Rajoni / Region

Ulqini dhe SchwĂ€bish GmĂŒnd nĂ« Gjermani firmosin marrĂ«veshje binjakĂ«zimi
Siç shkruan kryetari i Ulqinit z.Nazif Cungu nĂ« rrjetin social tĂ« Facebookut, pĂ«r firmosjen e marrĂ«veshjes sĂ« binjakĂ«zimit tĂ« qytetit tĂ« Ulqinit dhe qytetit SchwĂ€bish GmĂŒnd  i cili ndodhet nĂ« jugperĂ«ndim tĂ« GjermanisĂ« dhe ka rreth 60 mijĂ« banorĂ«. Kryetari Nazif Cungu gjatĂ« takimit nĂ«nshkruan marrĂ«veshjen e bashkĂ«punimit dhe binjakĂ«zimit mes KomunĂ«s sĂ« Ulqinit dhe KomunĂ«s SchwĂ€bish GmĂŒnd nĂ« Gjermani, e cila angazhon tĂ« dyja administratat qĂ« tĂ« bashkĂ«punojnĂ« nĂ« projekte dhe fusha tĂ« caktuara. Kryetari... Vazhdo

May 29, 2017  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Ulqini dhe SchwĂ€bish GmĂŒnd nĂ« Gjermani firmosin marrĂ«veshje binjakĂ«zimi
Tags:

Prokuroria për Krime të Rënda nis hetimet për skafin me 1.5 tonë kanabis që u kap në Ulqin
Dyshohet se u nis nga zona e LezhĂ«s Skafi me 1.5 tonĂ« canabis i bllokuar nĂ« brigjet e Malit tĂ« Zi, detyron ProkurorinĂ« pĂ«r Krime tĂ« RĂ«nda tĂ« nisĂ« hetimet. Burimet thonĂ« se po verifikohet e kaluara dhe kontaktet e dy tĂ« arrestuarve, Elton Çaushaj dhe Benard Tahiraj me rolin e drejtuesit tĂ« skafit dhe shoqĂ«ruesit tĂ« tij.   Prokuroria pĂ«r Krime tĂ« RĂ«nda nis hetimin pĂ«r skafin e bllokuar me 1.5 tonĂ« hashash nĂ« plazhin e madh tĂ« Ulqinit, ku janĂ« arrestuar edhe 2 skafistĂ«t shqiptarĂ«. ABC News ka mĂ«suar se institucioni... Vazhdo

May 20, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Rajoni / Region :: Comments Off on Prokuroria pĂ«r Krime tĂ« RĂ«nda nis hetimet pĂ«r skafin me 1.5 tonĂ« kanabis qĂ« u kap nĂ« Ulqin
Tags:

Mali i Zi bëhet anëtari i 29-të i NATO-s
Pasi Dhoma e LartĂ« e Parlamentit spanjoll ratifikoi tĂ« mĂ«rkurĂ«n protokollin mbi pranimin e Malit tĂ« Zi nĂ« NATO, ka pĂ«rfunduar procesi i ratifikimit nga tĂ« gjitha 28 shtetet anĂ«tare AleancĂ«s. “Pas 1 qershorit, hyn nĂ« fuqi akti i ratifikimit nĂ« HolandĂ«, ku pĂ«rfundon procedura kombĂ«tare, dhe do tĂ« pasojĂ« ftesa nga Sekretari i PĂ«rgjithshĂ«m Jens Stoltenberg, dĂ«rguar Malit tĂ« Zi pĂ«r t’u bashkuar me NATO-n”, thuhej nĂ« njoftimin e qeverisĂ« malazeze, transmeton Telegrafi. Qeveria e kĂ«tij vendi ka njoftuar se si Mali... Vazhdo

May 11, 2017  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Mali i Zi bĂ«het anĂ«tari i 29-tĂ« i NATO-s
Tags:

