Sporti / Sport

Murati: Faqezillyku ,paburrnia,idijotizmi i disa partive politike,e në këtë rast URA nuk ka kufij
Në konkursin e Ministris së SPORTIT i cili ka qene i hapur per te gjitha subjektet sportive ka konkuruar vetem klubi Futbollit Otrant Olympic. Per shkaqe teknike( mungese e nje dokumenti) nuk ka kaluar projekti me crast te Mërkuren do te kemi takim me perfaqesues te Ministris se Sportit ne Komunen e Ulqinit. Mbasi edhe vetë jemi dashamir te Sportit edhe Komuna e Ulqinit ka projekte ambicioze per zhvillimin e Sportit . Sa për dijeni Komuna financon jo një,dy por të gjitha Klubet Sportive si dhe stimulim të veçantë për të gjithë... Vazhdo

April 24, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Sporti / Sport :: Comments Off on Murati: Faqezillyku ,paburrnia,idijotizmi i disa partive politike,e në këtë rast URA nuk ka kufij
Tags:

Taekwondo Ulqini fiton vendin e dytë në turneun zhvillues në Mal të Zi – Podgoricë
TAEKWONDO Gjatë vikendit me datë 22.04.2017 në Podgoricë u mbajtë turneu ndërkombëtarë në sportin olimpik të Taekwondo-së. Në këtë turne morën pjesë vendet e rajonit Shqipëria, Mali i Zi, Serbia, Maqedonia, Bosna, Kosova dhe një ekip nga Afrika etj. Klubi i Taekwondo-së Ulqini u paraqit me 28 garues dhe një refer. Rezultati për klubin e Ulqinit ishte. Gjithsejt medalje të fituara 24, prej tyre 9 medalje të arta, 8 medalje të argjendëta, 7 medalje të bronzit dhe dy kupa. Në rënditjen e përgjithshme për femijë... Vazhdo

April 23, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Sporti / Sport :: Comments Off on Taekwondo Ulqini fiton vendin e dytë në turneun zhvillues në Mal të Zi – Podgoricë
Tags:

Tenis: Skender Katana Fitues i turneut Budva 2017
Në turne i cili u mbajt këtë fundjavë në Budva , tenisiti i ri nga Ulqini Skender Katana arrinë të shpallet kampion i turneut. Në pjesën e parë të turneut e kaloi bindshëm pa humbur asnjë gem, kurse në gjysëmefinale u takoi me lojtarin KT Niksiq Ivan Aranitoviq me rezultat, 4:1, 2:0 ret. Në finalen e turneut u takua me Marko Dragoviq (KT Eminent ) me rezultat 4:1, 4:0. Ky është turneu i tretë në këtë vit në të cilin Skender Katana shpallet fitues.  Vazhdo

April 11, 2017  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Tenis: Skender Katana Fitues i turneut Budva 2017
Tags:

Në Herceg Novi sulmohet trajneri i Ulqinit Halil Dali Truma nga referi
SULMOHET FIZIKISHT TRAINERI I Fk Otrant Olympic HALIL DALI TRUMA RAPORTON Sporti Ulqinit   Sot në gjiron e 16 te regjionit jugor për pioner OBILIQ-OTRANT OLIMPIK 2-0 sulmohet fizikisht nga referi anësor Vuk Bulatovic traineri HALIL DALI TRUMA. Pershkak se nga minuta e parë fëmijët tanë ishin në presion dhe shumë herë edhe me fjal shumë ofenduese TRUMA i doli në mbrojtje fëmijëve ku ndaj referit u shpreh me fjalët se “çdo gjë mundë të lejoi por kursesi që dikush ti ofendoi fëmijet e ulqinit” nga ku ne fund... Vazhdo

April 9, 2017  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Në Herceg Novi sulmohet trajneri i Ulqinit Halil Dali Truma nga referi
Tags:

Karate Club REI, renditet ndër klubet më të mira në Turneun ndërkombëtar “Ulqini Oppen 2017”
Me rastin e ditës së Ulqinit u mbajt turneu ndërkombëtarë “Ulqini Oppen 2017”. Në këtë turne morën pjesë 716 garues , 52 klube nga 9 shtete dhe Federata e Karatesë së Kosovës. Edhe këtë here klubi I karatesë REI u rendit ndër më të mirët në këtë turne, ku këtë herë mori pjesë me fillestarë dhe kjo tregon që nga ky klub vazhdojnë të dalin talente të reja në sportin e karatesë që tashmë është bërë traditë në Ulqin. Trajnerët Nail-Shilo Kurti dhe Gjovan Shkrela I urojnë garuesit e tyre pë rezultatet... Vazhdo

April 7, 2017  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Karate Club REI, renditet ndër klubet më të mira në Turneun ndërkombëtar “Ulqini Oppen 2017”
Tags:

