Sporti / Sport

Taekwondo Uqlini në turneun ndërkombëtarë “Galeb trophy Serbia open 2011″
Me datë 22-23.10.2011 në Beograd u mbajtë turneu ndërkombëtarë “Galeb trophy Serbia open 2011” në sportin olimpik të Taekwondo-së. Turneu ishte  i kvalitetit të lartë i kategorisë superiore  turneu “A class” turne në të cilin marrin pjesë garuesit më të mirë dhe më kvalitativ i cili  ishte i  organizuar nga federata e Taekwondo-së së Serbisë nën mbikqyrjen e federatesë  europiane të Taekwondo-së. Në këtë turne  u paraqitën 146 klube 33 shtete me 930 garues.  Klubi i Taekwondo-së Ulqini për... Vazhdo

October 29, 2011  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Taekwondo Uqlini në turneun ndërkombëtarë “Galeb trophy Serbia open 2011″
Tags: , ,

Fitorja e parë e ekipit të Ulqinit
Ndeshja e djeshme e basketbollisteve të Ulqinit dhe ekipit të Zrinjskit e cila u luajt mbrëmë përfundoi me fitoren minimale të ulqinakëve 62-60. Ekipi nga Mostari në sekondat e fundit të lojës pati mundësi të barazojë, madje edhe të triumfojë por nuk arriti të shënoj, andaj basketbollistet e Ulqinit shënuan fitoren e parë në këtë sezon. Lojtari më i mirë nga radhët e ekipit vendas ishte Avdi Begoviq me 16 pikë, kurse nga radhet e ekipit mysafirë Kuveliq i cili shënoi 15 pikë. Ulqinakët pas dy ndeshjeve në... Vazhdo

October 27, 2011  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Fitorja e parë e ekipit të Ulqinit
Tags: , , ,

Më 15-16.10.2011,Klubi i tenisit Bellevue,organizoj turneun”ULQIN OPEN”
Ne vijim po ju informoj mbi rezulltatet e turnireve per grupemoshat deri ne 16 dhe te turneut, tradicional te veteraneve UL open 2011 qe u mbajt me 15-16.10.2011. Ne turne morren pjese gjithsejt 16 garues, 8 meshkuj dhe 8 vajza. Ne konkurencen e vajzave fituse doli Ivana Klaq nga KT “Budavanska Rivijera” – Budva e cila fitoi lojtaren Natasha Brnoviq nga KT “AS” -Podgorica me rezultatin 6:3, 6:2. Ne konkurencen e meshkujve fitues doli Stefan Radenovic nga KT “Kotor”-Kotor i cili me rezultatin... Vazhdo

October 23, 2011  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Më 15-16.10.2011,Klubi i tenisit Bellevue,organizoj turneun”ULQIN OPEN”
Tags: , ,

Klubi i karatesë Ulqini shkëlqen në Gjilan
Të dielen, më 16 tetor 2011 në Gjilan të Kosovës u mbajt Turneu i 6-të ndërkombëtar i karatesë “Katana Open 2011”, në të cilin morën pjesë 34 klube me mbi 450 garues nga Shqipëria, Gjermania, Serbia, Maqedonia, Bosna e Hercegovina, Lugina e Preshevës, Kosova dhe nga Mali i Zi. Turneu u organizua në një nivel të lartë nga klubi… vendas i karatesë “Dardania” dhe Federata e Karatesë së Kosovës, ndërsa konkurrenca ishte mjaft e fortë. Klubi i Karatesë “Ulqini” shkëlqeu në këtë turne ndërkombëtar... Vazhdo

October 18, 2011  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Klubi i karatesë Ulqini shkëlqen në Gjilan
Tags:

KK “Champion” vazhdon me suksese
Te dielen me,09 tetor’11 ne Kollashin u mbajt turneu nderkometar “Kolasinski pobjednik” ne te cilin moren pjese 504 garues.Klubi I karatese Champion mori pjese me 18 garues te cilet u kthyen me 7 medalje t…e arta,7 argjendi dhe 14 medalje bronzi. Ne kata individuale- Me medalje te arte:Milica Bundallo, Me medalje te argjendte :Melita Shata Me medalje te bronzta:Leona Markiq,Andrea Dragojeviq,Elvir Deljanin dhe Ervin Deljanin. Ne kata ekipore te grupmoshes 2000/2001 me medalje te argjendte ekipi I perbere nga:Eliza Markiq,Melita... Vazhdo

October 12, 2011  :: Sporti / Sport :: Comments Off on KK “Champion” vazhdon me suksese
Tags: ,

