Ngjarjet – Events

IN MEMORIAM:  Haxhi Sulejman Burri
Me dhembje në zemër dhe lot në sy i mbajmë kujtimet ma të bukura për ty. Ike shkove aq shpejt sa as lamtumiren e fundit nuk na e tha. Bujaria, sinqeriteti dhe dashuria për familje na bëjnë të mburremi me Ty. Që ishe aq i dashur si baba e gjysh, si axhë që nuk do të harrojmë kurrë. Ti je çdoherë në zemra tona. Buzëqeshja, zemërgjerësia, urtësia, dinjiteti e mbi të gjitha dashuria për jetë, janë vlerat që na mësove e të cilat do t’i ndjekim dhe mbartim tek nipërit dhe mbesat e tuaja. Ne familja jote,... Vazhdo

August 17, 2021  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on IN MEMORIAM: Haxhi Sulejman Burri
Tags:

Vazhdojnë kolonat e gjata në hyrje të kufirit të Malit të Zi (Foto/Video)
(I plotësuar, 22:02)-Indeksonline mëson se janë duke vazhduar kolonat e gjata në kufirin Kroaci-Mali i Zi. Ka orë të tëra që shumë qytetarë të Kosovës dhe nga pjesë të tjera të vendeve të rajonit janë duke pritur në kolonat stërzgjatura të cilat janë krijuar si pasojë e bllokimit të sistemit kompjuterik në kufi të Malit të Zi. Duhet përkujtuar që tashmë janë orët e vona të mbrëmjes dhe shumë kosovarë vazhdojnë të jenë të bllokuar në këtë pjesë kufitare. Bllokohet kufiri Kroaci-Mali i Zi, shumë... Vazhdo

July 31, 2017  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Vazhdojnë kolonat e gjata në hyrje të kufirit të Malit të Zi (Foto/Video)
Tags:

Në Ulqin gjendet nje delfin i ngordhur ne breg te detit – Video
Një delfin i ngordhur është gjetur sot në bregdetin e Ulqinit. Nga pamjet e dërguara nga një lexues i Indeksonline, shihen disa qytetarë duke e nxjerrë në breg, transmeton Indeksonline. Shikoni pamjet për më shumë./Indeksonline/  Vazhdo

July 31, 2017  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Në Ulqin gjendet nje delfin i ngordhur ne breg te detit – Video
Tags:

Kushtet atmosferike shtyjnë shfaqjen e filmit “Perla e Bunës”
Për shkak të kushteve jo të përshtatshme atmosferike, shfaqja e filmit “Perla e Bunës” e cila ishte e paraparë të shfaqej sonte nën muret e Kalasë, është shtyrë për një mbrëmje tjetër në fund të muajit të ardhshëm, kumtohet për media nga kabineti i kryetarit të Komunës së Ulqinit. Duke kërkuar falje në emër të organizatorit, nga kabineti thonë se për datë e shfaqjes së filmit do të ketë njoftim me kohë. Sherbimi për informim  Vazhdo

July 25, 2017  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Kushtet atmosferike shtyjnë shfaqjen e filmit “Perla e Bunës”
Tags:

Humb jetën në aksident çiklisti ne rrugën e Shtojit
Foto: Podgoricki vremeplov Të hënën rreth orës 19, jo larg nga qendra e Shtojit, ndodhi aksidenti automobilistik, mëson Portali Ul-info. Makina e tipit “golf”, të cilën e drejtonte shtetasja e Serbisë, goditi çiklistin, me prejardhje nga Novi Pazari (62), dhe një këmbësor. Çiklisti humbi jetën në vend, gjersa këmbësori u lëndua. Në vendngjarje menjëherë kanë mbërritur përfaqësuesit e Urgjencës së Ulqinit, policisë dhe Shërbimit të mbrotjes dhe shpëtimit.  Vazhdo

July 24, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Ngjarjet - Events :: Comments Off on Humb jetën në aksident çiklisti ne rrugën e Shtojit
Tags:

