Sporti / Sport

Cungu takon përfaqësuesit e klubeve te fudbollit
Sot në kabinetin e kryetarit të Komunës së Ulqinit Nazif Cungu është mbajtur një takim në mes përfaqësuesëve të KF Otrant, KRF Federal dhe Kryetarit të Lidhjes futbollistike të regjionit jugor të Malit të Zi, z. Gjuroviq. Objektiv i këtij takimi ka qenë shqyrtimi i gjendjes në KF Otrant dhe gjetja e zgjidhjes me qëllim të pjesëmarrjes së ekipit senior të këtij klubi në sezonin e garave 2013/2014. Në takim në mes tjerash është arritur marrëveshja në bazë të të cilës për shkak të situatës së vështirë... Vazhdo

September 1, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Sporti / Sport :: Comments Off on Cungu takon përfaqësuesit e klubeve te fudbollit
Tags:

Halil Truma: Ku mbeti sporti i ulqinit?
Është për të ardhur keq, duke e ditur se jetojmë në një qytet turistik, që kemi një mos organizim kaq të madhe sa i përket sportit në komunën tonë. Po pyes veten: vallë, me çfarë e kemi merituar ne një gjë të tillë? Ke prezantojmë ne? Përse udhëheqësit tanë nuk mendojnë për ne? Përse klubet tona janë fikur apo dita ditës janë pran fikjes??? Duke e ditur se në vitin 2010 ishim njëri ndër qytetet më të organizuar në Mal te Zi sa i përket aktiviteteve sportive, atëherë më shtyn të mendoj se këtu... Vazhdo

August 25, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Opinione, Sporti / Sport :: Comments Off on Halil Truma: Ku mbeti sporti i ulqinit?
Tags:

Rrezart Cungu fitues i turneut të Bullgarise
                   Tennis Europe-  Sport Palace Cup                Federata e tenisit Evropiane organizoi turneun nderkombetar ne Sliven te Bullgarise ne te cilin muar pjese Rrezart Cungu prej Ulqinit. Rrezarti në xhiron e parë u takua me Simon Anthony Ivanov dhe fitoi me rezultatin 6:2; 6:0. Kundershtari i tij ne xhiron e dyte ishte Zlatan Palazov. Tenisisti prej Ulqinit  e fitoi  me rezultatin 6:2;6:2.                                                                                                            ... Vazhdo

July 20, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Rrezart Cungu fitues i turneut të Bullgarise
Tags:

Rrezart Cungu – vendi i tret në turneun e nivelit Evropian
Federata e tenisit Evropian organizoj turneun e kategoris 16 vjeçar në Haskovo të Bugaris. Në këtë turnej morri pjes edhe tenisti më i mir i Malit të Zi, Rrezat Cungu nga Ulqini. Rrezarti në xhiron e parë u takua me Simon Athony Ivanov. Rrezarti e fitoj me rezultatin 6-1 6-0. Në xhiron e dytë u takua me bugarin Petar Andreev. Rrezarti ishte më i mir, me rezultatin 7-5 7-5. Me Valentin Popescu u takua në çerek- finale. Valentini është një ndër 40 lojtarët më të mir në Evrop dhe prandaj ishte pa dyshim favorit që... Vazhdo

July 14, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Rrezart Cungu – vendi i tret në turneun e nivelit Evropian
Tags:

Rrezartit i takoj vendi i tret në Slloveni
Federata e tenisit ne Slloveni organizoj turneun e nivelit Evropian te kategoris 16 vjecare. Nga Mali i Zi morri pjesë tenisti Rrezart Cungu. Ne raundin e pare Rrezarti u takua me Leonardo Mandruzzato. Rrezarti e fitoj me rezultatin 6:2 6:0. Kundershtari ne raundin e dyte ishte Grega Kokalj. Rrezarti e befasoi te parin e sllovenis me rezultatin 6:1 6:4. Ne cerek- finale Rrezarti e fitoj Nejc Sitar me rezultatin 6:3 6:1. Me Bor Schweiger Muzar u takua ne gjysem- finale. Rrezarti humbi me rezultatin 6:4 6:3 dhe keshtu i takoj vendi I tret... Vazhdo

July 3, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Rrezartit i takoj vendi i tret në Slloveni
Tags:

Vendi dytë ne turneun evropian per Rrezart Cungun
Javën e kaluar u organizua turneu i tenisit në Veli Loshinj të Kroacis. Turneu ishte i nivelit europian dhe i kategoris së lartë. Nga Ulqini morri pjes Rrezart Cungu. Në singel Rrezarti në xhiron e parë u takua me Jakov Martinis. Rrezarti fitoi me rezultatin 6:4 5:7 6:3. Në xhiron e dytë humbi nga Alen Rogiq Haxhaliq me rezultatin 2:6 5:7. Rrezarti sëbashku me partnerin e ti Borna Gojo nga Kroacia ishin më të suksesshem në dubel. Në xhiron e par e fituan Filip Kesina dhe Jakov Martinis (6:4 5:7 10:6). Ne cerek- finale u... Vazhdo

June 29, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Vendi dytë ne turneun evropian per Rrezart Cungun
Tags:

Taekwondo Ulqini me 3 medalje të arta në Kaçaniku Open 2013
Taekwondo Kaçaniku Open 2013 Me datë 09.06.2013 në Kaçanik u mbajtë turneu ndërkombëtarë në sportin olimpik të Taekwondo-së. Në këtë turne morën pjesë kryesishtë shtetet rajonale, si Kosova, Shqipëria, Mali i Zi, Maqedonia me një numër prej 150 garues. Klubi i Taekwondo-së Ulqini u paraqit me 4 garues. Rezultati 3 medalje të arta dhe një medalje e argjendët. Me medalje të arte u kurorzuan Allmedin Suka, Medina Kanaqi, Esad Kraja ndërsa me medalje të argjendët Ardiana Karamanaga. Falenderojmë Spornsorët Tapacir... Vazhdo

June 18, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Taekwondo Ulqini me 3 medalje të arta në Kaçaniku Open 2013
Tags:

Sukses pas suksesit për klubin e karatesë “Ulqini”
Më 18 dhe19 maj 2013 u mbajtën dy turne ndërkombëtare të karatesë: në Budvë “Budva Open” dhe në Rozhajë “Trofeu i Artë i Rozhajës”. Në turneun ndërkombëtar “Budva Open” morën pjesë 19 klube me mbi 370 garues. Klubi i karatesë “Ulqini” u rendit në vendin e tretë në plasmanin gjeneral. Në vend të parë u rendit KK “Omlladinac”, ndërsa vendi i dytë i takoi KK “Buduqnost”. Në këtë turne KK “Ulqini” u paraqit me një pjesë të ekipit të garuesve të klubit, të përbërë nga 19 garues,... Vazhdo

May 24, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Sporti / Sport :: Comments Off on Sukses pas suksesit për klubin e karatesë “Ulqini”
Tags:

Turneu ETA U14 “Cung & Co Open 2103”
Ulqini prej dates 06-11.o5.2013 ishte nikoqir I turneut  nderkometare Cungu & Co Open 2013. Mikepritja e mire dhe profesionalizmi I organizatoreve ka bere qe ky turne I cili tash tre vite me radhe organizohet  ne Ulqin te fitoje ne cilesi dhe vlere , gje qe e verteton edhe rritja e numrit te pjesmarresve . Ne  turne morren pjese 95 lojtare prej 15 shtete boterore ( Bosnja dhe Hercegovina, Kroacia, Serbia , Maqedonia, Italia, Suedia, Austria, Rumania, Rusia, Ukraina, Gjermania, Letonia, Britania e Re , Japonia dhe  Mali I Zi. Ne... Vazhdo

May 13, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Turneu ETA U14 “Cung & Co Open 2103”
Tags:

Shoqata e bjeshkatarëve “RUMIA” organizon vizitën në Kanjonin e Megjureçit – Video
Miq të nderuar, Shoqata e bjeshkatarëve “RUMIA” organizon vizitën e radhës – Kanjonin e Megjureçit (dy ujvarat e fundit dhe një burim uji të bjeshkës)! Bukuri e rrallë, më komunën tonë! E shtunë me 11. maj! Nisja prej Ulqinit në 7:30h para Komunës, takimi me kolegët në 8:00h te Rrethi në Kryth ( të Katërkollës). Prej aty me automjete (sygjerohet – tereni- xhip…) në drejtim të Urës së Mërkotit. I tërë rrugëtimi në këmbë rreth dy orë e gjysmë! Për më shumë informata lajmrohuni... Vazhdo

May 6, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Shoqata e bjeshkatarëve “RUMIA” organizon vizitën në Kanjonin e Megjureçit – Video
Tags:

Page 20 of 53« First...10...1819202122...304050...Last »