Më 15-16.10.2011,Klubi i tenisit Bellevue,organizon turneun”ULQIN OPEN”
Lajma nga Klubi i tenisit Bellevue Klubi i tenisit Bellevue, me daten 15-16.10.2011 organizon turneun tradicional ULQIN OPEN per grupmoshat deri në 16 vjet dhe për veteran 35+ dhe  45+. Ne kete turne presim te marrin pjese rrethe 60 tenisere nga Mali i Zi dhe nga regjioni. Mbi rezulltatet e turneut do tju info. pasi qe ai te perfundoj.   Vijesti Tenis Kluba Bellevue Tenis Kluba Bellevue dana 15-16.10.2011 god organizuje tradicionalni turnir Ulcinj Open za juniore do 16 god i veterane 35+ i 45+. Na ovom turniru ocekujemo ucesce... Vazhdo

October 11, 2011  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Më 15-16.10.2011,Klubi i tenisit Bellevue,organizon turneun”ULQIN OPEN”
Tags: , , , ,

Taekwondo Ulqini fiton kupën e vendit të dytë në turneun “Theranda open 2011”
Të shtunen me datë 01.10.2011 në  Suharekë  u mbajt turneu ndërkombëtar “Theranda open 2011” Në këtë turne u paraqiten 4 shtete Kroacia, Mali i Zi, Shqipëria dhe Kosova, 14 klube me rreth 200 garues. Klubi i Taekwondo-së Ulqini në këtë turne u paraqitë me 18 garues, ndërsa suksesi i klubit të Taekwondo-së Ulqini nuk mungojë as në këtë turne i cili arrinë të fitojë  gjithsejtë  17 medalje  prej tyre 7 medalje të arta, 10 të argjendëta.  Nga klubi i Taekwondo-së Ulqini  garuesi Mersudin Kurti shpallet... Vazhdo

October 10, 2011  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Taekwondo Ulqini fiton kupën e vendit të dytë në turneun “Theranda open 2011”
Tags: ,

8 Medalje te arta per K.K. “Champion”-Ulqin
Te dielen me 02 tetore ne Nikshiq u mbajt turneu “Kupa e Nikshiqit 2011” nen organizimin e klubit te karatese “Onogosht”.Ne kete turne moren pjese rreth 500 garues nga Mali I Zi,Serbija,Bosna dhe Hercegovina dhe Kroacia. Klubi I karatese “Champion” mori pjese me 21 garues dhe u kthye me 8 medalje te arta,5 argjendi dhe 13 medalje bronzi. Me medalje te arta ne ne disciplinen e luftrave individuale u kurorezaun : Goran Kilibarda Andrea Dragojevic Ksenija Vujosheviq dhe Adonis Markashi Ndersa me medalje te bronzta poashtu ne lufra... Vazhdo

October 4, 2011  :: Sporti / Sport :: Comments Off on 8 Medalje te arta per K.K. “Champion”-Ulqin
Tags:

Karate Klub Ulqini me gjashtë medalje të arta
Të dielën, më 02 tetor 2011 në Nikshiq u mbajt Turneun ndërkombëtar “Kupa e Nikshiqit 2011”. Në këtë turne morën pjesë 28 klube me mbi 400 garues nga Kroacia, Serbija, Bosna dhe nga Mali i Zi. Klubi i karatesë “Ulqini” mori pjesë më 17 garues, të cilët arritën të kurorëzohen më 12 medalje: 6 të arta, 4 të argjendta dhe 2 të bronzta. Me medalje u kurorëzuan: Antigona Rama – një e artë dhe një e bronztë, Radica Dashiq – një e artë dhe një e argjendtë, Angjella Marnikoviq, Rexhep Shaba... Vazhdo

October 4, 2011  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Karate Klub Ulqini me gjashtë medalje të arta
Tags: , ,

Klubi i tenisit Bellevue,më 08-09.10.2011 organizon turneun”ULQIN OPEN” per veteran 35+ dhe  45+
Lajma nga Klubi i tenisit Bellevue Klubi i tenisit Bellevue, me daten 08-09.10.2011 organizon turneun tradicional ULQIN OPEN per veteran 35+ dhe  45+. Ne kete turne presim te marrin pjese rrethe 60 tenisere nga Mali i Zi dhe nga regjioni. Mbi rezulltatet e turneut do tju info. pasi qe ai te perfundoj.   Vijesti Tenis Kluba Bellevue Tenis Kluba Bellevue dana 08-09.10.2011 god organizuje tradicionalni turnir Ulcinj Open za veterane 35+ i 45+. Na ovom turniru ocekujemo ucesce oko 60 tenisera iz CG i regiona. O rezultatima turnira... Vazhdo

October 2, 2011  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Klubi i tenisit Bellevue,më 08-09.10.2011 organizon turneun”ULQIN OPEN” per veteran 35+ dhe 45+
Tags: , , ,

Page 30 of 53« First...1020...2829303132...4050...Last »