Abazoviću prijete smrću preko Facebook-a
Već sedam dana na Facebook stranici portala Lajm.me stoje prijetnje smrću poslaniku u Skupštini Crne Gore i lideru Građanskog pokreta URA Dritanu Abazoviću. “Ovo je izdajnik. Zaslužuje metak u sred čela“, napisao je još 14.7. korisnik naloga koji se predstavlja kao „Kraja Bukur“. Abazović je rekao da ne prati taj portal blizak albanskoj političkoj partiji Forca, a još manje komentare. „Pogledao sam tek kada su mi prijatelji to pokazali. Iako smo navikli na razna podmetanja tog ‘Ulcinjskog informera’ u dužem periodu,... Vazhdo

July 23, 2017  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Abazoviću prijete smrću preko Facebook-a
Tags:

Zjarret e qëllimshme në plazhin “Kopakabana”, Piromanet serish shkak i zjarreve
Foto: Samir Adroviq Zjarrfikësit e Ulqinit të hënën mbrëma kishin shumë punë. Zjarri i cili pak pas orës 18 shpërtheu në pjesën e pasme të plazhit “Kopakabana” u fik saktësisht pas katër orëve të betejës me flakën, raporton portali Ul.info. I bartur nga era e fortë veriore zjarri u përhap shpejt, por aksioni i shpejt dhe efikas i 20 punonjësve të Shërbimit të mbrojtjes dhe shpëtimit, pesë makinave të zjarrfikësve dhe dy cisterna private. Por, vetëm gjysmë ore pas fikjes së zjarrit u shkaktua qëllimisht... Vazhdo

July 18, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Ngjarjet - Events :: Comments Off on Zjarret e qëllimshme në plazhin “Kopakabana”, Piromanet serish shkak i zjarreve
Tags:

Budva: Shqiptari hidhet me flamurin kuq e zi nga vinçi, revoltohen malazezët- Video
Pushimet janë një periudhë që të gjithë përpiqen të argëtohen sa më shumë dhe padyshim një formë argëtimi është edhe të tregosh se nga vjen, sidomos nëse me pushime je jashtë vendit. Kështu një shqiptar, i gjendur me pushime në Budva ka shpalosur flamurin shqiptar, por këtë ai e ka bërë shumë metra mbi tokë. Shqiptari ka hipur majë një vinçi dhe ndërkohë që bën një hedhje spektakolare, sigurisht i lidhur dhe i siguruar në vinç, shpalos edhe flamurin shqiptar dhe e mban për disa momente duke e valëvitur. Interesante... Vazhdo

July 17, 2017  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Budva: Shqiptari hidhet me flamurin kuq e zi nga vinçi, revoltohen malazezët- Video
Tags:

Ulcinj: Rijeka turista iz BIH u jednom od najstarijih gradova na Jadranu
Ulcinj, turistički grad u Crnoj Gori, smješten na Jadranu uz samu granicu Albanije , nudi dašak Istoka, ali i perspektive Zapada. „Ulcinj je jedan od najstarijih gradova na jadranskoj obali koji već dvadeset pet stoljeća prkosno odolijeva zubu vremenu. Čudesno uzdignut na hridinama iznad otvorenog mora, okrenut Otrantu neodoljivo osvaja sva vaša čula. Kroz stoljeća nataložene različitosti kultura i civilizacija stopljenih u jednu cjelinu. Nešto nalik na mali raj na zemlji, vanvremenski isklesan u stoljećima krvavih borbi,... Vazhdo

July 17, 2017  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Ulcinj: Rijeka turista iz BIH u jednom od najstarijih gradova na Jadranu
Tags:

Mihailo traži ukloniti crkvu sa Rumije
Mitropolit Crnogorske pravoslavne crkve (CPC) Mihailo istakao je da je Inspekcija za zaštitu kulturnih dobara urgentno postupila u slučaju postavljanja spomenika Puniši Račiću, a da na peticije CPC da se ukloni crkva na Rumiji nije bilo odgovora Mitropolit CPC je saopštio da je Inspekcija za zaštitu kulturnih dobara naredila uklanjanje spomen ploče Puniši Račiću tek nakon žestoke reakcije cjelokupne hrvatske javnosti, koja je formalno iskazana u noti Ministarstva vanjskih poslova Hrvatske. “U protivnom, spomen ploča... Vazhdo

July 16, 2017  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Mihailo traži ukloniti crkvu sa Rumije
Tags:

Page 1 of 22412345...102030...Last »