Gjukanoviq: Mali i Zi në karrigen e NATO-s nga 25 maji
Herceg Novi/PodgoricĂ«, 5 maj – Lideri i PartisĂ« Demokratike tĂ« SocialistĂ«ve (DPS) nĂ« Mal tĂ« Zi, Millo Gjukanoviq, nĂ« konventĂ«n pĂ«r zgjedhjet lokale nĂ« Herceg Novi, i quajti kundĂ«rshtarĂ«t nga radhĂ«t e Frontit Demokratik, tĂ« njohur pĂ«r orientimin proserb, “klan çetnikĂ«sh tĂ« tĂ«rbuar”, transmeton Koha.net raportimin gazetĂ«s “Vijesti” tĂ« PodgoricĂ«s. “Herceg Novi nuk Ă«shtĂ« qytet serb, por krenari malaziase”, Ă«shtĂ« shprehur Gjukanoviq nĂ« konventĂ«n pĂ«rfundimtare tĂ« PartisĂ« Demokratike tĂ« SocialistĂ«ve Ai... Vazhdo

May 5, 2017  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Gjukanoviq: Mali i Zi nĂ« karrigen e NATO-s nga 25 maji
Tags:

Marrëveshja e bashkëpunimit në shëndetësi mes Kosovës e Malit të Zi
ZĂ«vendĂ«sministri i ShĂ«ndetĂ«sisĂ« i RepublikĂ«s sĂ« KosovĂ«s, Izet Sadiku priti sot nĂ« takim njĂ« delegacion tĂ« MinistrisĂ« sĂ« ShĂ«ndetĂ«sisĂ« tĂ« RepublikĂ«s sĂ« Malit tĂ« Zi tĂ« udhĂ«hequr nga Milovan Vujovic – sekretar shteti nĂ« MSh, Nikola Antovic – drejtor gjeneral dhe Dr. Vesna Miranovic – drejtoreshĂ« gjenerale, tĂ« shoqĂ«ruar nga sekretari i parĂ« i Malit tĂ« Zi nĂ« KosovĂ«, Skender Sarkinovic. NĂ« kĂ«tĂ« takim u bisedua pĂ«r bashkĂ«punimin nĂ« shĂ«ndetĂ«si midis dy shteteve. ZĂ«vendĂ«sministri Sadiku ka kĂ«mbyer... Vazhdo

May 5, 2017  :: Rajoni / Region :: Comments Off on MarrĂ«veshja e bashkĂ«punimit nĂ« shĂ«ndetĂ«si mes KosovĂ«s e Malit tĂ« Zi
Tags:

Ministri i Malit të Zi Ljumoviq dhe ministri Shala, bëjn shqiponjën
Ministrat e kulturĂ«s sĂ« dy vendeve, Janko Ljumoviq dhe Kujtim Shala, tĂ« shoqĂ«ruar edhe nga ambasadori i Malit tĂ« Zi nĂ« KosovĂ«, Ferhat Dinosha, vizituan Parkun Arkeologjik “Ulpiana”, tĂ« parin e kĂ«tij lloji nĂ« KosovĂ«, ku u njoftuan pĂ«r sĂ« afrimi me gjetjet e shumta arkeologjike nĂ« kĂ«tĂ« vend. NĂ« vazhdĂ«n e vizitĂ«s zyrtare nĂ« KosovĂ« dhe pas nĂ«nshkrimit tĂ« marrĂ«veshjes pĂ«r bashkĂ«punim kulturor ndĂ«rmjet QeverisĂ« sĂ« KosovĂ«s dhe asaj tĂ« Malit tĂ« Zi, ministrat e kulturĂ«s sĂ« dy vendeve, Janko Ljumoviq dhe Kujtim... Vazhdo

April 28, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Rajoni / Region :: Comments Off on Ministri i Malit tĂ« Zi Ljumoviq dhe ministri Shala, bĂ«jn shqiponjĂ«n
Tags:

