlantike, por duam edhe të drejtat tona tha Bardhi
Kryetari i LD në MZ Mehmet Bardhi beson se Mali i Zi deri në qershor të vitit 2012 duhet të tregojë vullnet për për të zbatuar standardet euro-atlantike si vlera për në rrugën për në Bashkimin Europian. Ai tha se shqiptarët nuk kanë dilema rreth anëtarësimit në institucionet euro-atlantike, por thotë se ata kërkojnë të realizohen dhe të respektohen të drejtat njerëzore dhe kombëtare. “Në vitin që lamë pas autoritetet malazeze jo vetëm nuk i ka përmbushur pritjet dhe as që kanë korrigjuar padrejtësitë... Vazhdo
IN MEMORIAM: Dr Beni, një jetë humanisti e shuar para kohe
Dashuria për jetën dhe fëmijët, sinqeriteti dhe mënyra e veçantë e komunikimit dhe humanizmi e bënë Dr. Arbenin një figurë të dashur  e të respektuar tek fëmijët dhe prindërit e tyre. Autoriteti i tij bindës, profili  human dhe shpirtërisht i pasur, filozofia e tij e jetës, kultura e gjërë, personaliteti i tij imponues, duke ushtruar një përshtypje të thellë hapën një brazdë gjurmëlënëse ndikimi në ndërgjegjen e të gjithë kolegëve që e njohën  dhe me të cilët punoi. Shkruar nga Gjekë  Gjonaj... Vazhdo

January 3, 2012  :: Anketë / Anketa :: Komente (14)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Klubi i karatesë “Ulqini” – Gëzuar Vitin e Ri 2012
Klubi i karatesë “Ulqini” – Gëzuar Vitin e Ri 2012  Vazhdo

December 30, 2011  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on Klubi i karatesë “Ulqini” – Gëzuar Vitin e Ri 2012
Tags: , , ,

Për shkaqe shëndetësore, shtyhet vizita e kryeministrit shqiptar në Malit të Zi
Kreu i Qeverisė sė Shqipërisë Sali Berisha, në krye të një delegacioni shqiptar, të martën zhvillon një vizitë zyrtare në Mal të Zi, gjatë të cilës do të takohet me autoritetet malazeze dhe drejtuesit e partive politike të shqiptarëve si dhe do ta vizitojë komunën e Ulqinit. Zyra e shtypit e të kryeministrit bëri të ditur se,Sali Berisha do ketë takim së bashku me presidentin malazez, Filip Vujanoviq, do të takohet me kryetarin e parlamentit të Malit të Zi ,Ranko Krovokapiq,dhe po ashtu do të zhvillohen edhe... Vazhdo

December 12, 2011  :: Anketë / Anketa :: Komente (7)
Tags: , ,

KNSH-ja: Telegram  ngushllimi  familjes  mbretërore  të  Shqipërisë
KËSHILLI NACIONAL I SHQIPTARËVE NË MALIN E ZI ALBANIAN NATIONAL COUNCIL IN MONTENEGRO Nr. 120 / 11 Ulqin më, 01. 12. 2011   Telegram  ngushllimi  familjes  mbretërore  të  shqipërisë   E nderuara Familje Mbretërore e Shqipërisë I nderuari Princi Leka II   Me dhimbje mësuam lajmin për ndarjen nga jeta të Mbretit të Shqiptarëve Leka Zogu I. Ky lajm na pikëlloi edhe ne, shiptarët në Malin e Zi, si pjesë e trungut shqiptar. Prandaj, më lejoni që në emër të Këshillit Nacional të Shqiptarëve ... Vazhdo

December 2, 2011  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on KNSH-ja: Telegram ngushllimi familjes mbretërore të Shqipërisë
Tags: ,

Lajme nga Ulqini me rastin e 28 Nëntorit,uron gjithë shqiptarëve Ditën e Flamurit
Me rastin e 28 Nëntorit ditës së Flamurit Kombëtarë Shqiptarë,Lajme nga Ulqini, ua uron gjithë shqiptarëve Ditën e Flamurit Kombëtar. Kjo ditë e bekuar e historisë sonë kombëtare është dhe do të mbetet përgjithmonë pika më e shendritshme e referencës së idealeve të shqiptarizmit, të atyre idealeve të cilat u mbrojtën me flijime të mëdha që në kohën e Motit të Madh të Gjergj Kastriotit, u ringjallën fuqishëm në kohën e Rilindjes dhe kulmuan më 28 nëntor 1912, me aktin historik të ngritjes së Flamurit... Vazhdo
Ftese per Koncert: Ditët e kulturës së pakicave të Malit të Zi 2011
Të nderuar Për Ditët e kulturës së pakicave të Malit të Zi 2011 Ftese per Koncert <<Ja ku Jemi >> Ju njoftojme se te shtunen me 19 nëntor 2011 me fillim ne ora 19, ne sallen e Qendrës për kulturë së qytetit të Ulqinit bëhet perurimi i CD – së me kengë shqipe. Në përurimin e Cd-së do të flasin: Ferhat Dinosha – ministër për pakica në Mal të Zi Mirsad Muliq  –  drejtori I qendrës për ruajtjen dhe zhvillimin e kulturës së pakicave Dilaver Kryeziu – Koreograf Ibishi Kujeviq – Koreograf,etnograf... Vazhdo

November 18, 2011  :: Anketë / Anketa :: Komente (1)
Tags: , ,

Beci: Gatishmëri për thellimin e bashkëpunimit ndërkufitar me Ulqinin
Ambasadori i Republikës së Shqipërisë, Tonin Beci vizitoi Ulqinin edhe u takua me kryetarin e kësak komune, Nazif Cungu, i cili e informoi diplomatin shqiptar me gjendjen gjendjen aktuale ekonomike dhe politike, njofton KosovaLive. KosovaLive  Vazhdo

November 17, 2011  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on Beci: Gatishmëri për thellimin e bashkëpunimit ndërkufitar me Ulqinin
Tags: , , , ,

Page 20 of 36« First...10...1819202122...30...Last »