Përmbyllet me sukses turneu i tenisit Ulqini Bowl 2017 + Foto
Në  bashkëpunimin e klubit të tenisit Bellevue dhe Komunës së Ulqinit u mbajt turneu Ulqini Bowl 2017. Turneu arriti të mbledh më tepër se 80 garues , prej atyre më të vegjëlve deri tek kategoritë U10, U12, dhe U14. Pjesa kualifikuese e turneut u mbajti ditën e shtune , kurse gjysmëfinalet dhe finalet u mbajtën sot gjatë ditës.. Edhe pse pershtypjet e pjesmarrësve kanë bërë që të gjithë të ndihen si fitues , ne do ti permendim fituesit sipas kategorive: Skender Katana nga  Klubi Bellevue u shpalle fitues i turneut... Vazhdo

April 4, 2017  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Përmbyllet me sukses turneu i tenisit Ulqini Bowl 2017 + Foto
Tags:

Taekwondo Ulqini kryeson me 21 medalje prej tyre me 5 te arta ne Tiranë
Gjatë këtij vikendi me datë 25.03.2017 në Tiranë u mbajtë turneu ndërkombëtarë në sportin olimpik të Taekwondo-së. Në këtë turne morën pjesë vendet e rajonit me ofro 400 garues. Klubi i Taekwondo-së Ulqini u paraqit me 24 garues dhe një refer. Rezultati për klubin e Ulqinit ishte. Gjithsejt medalje të fituara 21, prej tyre 5 medalje të arta, 7 medalje të argjendëta, 9 medalje të bronzit dhe dy kupa. Në rënditjen e përgjithshme klubi i Taekwondo-së Ulqini fiton vendin e parë në kategorin Children dhe vendin... Vazhdo

March 27, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Sporti / Sport :: Comments Off on Taekwondo Ulqini kryeson me 21 medalje prej tyre me 5 te arta ne Tiranë
Tags:

Skender Katana Kampion i turneut ALBANIAN BOWL në Tiranë
Klubi i Tenisit Bellevue sot perfundoi turneun tre ditorë ALABANIAN BOWL qe u mbajt në Tiranë. Kompleksi Sportiv Nacional Park këto tre ditë ishte i mbushur plot me garues që vinin nga Shqipërija, Kosova, Maqedonija dhe Mali i Zi . Klubin e Tenisit nga Ulqini e perfaqesuan 8 garues të cilët morrën pjesë në kategori të ndryshme: Is’hak Bilali, Belmin Shaboviq dhe Skender Katana ne U10, Edon Dervishi U12, Fatih Bilali dhe Elvedin Demiri U14 dhe në skuadrën e seniorëve Nermin Hoxha dhe Genci Selita. Skuadra e seniorve... Vazhdo

March 20, 2017  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Skender Katana Kampion i turneut ALBANIAN BOWL në Tiranë
Tags:

KK “Ulqini” shkëlqen në Bosnjë dhe Kosovë
Klubi i Karatesë “Ulqini” fundjavën e kaluar mori pjesë në dy turne ndërkombëtarë Të shtunën dhe të dielen, më 04-05 mars 2017, Klubi i karatesë “Ulqini” mori pjesë në dy gara ndërkombëtare: në Sarajevë në turneun “Ilixha Open 2017” dhe në Fushë Kosovë në turneun  “Fushë Kosova Open 2017”. Klubi i karatesë “Ulqini” shkëlqeu si çdo herë duke ruajtur primatin e vet në të dy turnetë që mori pjesë, në të cilat arriti të kurorëzohet me 6 medalje: 3 medalje të arta, 2 të argjendta... Vazhdo

March 7, 2017  :: Lajmet / Vijesti, Sporti / Sport :: Comments Off on KK “Ulqini” shkëlqen në Bosnjë dhe Kosovë
Tags:

Sërbët në këmbë për Izmir Smajlaj, intonohet himni kombëtar shqiptar në Beograd
Izmir Smajlaj është Kampioni i ri i Evropës në hedhje së gjati në salla të mbyllura. Atleti shqiptar, pas medaljes së Ballkanikut që siguroi në Beograd, arriti të merrte një sukses edhe më të madh në kryeqytetit e Serbisë, duke fituar medaljen e artë dhe treguar se ka një të ardhme të shkëlqyer për sportin shqiptar. Smajlaj realizoi një hedhje të parë 7,81 metra, poshtë pritshmërisë dhe aftësive të tij. Atleti shqiptar tregoi potencialin e tij me hedhjen e dytë, ku realizoi gjatësinë 8,02 metra, një rekord... Vazhdo

March 5, 2017  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Sërbët në këmbë për Izmir Smajlaj, intonohet himni kombëtar shqiptar në Beograd
Tags:

Page 2 of 5312345...102030...Last »