Gjeloshaj: Në Parlamentin e Malit të Zi u votua ligji i cili definon Tuzin Komunë të Plotë
TĂ« nderuar qytetarĂ«, Me JU dua tĂ« ndaj lajmin ekslkuziv, qĂ« nĂ« kĂ«tĂ« moment nĂ« Parlamentin e Malit tĂ« Zi u votua ligji i cili definon Tuzin KomunĂ« tĂ« PlotĂ«. Faleminderit qĂ« na besuat, t’a gĂ«zojmĂ« Brez pas prezi! Edhe nĂ« tĂ« ardhmĂ«n, JO me manipulime, POR me punĂ« konkrete do t’a arsyetojmĂ« pĂ«rkrahjen tuja! Sinqerisht, N. Gj  Vazhdo

April 27, 2017  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Gjeloshaj: NĂ« Parlamentin e Malit tĂ« Zi u votua ligji i cili definon Tuzin KomunĂ« tĂ« PlotĂ«
Tags:

Rama: Më duhen 20 vite pushtet për ta bërë Shqipërinë si Mali i Zi
Duhet besim pĂ«r tĂ« sjellĂ« investitorĂ«t e mĂ«dhenj nĂ« ShqipĂ«ri dhe i duhet shumĂ« kohĂ« njĂ« Kryeministri pĂ«r tĂ« qenĂ« bindĂ«s. KĂ«shtu u shpreh Edi Rama duke sjell shembullin e Malit tĂ« Zi, ku Kryeministri ka mbi 20 vite nĂ« pushtet. Rama ishte sot nĂ« inaugurimin e nisjes sĂ« punimeve pĂ«r kompleksin e parĂ« turistik me 5 yje nĂ« Gjirin e Lalzit. GjatĂ« fjalĂ«s sĂ« tij ai tregoi edhe njĂ« bisedĂ« me Kryeministrin e Malit tĂ« Zi. “MĂ« ka mbetur nĂ« mendje njĂ« bisede me Kryeministrin e Malit tĂ« zi. E kam pyetur homologun tim... Vazhdo

April 25, 2017  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Rama: MĂ« duhen 20 vite pushtet pĂ«r ta bĂ«rĂ« ShqipĂ«rinĂ« si Mali i Zi
Tags:

Ministri Zenka në Kosovë pritet nga ministri Bajrami
Ministri Bajrami priti ministrin pĂ«r tĂ« Drejtat e Njeriut dhe tĂ« Popujve PakicĂ« tĂ« Malit tĂ« Zi Ministri i Arsimit, ShkencĂ«s dhe TeknologjisĂ«, z. Arsim Bajrami, ka pritur sot nĂ« takim ministrin pĂ«r tĂ« Drejtat e Njeriut dhe tĂ« Popujve PakicĂ« tĂ« Malit tĂ« Zi, z. Mehmet Zenka, i shoqĂ«ruar nga zv/ministri i kĂ«saj Ministrie, z. Leon Gjokaj dhe zv/ministri i Arsimit, z. Marash Dukaj. NĂ« kĂ«tĂ« takim Ă«shtĂ« biseduar pĂ«r shumĂ« çështje tĂ« komunitetit shqiptar qĂ« jeton nĂ« Mal tĂ« Zi, me theks tĂ« veçantĂ« pĂ«r arsimin nĂ«... Vazhdo

April 20, 2017  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Ministri Zenka nĂ« KosovĂ« pritet nga ministri Bajrami
Tags:

Parlamenti vendos për anëtarësimin e Malit të Zi në NATO më 28 prill
Kuvendi i Malit tĂ« Zi pĂ«r anĂ«tarĂ«simin e Malit tĂ« Zi nĂ« NATO do tĂ« vendosĂ« mĂ« 28 prill nĂ« Cetinje, transmetojnĂ« mediat malazeze. SeancĂ«n e parĂ« tĂ« rregullt pranverore tĂ« Kuvendit tĂ« Mali tĂ« Zi e ka thirrur kryetari Ivan Brajoviq. Gazeta Blic  Vazhdo

April 19, 2017  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Parlamenti vendos pĂ«r anĂ«tarĂ«simin e Malit tĂ« Zi nĂ« NATO mĂ« 28 prill
Tags:

Page 2 of 9212345...102030...Last »